Anasayfa / Ev Aletleri İpuçları / Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği
Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği Birçoğumuz her gün kullansa da, tost makinesi muhtemelen temizlik ön planda değildir. biraz sevgiye ve takdire gösterme zamanı ve bunu yapmak zor değil; Aslında, tüm süreç sadece yaklaşık 10 dakika sürer.

Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Temizlenir

Ekmek kızartma makinemi, mutfağın yanlız köşesinde, kırıntıların bir karmaşasını toplayan çalışkan bir cihaz olarak biliyorum. Eğer dürüst olsaydım, tost makinesinin son zamanlara kadar ne kadar kirli olduğunu anlayamadığımı bile söyleyebilirim.

Eğer gerçekten dürüst olsaydım, bunu anladığımı anladığımda, biraz temizlik dikkatini kullanabileceğimi anladım, fişten çekip başaşağı çevirdim. Büyük bir yanmış tost, lavabonun içine düştü. Tost dolu bir parça – kesinlikle iyi olamaz. Süper-ihmal edilmiş bir tost makinesi sahibiyim, bu doğru. Ama artık yok! Tost cihazımı nasıl tekrar parlak ve yeni görünüyorsun, ve nasıl yapabileceğinizi de.

Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği

Önce, fişini çekin ve soğutulduğundan emin olun.

Tabandaki yay yüklü kapağı açın. Kırıntıları lavabonuza veya çöp tenekesine dökün. Eğer ekmek kızartma makinesi bu kapaklara sahip değilse, ekmek kızartma makinenizi de ters çevirip iyi bir sarsıntıya dönüştürebilirsiniz. Temizleyene kadar bu tepsileri ılık sabunlu suyla yıkayınız.

Tost makinesinin kalanını temizlerken onları kurutun ve bir kenara koyun.  Ulaşılması zor kırıntılardan kurtulmak için bir hamur fırçası kullanın. Kızartma makinenizin tüm yüzeyini nemli bir havluyla silin. Düğmeleri unutma! Paslanmaz çelik bir dış yüzünüz varsa, küçük bir sirke ile silin. Sirke ile nemlendirilmiş bezinizi kullanarak, tost makinesinin üzerindeki tüm paslanmaz çelik parçaları parlatın. Temiz kırıntı tepsilerini tekrar yerine kaydırın.  Bu kırıntıların hepsi olmadan çok daha iyi görünüyor! Paslanmaz çelik bile parlamasını geri aldı.

Neye ihtiyacın var

Küçük pasta fırçası
Sıcak sabunlu su
Kuru bulaşık bezi
Damperli havlu
sirke (paslanmaz çelik için)

Talimatlar

Temizleme işlemine başlamadan önce tost makinesinin fişten çekildiğinden ve tamamen soğutulduğundan emin olun. Çünkü ekmek kızartma makinenizi temizlemek crumby işi olabilir, lavabo, çöp tenekesi veya gazete kaplı bir masa üzerinde çalışabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Temizleme

Kırıntı tepsinizi dışarı çıkarın ve tüm gevşek kırıntıları silkeleyin. Çoğu tost makinesinin alt kısmında kırıntıların çoğunun yaşadığı çıkarılabilir bir tepsi bulunur. Bu tepsilerin temizlenmesi, temizleme işlemi için çok yararlıdır. Tost makinenizin çıkarılabilir bir tepsisi yoksa, tost makinesini ters çevirip eski usulü hafifçe sallayarak eski moda yöntemini tercih edebilirsiniz. (Aslında, tost makinesinin tepsileri olsa da, hafifçe titremesi için baş aşağı çevirdim ve bazı ek kırıntıları yerinden çıkarmaya yardımcı oldu.)

Tepsiniz hala kırıntılarla ezilmişse, temizleyene kadar ılık sabunlu suyla yıkayın. Yeniden monte etmeden önce iyice kuruduğundan emin olunuz. Ulaşılması zor köşelere ulaşmak için küçük bir pasta veya fırça fırçasını kullanın. İşe yarıyor.

Ekmek Kızartma Makinesi Bakımı

Dışını yumuşak, nemli bir bezle ve gerekirse yumuşak sabunla silin. Düğmeleri unutma. (Benimki biraz fazla dikkat gerektirdiğini fark ettim.) Ekmek kızartma makineniz paslanmaz çelik ise, parlaması için temiz bir bez ve biraz sirke kullanın. (Bunu üstte ve ekmek kızartma makinemin kenarlarında yaptım ve büyük bir fark yarattı.) İyice kuruyan kırıntı tepsilerini yerine koyun ve bitirdiniz!  Bu gerçekten kolaydı. Şu andan itibaren tost makinesine kesinlikle daha fazla ilgi göstereceğim.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ? İnternet’te yaygın olan ve aslında hata olan sirke su ve …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !