Electra Klima Hata Kodları

Electra Klima Arıza Kodları 13.1.4 IDU’dan arıza kodu göstergesi Arıza, kompresör koruması nedeniyle ünitenin durmasından sonraki 4 dakika sonra halen mevcutsa, hata kodu dahili ekran olsa dahi doğru gösterilir. Diğer durumlarda, arıza kodu 4’lü LIGHT düğmesini 6 kez basarak görüntülenebilir. Arıza kodu 2 * 7 segmentte veya yanıp sönen LED‘lerle görüntülenebilir 3 saniye süreyle KAPALI ve ardından aşağıdaki gibi belirli arayınız.

Electra Klima Hata/Arıza Kodları

Electra Klima Arıza Kodu E1

Soğutucu akışkan aşırı düzeyde Zayıf ısı alışverişi (tıkanıklık ve kötü yayılan çevre dahil) Çok yüksek ortam sıcaklığı

Electra Klima Arıza Kodu E2

İç ünitede kötü hava dönüşü Fan hızı anormal Evaporatör kirli.

Electra Klima Arıza Kodu E4

EEV bağlantı sorunu veya hasar Soğutucu sızıntısı Zayıf ısı alışverişi Besleme gerilimi kararsız Besleme voltajı çok düşük ve yük çok yüksek Kablo hataları IDU veya ODU PCB problemi

Electra Klima Arıza Kodu E5

Çok yüksek ortam sıcaklığı Zayıf ısı değişimi (tıkanıklık ve kötü yayılan çevre dahil)

Electra Klima Arıza Kodu E6

IFAN motor hasar IFAN Motor bloke IDU PCB problemi IFAN motor hasar IDU PCB’de hasar gören sıfır geçiş devresi Sensor bozuk veya hasar görmüş PCB sıcaklık algılama devresi problemli AC giriş voltajı çok yüksek.

Electra Klima Arıza Kodları

Electra Klima Arıza Kodu H6

Reaktör problemi var ODU PCB problemi var Senor bozuldu veya hasar gördü PCB sıcaklık algılama devresinde sorun var EEV bağlantı sorunu veya hasar görmüş Soğutucu kaçak OLP hasarlı Anormal güç giriş voltajı.

Electra Klima Arıza Kodu H3

Kompresör kablo hatası. Sıvı ve gaz vanası açık değil.

Electra Klima Arıza Kodu H5

EEV hasarlı veya düzgün çalışmıyor Zayıf ısı değişimi. Ücretli sistem.

Electra Klima Arıza Kodu HC

PFC modülü montaj sorunu.

Electra Klima Özellikleri

Electra klimalarda üç ayrı filtre sistemi kullanılmaktadır. Anti bakteriyel ön filtre sayesinde eviniz toz ve mikroplardan arınır. Karbon filtre ile evinizdeki kötü kokuları yok edersiniz. Bio filtre ile de mikropları havanızdan uzak tutarsınız. Elektrik kesintileri sonrasında, kapandığı mod da yeniden çalışır. Electra donmayı önleme özelliği ile dış ünitenin buzlanmasını engeller, oluşan buzları da kısa sürede çözerek dış ünitenizin verimli şekilde çalışmasını sağlar.

3 Yorumlar

  1. Klima belli derece de sıcak hava verdikten sonra soğuk hava vermeye başlıyor sebebi ne olabilir klima ayak tipi Alaska marka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi