Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu C3 ve AL4
Electrolux bulaşık makinesi hata kodu C3 ve AL4

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu C3 ve AL4

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu C3 ve AL4 Electrolux bulaşık makinesinde gösterilen C3 ve AL4 hata kodları, cihazın altında biriken su ve / veya suya işaret eder.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu C3 ve AL4

Ayrıca, birkaç faktör bu sorunlara neden olabilir. En yaygın olanları:

  • hortum çok yükseğe yerleştirilmiş;
  • pompa düzgün çalışmıyor;
  • sıvı seviye sensörü düzgün çalışmıyor;
  • filtreler kesinlikle tıkanmıştır.

Electrolux Bulaşık makinesinin dibinde ya da diğer yerlerde su bulunmasının ana ve en yaygın nedeni, hortumun yüksek konumudur. Kural olarak, sorun yanlış yükleme nedeniyle ortaya çıkar. Hatadan kurtulmak için sadece talimatları takip edin ve hatayı giderin.

Electrolux Bulaşık makinesinde suyun diğer bir yaygın nedeni, cihazın içindeki sıvı seviyesinden sorumlu olan kırılmış sensördür. Sorunu kendi başınıza da çözebilirsiniz. Bunu yapmak için, cihazdan su tahliye etmeniz gerekir. Drenaj hortumu aracılığıyla yerçekimi ile yapılması önerilir. Ardından sensöre bağlı tüpü çıkarın. Elemanlar dikkatlice üflenmeli ve su kalıntıları için kontrol edilmelidir. Çoğu durumda, bu problem bir dizi bu basit eylemi gerçekleştirerek kolayca çözülür.

Bulaşık makinesinde su sıkışmışsa, arızanın nedeni su çıkarmadan sorumlu bir pompa olabilir. Bosch gibi ünlü üreticiler tarafından piyasaya sürülen cihazlar da dahil olmak üzere herhangi bir teknik cihaz bu sorunla karşılaşabilir. En başından itibaren, bu durumda, bir uzman yardımı olmadan kırılmayı ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, onarım servisine danışmanızı ve yetkili bir servis beklemenizi öneririz. Suyun kalmasının nedenini tam olarak belirlemeye, pompayı tamir etmeye veya tamamen değiştirmeye sadece bir profesyonel yardımcı olacaktır.

C3 ve AL4 için diğer arızalar ve nedenler

Bulaşık makinesine su sıkışırsa, bir basınç şalterinin kontrol edilmesi önerilir. Aslında, ekipman seçim odalarına yalnızca havanın girebileceği şekilde düzenlenmiştir. Bununla birlikte, sıklıkla yiyecek artıkları ile tıkanırlar. Su bulaşık makinesinden dışarı pompalanmaz ve filtrede kalır. Aynı zamanda, tüp tamamen temizdir. Bu durumda sonraki eylemler önerilir:

  • basınç şalterinin yanına yerleştirilen boruyu çıkarın;
  • dikkatlice üfleyin;
  • seviye sensörünün doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bulaşık makinesindeki ekstra su seviyesi ile ilgili diğer bir yaygın sorun, toplanan sıvının boşaltılması için sürekli bir girişimdir. Kural olarak, arızanın nedeni, sızıntı mikro anahtarındadır. Şamandıralı bir vana üzerine basarsa, bulaşık makinesindeki su seviyesi her zaman yanlıştır.

Dağılımı ortadan kaldırmak oldukça kolaydır. Mekanizma palette bulunduğundan, parçanın normal çalışıp çalışmadığını kontrol etmek minimum zaman alır. Üst ve alt pozisyonda test etmek gereklidir. Sonuçlar farklı olacak. Palette su olduğunda, arızanın nedeni bu mekanizmanın arızalanmasında genellikle gizlenir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !