Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu i51 i59 i5A i5F

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5F Bu hatalar Electrolux bulaşık makinelerinin kullanım kılavuzunda listelenmemiştir, bu yüzden tüm ayarları sıfırlamaya çalışmalısınız, belki de ekranda yeni bir “doğru” kod görünecektir.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu i51 i59 i5A i5F

Electrolux, bugün piyasadaki en gelişmiş bulaşık makinelerinin bazılarını üretmektedir. Bir veya daha fazla Electrolux bulaşık makinesi hata kodunu göstererek bir şeylerin yanlış olduğunu size bile bildirecekler. Bu kodların ne anlama geldiğini ve sorunun nasıl ele alınacağını merak ediyor olabilirsiniz. Öyleyse doğru yerdesin.

Electrolux bulaşık makinesi Arıza hata kodlarının, bir şey kırıldığında sizi doğru yöne yönlendirmek için bulunması yararlıdır. Tek sorun, her bir harf ve sayı kombinasyonunun gerçekte ne anlama geldiğini çözmektir. En yaygın kodlara bir avuç daha yakından bakalım.

Electrolux Bulaşık Makinesi Ayarlarını Sıfırlanma

Genellikle cihaz ayarlarının sıfırlanması, sorunun hızla giderilmesine yardımcı olur.

  • Bulaşık makinesini prizden çekin, 1 dakika bekleyin ve tekrar takın. Cihazı taşıdıktan sonra, hortumların sıkışmadığından veya sıkışmadığından ve su musluğunun tamamen açık olduğundan emin olunması önemlidir.
  • Bulaşık makinesini açın, programı seçin ve çalıştırın.
  • Program başlatılırsa ve makine düzgün çalışıyorsa, problem çözülür.
Konu:
  • Bulaşık makinesi aşağıdaki hata mesajlarından birini görüntüler: i50, i51, i52, i53, i54, i55, i56, i57, i57, i58, i59, i5A, i5B (i5H), i5C, i5D, i5E, i5F
İçin geçerlidir:
  • Entegre bulaşık makinesi
  • Bağlantısız bulaşık makinesi
Çözüm:

1. Cihazınızı sıfırlayın  Bulaşık makinesinin fişini çıkarın, 1 dakika bekleyin ve tekrar takın.  Panel  güç anahtarındaki sigortaları kullanarak da gücü kapatabilirsiniz.  Makineyi çıkardıysanız ve tekrar yerine itdiyseniz, hiçbir borunun bükülmemesini veya ezilmemesini ve musluğun tamamen açık olduğundan emin olmanız önemlidir.  Bulaşık makinesini açın, uygun bir program seçin ve başlatın.  Döngü normal başlar ve çalışırsa, sorun çözülmüştür.
2. Cihazın aynı hata mesajını tekrar gösterip göstermediğini veya değişip değişmediğini kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi