Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme

Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme yıkama makinesini yeniden başlatmasına izin veren sıfırlama özelliğine sahiptir. Bu sorunlara yol açan nedenler arasında güç yükselmeleri, dengesiz yükler veya gücün kesilmesi var. Bazı makinelerde motorunu sıfırlamak için bastığınız bir düğme var, Genelde bir düğme olmamasına rağmen, programlanabilir çamaşır makineleri bir program sorununu gidermek için sıfırlama işlevine veya konumuna sahip olabilir, Yıkayıcı düğmelerine, güç kablosuna veya devre kesiciye dokunmadan önce ellerinizi kurulayın, Bazı çamaşır makinesi problemleri yetkili bir servis teknisyeni gerektirebilir.

Electrolux Çamaşır Makinesi Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Electrolux Çamaşır Makinesi Teşhis Moduna nasıl erişilir

# Electrolux Çamaşır Makinesi Resetleme Bekleme moduna girmek ve teşhis girişini etkinleştirmek için İptal düğmesine basın.
# İptal düğmesine bastıktan sonraki 10 saniye içinde, kontrolü uyandırmak için herhangi bir tuşa basın.
# Uyanmadan 5 saniye sonra, seçim düğmesini en sol sola döndürün ve tanı moduna girmek için 3 saniye boyunca ekranın altındaki İptal ve en sol düğmeyi basılı tutun.

Electrolux Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

1. Tanılama moduna girdikten sonra, 1 1/4 ”x2” ekran modelleri için tüm ışıklar yanıp sönmeli ve 1 1/4 ”x 4 3/4” ekran modelleri için tüm ışıklar yanmalıdır.
2. Program düğmesini (1) başlangıç ​​konumundan saat yönünde çevirin. Sıcak su solenoidi devreye girecek ve sıcak su deterjan bölmesine girmelidir.
3. Program topuzunu (2) başlangıç ​​konumundan alınız. Ağartma suyu solenoidi aktive olur ve ağartma bölmesinden soğuk su girmelidir.

4. Program topuzunu (3) başlangıç ​​konumundan alınız. Çamaşır suyu ve yıkama suyu solenoidleri devreye girecek ve yumuşatıcı bölmesinden soğuk su girmelidir.
5. Program düğmesini (4) başlangıç ​​konumundan alınız. Ön yıkama solenoidi devreye girecek ve ön yıkama bölmesinden soğuk su girmelidir.

6. Program topuzunu (5) başlangıç ​​konumundan alınız. Kapı kilit solenoidi devreden çıkar ve yükleme kapağı açılabilir. Kapı açıldığında, drum ışığı yanmalıdır.
7. Program topuzunu (6) başlangıç ​​konumundan alınız. Kapı kilidi devreye girecek ve yıkayıcı daha sonra doldurulacaktır. Yuvarlanma başladıktan sonra, destek ısıtıcısı açılacaktır.
8. Program topuzunu (7) başlangıç ​​konumundan alınız. Boşaltma pompası, küvetdeki herhangi bir suyu boşaltmayı aktive eder ve yıkayıcı yüksek dönüşte çalışır.

9. Program topuzunu (8) başlangıç ​​konumundan alınız. Bu ücretsiz bir pozisyon.
10. Program düğmesini (9) başlangıç ​​konumundan itibaren çeviriniz. Kontrol, son 5 hata kodunu E00 hatası olmaksızın bildirecektir.

11. Program düğmesini (10) başlangıç ​​konumundan alınız. En son yazılım versiyonu gösterilecektir.
12. Mümkünse, program düğmesini (11) başlangıç ​​pozisyonundan çevirin. Bu ücretsiz bir pozisyon.

Electrolux Çamaşır Makinesi Demo Modundan Çıkma

A) Güç kablosunu fişten çekin, 5-8 saniye bekleyin, ardından güç kablosunu tekrar takın veya
B) Program düğmesini saat yönünde tekrar başlangıç ​​konumuna çevirin. LED’in yanıp sönmesi duruncaya kadar ekranın altındaki İptal ve en soldaki düğmeye basın.

Electrolux Çamaşır Makinesi Fabrika Ayarı

1) 1 1/4 ”x 2” ekran modellerinde, uyandırma makinesinde, Spin Hızını ve Toprak Seçim tuşlarını aynı anda itin ve bir bip sesi duyana kadar basılı tutun. Bu 10 saniyeden fazla değil.
2) 1 1/4 ”x 4 3/4” ekran modellerinde, Tercih Seçimine (pref) ulaşıncaya kadar Seçenek tuşunu kaydırın. Bir kez, Seç tuşuna basın ve Seçimi Sıfırla’ya gidip Seç tuşuna basıncaya kadar bu menüde ilerleyin. Buradan, gerçekleştirmek istediğiniz sıfırlama türünün seçimine sahipsiniz. Seçiminizi yapın ve Seç tuşuna basın. Makine kapanacak ve uyandığında, sıfırlamak istediğiniz programın bölümleri şimdi fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Kurulum Döngüsü Moduna Nasıl Girilir?

Girmeden önce (kurulum döngüsü) tüm makalelerin tamburun dışında olduğundan (tamburun boş olduğundan) emin olun.

1 1/4 ”x 2” ekran modelleri:

1. Herhangi bir tuşa basarak yıkayıcıyı uyandırın (İptal düğmesi hariç).
2. Döngü topuzunu El Yıkama döngüsüne çevirin.
3. Başlat / Duraklat düğmesine, ardından İptal düğmesine basın.
4. Üniteyi tekrar uyandırın, hemen ve aynı anda My Favorites ve Eco Friendly düğmelerini 5 saniye basılı tutun. Ekran, tahmini çevrim süresiyle kurulum döngüsünü gösterecektir.
5. Döngüyü başlatmak için Başlat / Duraklat düğmesine basın. Kurulum Döngüsü elektronik sorunlar, kablolama sorunları ve su akışı sorunları için test edecektir. Çevrim tamamlandığında, ekran kurulum geçişini gösterecektir! veya çağrı servisi, su yok veya hortumları kontrol etme gibi bir işlem sırasında bir eylemi başlatınız. Eylemi düzeltin ve doğru kurulum için döngüyü tekrarlayın. Yıkayıcı, kurulum döngüsünden çıkacak ve düğmenin bir sonraki dönüşünde normal çalışmaya dönecektir.

1 1/4 ”x 4 3/4” ekran modelleri:

1. Makine, dil seçimini görüntülemek için üniteyi kurarken uyanır. Kurulum döngüsünü görüntülemek için ileri düğmesine basın. Seçerseniz şimdi onu çalıştırabilirsiniz. Hemen çalıştırmak istemiyorsanız, yükleme döngüsüne seçenek penceresindeki pref menüsünden ulaşabilirsiniz. Pref seçimine ilerledikten sonra Select tuşuna basın. Daha sonra kurulum döngüsüne ulaşıncaya kadar bu menüde ilerleyin. Seç tuşuna basın, ardından talimatları izleyin (yıkayıcı tamburundaki tüm makaleleri kaldırın). Fabrika ayarlarının tamamen sıfırlanmasıyla bu döngüye de girebilirsiniz.

Son Depolanan Hata Kodlarının Temizlenmesi

# Bekleme moduna girmek ve tanı girişini etkinleştirmek için İptal düğmesine basın.
# İptal düğmesine bastıktan sonraki 10 saniye içinde, kontrolü uyandırmak için herhangi bir tuşa basın.
# Uyanmak için 5 saniye içinde, seçim düğmesini en sol sola döndürün ve tanı moduna girmek için 3 saniye boyunca ekranın altındaki İptal ve en sol düğmeyi basılı tutun.
# Program topuzunu saat yönünde (9) döndürerek başlangıç ​​pozisyonunu çevirin. Kontrol, son 5 hata kodunun E00 ile hiçbir hata yaşanmadığı anlamına gelir.
# Ekranın en sol tuşunu basılı tutun ve aynı anda 3 saniye boyunca İptal düğmelerini basılı tutun. Kodlar silinecektir.

Bir yorum

  1. Sebahat dilek

    Çamaşır makinem vestel hidra 1000t model yıkama ve durulama tuşu beraber yanıp sönüyor çalışmıyor nasıl resetleyebilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi