Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Electrolux Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri
Electrolux elektrikli süpürge

Electrolux Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri

Electrolux elektrikli süpürge arızaları çözümleri Belirti için aşağıda listelenen parça (lar) veya koşullar Elektrikli süpürgenin toplanması yok , büyük olasılıkla en az oluşması muhtemel emiş emri verilmez . Her öğeyi sayfanın üstündeki öğelerden başlayarak kontrol edin veya test edin. Hortumdaki tıkanmalar, vakumun emme yapmamasının en muhtemel sebebidir.

Electrolux Elektrikli Süpürge Arızaları

Electrolux Elektrikli Süpürge Arızaları Çözümleri Hortumu çıkarın ve tıkanıklığı giderin. İnatçı tıkanıklıkları gidermek için paspas veya süpürgenin tutamağını hortumun içine sokun. Dolu olup olmadığını belirlemek için toz doldurma kabını kontrol edin. Eğer öyleyse, emişi iyileştirmek için çıkarın ve boşaltın.

Electrolux Elektrikli Süpürge Çekmiyor ?

Köpük filtresini bulun, çıkarın ve temizleyin, çünkü kirli bir filtre vakumun emişini etkileyebilir. Filtreyi yıkarsanız, vakuma yeniden yerleştirmeden önce kurumasını bekleyin. Filtre ekranını tıkanma için kontrol edin ve gerektiği şekilde temizleyin. Vakumu çalıştırdığınızda, anahtar ayarının zemin için doğru ayara ayarlandığını doğrulayın.

Hava Filtresi

Hava filtresi, hava, elektrikli süpürgeden geçerken parçacıkları yakalar. Filtre tıkanırsa, elektrikli süpürgenin emmesi düzgün olmaz. Vakum filtreniz tıkalıysa, temizleme talimatları için kullanıcı el kitabına bakın.

Egzoz Filtresi

Egzoz filtresi, hava elektrikli süpürgeden geçerken parçacıkları yakalar. Filtre tıkanırsa, elektrikli süpürgenin emmesi düzgün olmaz. Vakum filtreniz tıkalıysa, temizleme talimatları için kullanıcı el kitabına bakın.

Vakum Hortumu

Hortumu elektrikli süpürgeden çıkarın, hortumu düz olacak şekilde gerin, parlak bir el fenerini hortumun bir ucuna geçirin ve hortumun diğer ucuna bakın. El feneri ışını vakum hortumunun diğer ucundan görünmüyorsa, bu durum vakum hortumunun tıkalı veya tıkalı olduğunu gösterir.

Vakumlu Torba

Vakum torbası dolu olabilir. Üretici tarafından önerildiği şekilde torbayı temizleyin veya değiştirin.

Vantilatör Tekeri

Üfleyici tekerleğini elle döndürmeyi deneyin. Üfleç tekerleği serbestçe dönmezse, tekerleği tıkanma için kontrol edin. Herhangi bir engel yoksa, üfleç tekerleği yerine üfleç motoru hatalı olabilir.

Electrolux Elektrikli Süpürge Motoru Çalışmıyor ?

Elektrikli süpürge motoru çalışmıyor belirti için aşağıda listelenen parça (lar) veya durum (lar) büyük olasılıkla en az oluşması muhtemeldir. Her öğeyi sayfanın üstündeki öğelerden başlayarak kontrol edin veya test edin.

Açık – Kapalı Anahtarı

Anahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Açma-kapama düğmesinin sürekliliği yoksa, değiştirin.

Çekiş Motoru

İlk olarak, motorun güç aldığından emin olmak için güç anahtarını süreklilik açısından test edin. Güç şalterinin sürekliliği varsa, fan tekerleğinin serbestçe döndüğünden ve engellerden uzak durduğundan emin olun. Motora güç geliyorsa ve motor serbestçe dönüyorsa, ancak motor hala çalışmıyorsa, motoru değiştirin.

Fan Motoru

İlk olarak, motorun güç aldığından emin olmak için güç anahtarını süreklilik açısından test edin. Güç şalterinin sürekliliği varsa, fan tekerleğinin serbestçe döndüğünden ve engellerden uzak durduğundan emin olun. Motora güç geliyorsa ve motor serbest dönüyorsa, ancak motor hala çalışmıyorsa, fan motorunu değiştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !