Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Elektrik Süpürgesi Çekmiyor ?
Elektrik Süpürgesi Çekmiyor

Elektrik Süpürgesi Çekmiyor ?

Elektrik Süpürgesi Çekmiyor ? elektrikli süpürgeniz artık çekmiyorsa elektrikli süpürgenizin komponentlerinden biri tıkanmış olabilir. Önce toz torbası veya toz haznesinin boşaltılmasının gerekip gerekmediğini kontrol edin. Eğer gerekmiyorsa ve elektrikli süpürgeniz hala düzgün bir şekilde çekmiyorsa filtreyi temizlemeye çalışın. Yer aparatına, teleskopik boruya veya hortuma bir şeyin sıkışıp sıkışmadığını görmek için kontrol edin.

Elektrik süpürgesi hakkında detaylı bilgi için aşağıda bulunan SORU SOR kısmına sorularınızı sorabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Tozları Çekmiyor

Eğer elektrikli süpürge çalışıyor ancak tozları çekmiyorsa öncelikle yapmamız gereken şey, süpürgenizin iç haznesindeki toz torbasına bakmak. Eğer toz torbası dolu ise haliyle süpürge çekme yapmaz. Şayet torba boş ancak yine çekme yapmıyorsa filtre dolmuş olabilir. Filtreyi çıkartıp silkiyoruz, temizliyoruz yerine takıp tekrar deniyoruz.

Elektrik Süpürgesi Neden İyi Çekmez

Denediniz de olmadı, elektrik süpürgesi halen çekme yapmıyorsa süpürgenin hortumunda tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Bunu anlamak için süpürgenin ön yüzündeki hortum başlığını söküyoruz ardından süpürgeyi hortum suz çalıştırın. Elinizi hortumun çıktığı yere yaslayın.

philips-fc9060

Süpürge elinize emiş yapıyor, ancak hortumu taktıktan sonra toz çekmiyorsa sorun hortumun tıkalı olmasıdır. Hortum tıkanıklığını gidermek için hortumu tazyikli suya tutuyoruz, eğer tıkanıklığa neden olan madde, şey çıkmıyorsa teknik servisi arayıp onların çıkarmasını isteyin. Çünkü kendiniz tamir etmeye

Çalışırken bozarsanız bu garanti dahilinde çıkabilir.

Elektrikli Süpürgesi çalışmıyor / çekmiyor servis çağırmadan aramadan evvel ne yapmam gerekir. üzerindeki kontrol lambalarından cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol edin, açma kapama elektrik anahtarlarını açık konuma getiriniz. sigortası atmış olabilir, kontrol ediniz. enerji giriş fişi, prize tam oturmamış olabilir, kontrol ediniz. toz torbası veya üzerindeki filtreler dolmuş olabilir, kontrol ediniz.

Elektrikli süpürgenin hortum ve benzeri emici aksamlarındaki delinme, yırtılma ve benzeri (hava ayar klapelerinin açık kalması) emiş eksikliğine neden olacaktır. Lütfen Kontrol ediniz. üzerindeki emiş ayar reosta ve düğmelerinin yeterince açılmış olduğunu iyice kontrol ediniz. Elektrikli Süpürgeler  direkt olarak insan sağlığı ile alakalı cihazlar olduğundan düzenli periyotlarla temizlenmeli ve dezenfekte edilmeli

Elektrik süpürgesi bunlara rağmen hala az çekiyor veya hiç çekmiyorsa o zaman elektrik sisteminde bir sorun oluşmuş olabilir veya içerisindeki parçalardan biri bozulmuş demektir. Bu durumda ilgili teknik servise tamire götürmek gerekecektir.

İlginizi Çekebilir

Electrolux elektrikli süpürge

Electrolux elektrikli süpürge arızaları çözümleri

Sayfa İçindekiler Electrolux Elektrikli Süpürge ÇekmiyorNeden 1 Hava FiltresiNeden 2 Egzoz FiltresiNeden 3 Vakum HortumuNeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi