Ev / Nasıl Yapılır ? / Elektrikli Fırın Fanı Nasıl Değiştirilir ?
Elektrikli Fırın Fanı Nasıl Değiştirilir

Elektrikli Fırın Fanı Nasıl Değiştirilir ?

Fırın Fan Motoru Değiştirme

Elektrikli Fırın Fanı Nasıl Değiştirilir Fırınınız açıksa ancak fan dönmüyorsa, değiştirilmesi gereken hatalı bir motorunuz var gibi görünüyor. Fanlar aslında iki parça halinde geliyor – fırın boşluğunun arkasındaki motor, fırın boşluğunun içinde oturan fan kanadı var. Bunlar genellikle üç ayrı yedek parça olarak satılmaktadır.

Fan motorunu fırınınızda değiştirmeniz gerekiyorsa, fanınızın doğru performans göstermemesinin sebebi ne olursa olsun, doğru yere geldiğinizden memnun olacaksınız!

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz paniğe gerek yok. Fan motorunu fırına zarar vermeden başarılı bir şekilde nasıl değiştireceğiniz hakkında konuşacağız.

Fırın Fanı Nasıl Değiştirilir

İhtiyacınız Olanlar

  • Fan motoru
  • Tornavida
  • Pense

Güvenlik Önerileri

Önce güvenlik! Lütfen onarıma başlamadan önce cihazınızı şebekeden kapandığından emin olun.

Boşluktan Fırın Çıkarın (Dahili)

Bu videoda olduğu gibi bir yerleşik fırına sahipseniz, onu boşluğundan çıkarmanız ve bunu yapmak için kavitenin her iki tarafındaki vidaları çıkarmanız ve kaldırarak çıkarmanız gerekir – ardından gerekirse tüm kabloları çıkarın. arkada. Tencereniz artık açık bir alanda, böylece şimdi işe koyulmaya başlayabilirsiniz!

Panelleri Çıkarma

Bu aşamada kapıyı kaldırmamız gerekiyor. Şimdi çoğu fırın kapısında, menteşe üzerinde bir mandal olacak, açık konuma getirildiğinde kapıyı kapatıp yavaşça kaldırmanıza izin verilecektir. Gelecek sonraki şey arka panel. Bu, Torx başlık vidaları ile yerinde tutulursa, bunları çıkarmak için bir tornavida ucunda bir Torx biti kullanabilirsiniz.

Daha sonra, fanın önünde oturan paneli ve videodaki fırında dört adet Torx başlık vidasıyla yerinde tutmamız gerekiyor. Aslında geri iplik olan somunu çıkarın – böylece düşünebildiğiniz zıt yolu gevşetin! (Dışarı çıkarken biraz sıkı veya inatçı olduğu ispatlanırsa, isterseniz bir anahtar veya bir pense kullanabilirsiniz).

Hatalı Fan Motorunu Kesin

Şimdi eski fanı çıkaralım …… burada gidiyoruz, şimdi fan motorunu görebildiğiniz gibi, nasıl oturduğunu hatırlamanız gerekiyor, yenisini eklediğinizde hazır.

İpucu:  Bu aşamada bir fotoğraf çekin , böylece kabloları yeni fan motorunuza takmanın yolunu biliyorsunuz. Yapmanız gereken şey, herhangi bir kabloyu çıkarmaktır, bunun bir toprak terminali vardır, ancak topraklanmamıştır (ama sizinki olabilir). Sadece telleri motordan ayırın ve şimdi fan motorunu yerinde tutan üç tutucu vidayı çıkarmaya hazırsınız – ve daha sonra kaldırılabilir.

Yeni Motorun Takılması

Bu yeni fan motoru için zaman geldi! Motordaki yuvayı takın ve vidaları takın, ardından kabloları tekrar takın. Artık geriye kalan her şey, arka panelden başlayarak her şeyi tekrar bir araya getirmeye başlamak. Ardından, bıçağı şu şekilde açabilirsiniz, ardından somunu takip edebilirsiniz – ancak aklınıza gelebilecek şeyleri ters yönde sıkın! (Yine biraz sıkıysa, yardımcı olmak için bir lokma anahtar veya pense kullanabilirsiniz).

Şu anda kalan tek şey, panonun önündeki fanı fırının içine geri koymak, kapıyı yeniden takmak – (kapıyı kapatarak kapıları kapatabildiğinizde kapıları mandalları yere koyduğunuzu hatırlamanız) ve Fırını kabine geri takın.

Tebrikler – şimdi fan motorunu fırınınızda başarıyla değiştirdiniz! Artık tekrar akşam yemeği için şahane yemekler yaratmaya geri dönebilirsiniz.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor Elektrikli süpürge koku Yapması Elektrikli Süpürge Koku Yapıyor Çözüm Ve Arızaları Elektrikli süpürgeniz kokuyor mu? Meselenin birtakım ortak nedenle...
Klimada kötü Koku Nasıl Önleyebilir Kaldırabiliriz... Klimada kötü kokuyu nasıl önleyebiliriz Klimada kötü Koku Nasıl Önleyebilir Ortadan Kaldırabiliriz Bir süre önce, klima ve iklimlendirme ekipmanlarım...
Klima Kumandası Çalışmıyor Klima Kumandası Neden Çalışmaz Klima Kumandası Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları  Her türden klimalar uzaktan kumandalar içerebilir. Klimanızın ömrü boyu...
Amana Servisi 444 1 840 Amana Servisi Amana beyaz eşya alanında uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir markadır. Ülkemizde buzdolabı satışında öne çıkan marka, satış sonrası...
Arçelik Kombi Arıza Kodları Arçelik Kombi Arıza Kodları Arçelik DGK 20 HK LCD Kombi Arçelik DGK 20 HR LCD Çift Eşanjörlü Kombi  Arçelik DGK BI LCD Çift Eşanjörlü Kombi A01 ...

İlginizi Çekebilir

Ocak Doğalgaz Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Doğalgaz Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Doğalgaz Dönüşüm Ocak Doğalgaz Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Üretici ile iletişim kurun Her durumda, gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi