Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?
Elektrikli Ocak Kapatılmıyor

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ? Ocağınızda brülörler sorunsuz bir şekilde açıldı, ancak şimdi bunlardan biri kapanmıyor. Bu tehlikeli bir durum olabilir ve sizi üzüyor. Onarım Kliniği’nden yardım zamanı.

Elektrikli Ocak Neden Kapanmaz ?

Elektrikli Ocak Kapatılmıyor ise Birlikte kaynaşmış hatalı bir yüzey elemanı anahtarı veya hasarlı bir bobin yüzey elemanı olsun, sorunun kaynağını belirlemenize ve uygun fiyatlı bir onarım çözümü bulmanıza yardımcı olabiliriz. kadranını daha yüksek bir ısı ayarına getirin, sonra tekrar “Kapalı” ya çevirin. Diğer tüm fırın özelliklerinin kapalı olduğundan emin olun.

Yüzey Elemanı Anahtarı

Yüzey elemanı anahtarı, yüzey elemanı bobinine voltaj gönderir. Bazen, yüzey elemanı anahtarı arızalandığında, anahtarın içindeki elektrik kontakları birlikte sigortalanır ve anahtarınneden olmasına neden olur . Yüzey elemanı anahtarı arızalıysa, değiştirin.

Bobin Yüzey Elemanı

Bazen, yüzey elemanı kısaldığında, gözle görülür şekilde zarar görür. Yüzey elemanında hasar kontrolü yapın. Eleman hasarlıysa değiştirin. Öğenin kısa devre olup olmadığını belirlemek için uiçin, elemanın sürekliliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Bobin yüzey elemanının sürekliliği yoksa değiştirin.

Radyant Yüzey Elemanı

Bazen, yüzey elemanı kısaldığında, gözle görülür şekilde zarar görür. Yüzey elemanında hasar kontrolü yapın. Eleman hasarlıysa değiştirin. Öğenin kısa devre olup olmadığını belirlemek için uçatal uçlar ve kasa arasında süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Radyant yüzey elemanı sivri uçlar ve kasa arasında süreklilik gösteriyorsa, bu kısa devre yaptığını gösterir. Radyant yüzey elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Katı Yüzey Elemanı

Bazen, yüzey elemanı kısaldığında, gözle görülür şekilde zarar görür. Yüzey elemanında hasar kontrolü yapın. Eleman hasarlıysa değiştirin. Öğenin kısa devre olup olmadığını belirlemek için uiçin, elemanın sürekliliğini test etmek için bir multimetre kullanın. Katı yüzey elemanı, eleman bağlantı elemanlarından dış kasaya süreklilik gösteriyorsa, bu, yüzey elemanının kısa devre yaptığını gösterir. Yüzey elemanı kısa devre yapıyorsa değiştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !