Anasayfa / Ev Aletleri İpuçları / Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ?
Elektrikli Süpürgem Kötü Kokuyor

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ?

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor ise Uygun şekilde bakımı yapılan elektrikli süpürgeler bile bazen koku yayabilir. Bu kokulara bir takım faktörler neden olabilir. Problemin kaynağı bulunduktan sonra mal sahipleri, hoş olmayan kokuları azaltmak için adımlar atabilir.

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Sebepleri

Hiç açtığınızda bir odanın kokuşmuş eski bir elektrikli süpürgesini kullandınız mı? Çok iğrenç, değil mi? Kimse bunu istemiyor.

  • Torba veya kutuyu boşaltın !
  • Hava filtrelerini kontrol edin . Bunları temizleyin veya değiştirin.

Elektrikli süpürgeniz, vakum torbanızı, filtrelerinizi iyice kontrol ettikten sonra hala bir koku üretiyorsa, bir uzmana götürün.

Elektrikli Süpürge Kötü Kokunun Nedenleri

Elektrikli süpürge kötü koku yapıyor ise, Umarım vakum probleminizi bu listede bulmuşsunuz ve onu tamir edebildiniz. Unutmayın, sitemiz hızlı ve kirli onarımlar yapmak için her zaman iyi bir kaynaktır. Kural olarak, çalışan motorlar, kayışlar ve fırçalar konusunda her zaman dikkatli olun. Saçlarını, kıyafetlerini veya mücevherlerini içlerine takmak istemezsin, ama alyanslarını kaybetmenin daha garip yollarını duymuş olsak da.

Nedenleri

Bir dizi sorun, elektrikli süpürgenin kullanım sırasında kokmasına neden olabilir. Elektrikli süpürgede kurutulmuş evcil hayvan idrarı veya aşırı toz gibi kötü kokulu içerik varsa, kullanım sırasında kokular kaçabilir. Silindir kafası veya çırpıcı fırça sıkışırsa, sürtünme vakum kayışını yakabilir ve hoş olmayan bir koku yaratabilir.

Çareleri

Çözümler arasında, vakum filtresinin değiştirilmesi, içindekilerin boşaltılması ve herhangi bir koku ile mücadele etmek için kabartma tozu gibi koku giderici ürünler kullanılması yer alır. Ek olarak, çırpıcı fırçasını çıkarın ve engelleyici kalıntılardan arındırın.

hususlar

Bazı durumlarda, vakumda uzun süre kalan kir veya kir birikintileri kokuyu tamamen gidermek için profesyonel servis gerektirebilir. Yapışan çırpıcı fırçalar, vakumlu kayışların kopmasına neden olabilir ve en kısa sürede onarılmalıdır.

Elektrikli Süpürge Kötü Kokusu Nasıl Giderilir ?

Bir elektrikli süpürge evinizin her gün taze kokusunu alabilir, ancak aynı zamanda düzenli olarak koruyarak iyiliğinizi iade etmeniz gerekir. Bildiğiniz gibi, elektrikli süpürgeler zamanla kokuyorlar . Özellikle torbalı ünitelerle, koku oldukça rahatsız edici olabilir.

Elektrikli Süpürgesinde Çok Kötü Kokular

Elektrikli süpürgenizi sık sık bakımsız bırakmazsanız, oda çevresini taze ve temiz tutmak görevini yerine bu kötü kokuları salmaya başlar. Bahse girerim buradasınız çünkü bu “kilometre taşına” u aldınız (“virüslü” bir birime sahip olmanız). Bu istenmeyen kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir adım adım kılavuz ana hatlarıyla belirtmiştim.

İstenmeyen Elektrikli Süpürge Kokuları

Torbaları değiştirin / çöpleri boşaltın

Pis kokulu torbalar genellikle kokulu bir vakumun ana nedenidir. Torbalı bir üniteniz varsa torbayı değiştirerek başlayın. Çantalar, kötü kokuların önlenmesinde gerçekten çok önemlidir. Sadece elektrikli süpürge üreticisi tarafından üretilen veya önerilen orijinal torbalar almaya çalışın.

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Giderme Yöntemi

Bazı torbalarda, karmaşık otomatik kapama sistemlerinden söz etmeden, içerde toplanan kirden salınan kokuyu sınırlayan ilave filtre katmanları bulunur. Basit kağıtlar yerine bu tür poşetler satın alın. Torbalar, boyutlarına ve vakumlama sıklığına bağlı olarak, 1 ay ile 6 ay arasında bir yerde değiştirilmelidir. Yıkanabilir torbalarınız varsa, yıkayıp tamamen kurumasını bekleyin (ıslak torbaların arkasını monte etmeyin, aksi takdirde üniteyi mahvedebilirsiniz).

Torbasız bir birime sahipseniz, pislik haznesini boşaltmanız, yıkaması ve tamamen kurumasını beklemeniz gerektiği açıktır.

Elektrikli Süpürgeyi Temizleyin

Elektrikli Süpürge temiz olduğundan emin olmak, atmanız gereken ikinci adımdır. Bir temizlik bezini temiz sabunlu suyla nemlendirerek başlayınız. Tozu ve diğer lekeleri çıkarmak için, vakumun tüm yüzeyini iyice silin. Daha çevre dostu olmak istiyorsanız, kabartma tozu kullanarak vakumu temizleyin. Karışımı hazırlayarak başlayın; yani 1 çay kaşığı kabartma tozunu makul miktarda suya (0,1 galon) serpin.

Elektrikli süpürge hortumunuzu, filtrelerinizi ve torba bölmesini yıkamak için bu çözeltiyi kullanın. Bu parçaları temiz su ile durulayın ve sonra plastik veya metal malzemeleri temiz ve kuru bir bezle kurulayın. Hortumun içine özellikle dikkat edin. Fark edebileceğiniz tüm tıkanmaları giderin .

Filtreleri Temizle / Değiştir

Makineniz kir, toz ve alerjenlerin vakumlu ortama geri kaçmasını önleyen filtrelere sahiptir. Bu filtreler genellikle eskimektedir ve değiştirilmeleri gerektiği zamanlar gelebilir. İşte her zaman müşterilerime verdiğim bir tavsiye: filtrelerde aldatma . Filtreler sadece sağlığınız için değil aynı zamanda sevdiklerinizin sağlığı için de önemlidir.

Elektrikli Süpürge filtrelerini her 3 ila 12 ayda bir değiştirmeniz gerekir. Çantalarda olduğu gibi, daima önerilen / orijinal parçaları satın alın. 3. parti ürünler sadece düşük kaliteye sahip değil, aynı zamanda gerekli geometrik şekle bile tam olarak uymadıkları durumlarda toz ve diğer havadaki partiküllerin filtrasyon sistemini tamamen boşaltmasına izin veren durumlar gördüm.

Yıkanabilir filtreleriniz varsa bunları yıkayın ve makinenize tekrar takmadan önce 24 saat boyunca kurumaya bırakın. Yıkanabilir filtre bile zamanla aşınır, bu nedenle gerekirse yenilerini almaktan “korkmayın”.

Parfüm pedlerini Temizleme

Elektrikli süpürgenize parfüm pedleri eklemeyi düşünmediyseniz, süpürme işleminde zaman ayırın. Kokulu tabletler özellikle kötü kokulardan kurtulmaya çalıştığınız için önemlidir. Şahsen ben lavantayı veya taze deniz okyanus kokularını severim, sanırım vakumlama aktivitesine uyuyorlar. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok başka tür var. Bütün aile üyelerinize hangisini tercih ettiklerini sorduğunuzdan emin olun, böylece birini rahatsız etmeyeceksiniz. Bazıları diğerlerinden daha uzun süre dayanır, ancak etki aynıdır.

Tercih ettiğiniz koku ile kokulan parfüm pedleri satın alın ve bunları Elektrikli süpürge üst filtresine yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra makinenizi açın. Bir kez açıldığında, hava pedlerden geçerken yumuşak ve taze bir koku verir.

Tarçın kullanın

Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak tarçın kötü kokuları emer. İnkar edilemez güçlü tarçın kokusu, makinenizin temizleme sırasında topladığı toz parçacıklarının kötü kokusuyla başa çıkma kabiliyetine sahiptir. Parfüm pedleri kullanmak istemiyorsanız (elbette her ikisini de kullanabilmenize rağmen), yapmanız gereken tek şey bir tutam tarçınları vakum torbanıza veya teneke kutuya serpin.

Tarçın kokusunu beğenmezseniz, kurutulmuş portakal kabuğu, kahve çekirdeği veya diğer tatlı kokulu baharatlar gibi diğer malzemeleri deneyebilirsiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ?

Ütü Temizliği Nasıl Yapılır ? İnternet’te yaygın olan ve aslında hata olan sirke su ve …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !