Ev / Elektronik / Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefonunuza nasıl aktarabilirsiniz ?
Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefonunuza nasıl aktarabilirsiniz

Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefonunuza nasıl aktarabilirsiniz ?

Eski WhatsApp sohbetlerini yeni telefonunuza nasıl aktarabilirsiniz ?  WhatsApp, orada en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak yeni bir telefon alır ve WhatsApp hesabınızı ona aktarırsanız, eski mesajlarınız otomatik olarak aktarılmaz. Bu öğretici, WhatsApp konuşmalarını yeni bir cihaza nasıl aktaracağınızı açıklar, böylece sohbetlerinizi kaldığınız yerden alabilirsin.

Google Drive yedekleme ve geri yükleme

WhatsApp’ın daha yeni sürümleri, WhatsApp sohbet geçmişinizi telefonlar arasında aktarma işlemini eskisinden daha kolay hale getiren otomatik Google Drive yedeklemeleri içeriyor.

  • Ekranın sol üst köşesindeki nokta üçlüsüne dokunup Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedeklemeseçeneğine gidin  
  • Buradan elle yedekleyebilir veya istediğiniz kadar düzenli olarak otomatik yedeklenmesini ayarlayabilirsiniz. WhatsApp yeniden yüklendiğinde, sohbeti ve multimedyayı Google Drive’dan kurtarmanı ister.

WhatsApp sohbetlerini aktarma

whats app yedekleme sohbeti
Google Drive’ın WhatsApp’ın en son sürümünde yedeklenebilmesi, hayatı kolaylaştırır. 
Sohbetleri manuel olarak yedekleme ve geri yükleme

Henüz Google Drive WhatsApp güncellemesini almadıysanız, bir yedekleme oluşturmak ve onu yeni telefonunuza taşımak için hala makul derecede kolaydır. Basitçe aşağıdaki şekilde devam edin:

  • WhatsApp’ın Ayarlar  menüsünü açın, Sohbetler ve aramalar  üzerine dokunun ve ardından Sohbet yedekleme’ye dokunun .
whatsapp yedek 2018
Üç nokta (seçenek) düğmesine dokunun. Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedekleme seçeneğine gidin / © AndroidPIT
  • Eski Android telefonunuz ve yeniniz hem hafıza için harici bir SD kart kullanıyorsa, sadece SD karta yedekleyin ve daha sonra eski telefonunuzdan değiştirin ve yenisine yerleştirin. SD karttan, yeni telefonunuzda yeni kurulmuş bir WhatsApp’a geri yükleyin.
  • Çoğu yeni cihaz gibi dahili belleğe tasarruf eden telefonlar için, akıllı telefonunuzu USB kablosuyla PC’nize bağlayın ve cihazın dahili hafızasına WhatsApp / Veritabanı klasörüne gidin  Bu, tüm yedekleme dosyalarının bir tarihle kaydedildiği yerdir. “Msgstore-2013-05-29.db.crypt” gibi bir şeye benzeyecekler. Dosyayı en son oluşturma tarihine (kopyalanan otomatik yedeklemelerden farklı bir isme sahip olacak, benimki “msgstore.db.crypt8”) kopyalayın ve bulması kolay bir yerde (masaüstünüz gibi) PC’nize aktarın.
  • WhatsApp’ı yeni cihazınıza kurun  ancak uygulamayı başlatmayın!
  • Yeni cihazınızı USB üzerinden PC’ye bağlayın. WhatsApp’ı zaten yeni el cihazınıza indirdiğiniz için, WhatsApp / Veritabanları klasörü   şimdi mevcut olmalıdır. Değilse , WhatsApp  klasöründe el ile yeni bir veritabanları  klasörü oluşturabilirsiniz .
whatsapp androidpit konuşmaları
Telefonunuzdaki dahili depolama alanınıza gitmek için, tıpkı bilgisayarınızda olduğu gibi, Dosya Kumandanı gibi bir klasör tarama uygulamasını kullanabilirsiniz. 
  • WhatsApp konuşma yedekleme dosyanızı bu klasöre kopyalayın.
  • Şimdi yeni telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve telefon numaranızı doğrulayın. Şimdi bir mesaj yedeğinin bulunduğuna dair bir bildirim almalısınız. Sadece Geri Yükle’ye dokunduğunuzda  işiniz biter. Birkaç saniye sonra, tüm mesajlarınızın yeni cihazınızda görünmesi gerekirdi.

WhatsApp sohbetlerini iPhone’dan Android’e aktarma

Şüpheli bir üçüncü taraf aracı kullanmadan, şu anda sohbetleri iOS’tan Android’e veya tam tersi şekilde aktarmak mümkün değildir. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıları eski mesajlarını yeni iPhone’larında almak için iCloud’u , Android kullanıcılarının Google Drive yedekleme özelliğini kullandıkları gibi kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga kabartma tozu ile temizleme Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi