Anasayfa / Ev Aletleri / Derin Dondurucu Işıklarının Anlamı Nedir ?

Derin Dondurucu Işıklarının Anlamı Nedir ?

Derin Dondurucu Işıklarının Anlamı Nedir ?

Derin Dondurucu Nedir:

Derin Dondurucu Işıklarının Anlamı Nedir, Meyve ,sebze , et, balık gibi gıdaları çok uzun süre saklayarak Mevsimi dışındaki zamanlarda da tüketmemizi sağlayan beyaz eşyadır. Derin dondurucu özellikle et balık gibi gıdaları ve yaz meyvelerini yemeklik sebzeleri her zaman tüketmek isteyen müşterilerin tercihidir.

Normal buzdolaplarının da uzun süre saklanacak yiyecekler için derin dondurucu bölümü bulunuyor. Haricen bir derin dondurucu bunun yetmediği ailelerde durumlarda alınır.

Konuya öncelikle, ayrı bir derin dondurucuya ihtiyacımız var mı? , derin dondurucu alırsak bize ne gibi avantajları olur diyerek başlayalım.

Derin Dondurucuya İhtiyacımız Var mı? :

Genel olarak ayrı bir derin dondurucuya ihtiyacımızın olması için ya normal buzdolabının dondurucu kısmının günlük ihtiyaçlarımıza yetersiz kalması ya da ayrı bir derin dondurucunun sağlayacağı avantajların bizi i çekmesi gerekiyor.

DERİN DONDURUCU KIRMIZI IŞIĞI SÜREKLİ YANIYOR İSE SORUN NEDİR ?

SOĞUTUCUNUN İÇERİSİNDEKİ SOĞUKLUĞUN AZALDIĞINI BELİRTİR. ÜRÜNLERİNİZDE ÇÖZÜLME GERÇEKLEŞİYORSA ÜRÜNLERİNİZİ BAŞKA BİR DONDURUCUYA TAŞIYIN VE İVEDİLİKLE TEKNİK  SERVİSE BAŞVURUN

DERİN DONDURUCUNUN YEŞİL DÜĞMESİ NE İŞE YARAR ?

DERİN DONDURUCUYA ELEKTRİK GELDİĞİNİ İFADE EDER.

DERİN DONDURUCUNUN KIRMIZI DÜĞMESİ NE İŞE YARAR ?

DERİN DONDURUCUNUN İÇERİSİNDEKİ SOĞUKLUĞUN AZALDIĞINI BELLİ EDER.

derin dondurucu ışıkları

DERİN DONDURUCUNUN SARI DÜĞMESİ NE İŞE YARAR ?

İÇERİSİNE KOYULAN ÜRÜNÜN HIZLI OLARAK ŞOKLAMASINA YARAR.

DERİN DONDURUCUNUN SESLİ ÇALIŞMASI NORMAL-MİDİR ?

KOMPRESÖRLÜ ÇALIŞAN CİHAZLARDASES NORMALDİR.  NORMALİNDEN YÜKSEK SES VE GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞMASI DURUMUNDA  TEKNİK SERVİSE BAŞVURULMALIDIR.

DERİN DONDURUCU NEDEN KARLANMA YAPAR ?

KAPAK TAM KAPATMADIĞINDAN VEYA KAPAK CONTASININ SOĞUTUCU İÇERİSİNE HAVA AKIŞI SAGLAMASINDAN DOLAYI KARLANMA YAPAR TEKNİK SERVİS TARAFINDAN ARIZA GİDERİLMELİDİR.

Hakkında admin

beyaz eşya klima kombi ev aletleri uzmanı

Bir Göz Atın

Termosifon Su Akıtıyor, Ne Yapmalıyım ?

Termosifon Su Akıtıyor, Ne Yapmalıyım ? Termosifon Su Akıtıyor, Ne Yapmalıyım Evlerde sıcak kullanım suyu …

8 yorumlar

 1. Uğur derin dondurucu yatay kullanıyorum ama kırmızı ışığında yanıyor ne yapmam lazim

 2. REŞAT BOZKURT

  YATAY UĞUR DERİN DONDURUCU’ NUN SADECE KIRMIZI IŞIĞI YANIYOR
  DAHA ÖNCE YEŞİL YANIYORDU.ACABA ÇOK DOLU OLMASINDAN MI

 3. samed

  Dondurucunun fişini takiyorum fakat sari isik neden sonmuyor?

 4. Kamile öztürk

  Derin dondurucu yeni aldık ilk kullanımdan bu yana içerisine yeni bir ürün koyduğumuzda iki dakika geçmeden hata sinyali veriyor bu sinyali kapamak için fişini aç kapa yapmak gerekiyor başka türlü geçmiyor. Kurbanda içini yerleştirdik aynı sorun devam Etti, ikinci günü yine içine yerleştirme yaptık aynısı oldu fişini tak çıkarları hallettik. Bayram haliyle ziyaretlere gidilir bizde evden çıktık altı saatte eve geldik gelince ne görelim hata sinyali veriyor kapağını açınca sıcaklığın 8 dereceye çıktığını gördük içindekiler erimeye çoktan başlamıştı. 6 saatlik bir yoklukta bu oldu peki yatıya gitseydik dolabın içindekiler kurtlanmış mi bulacaktık. İnanın paramızla başımıza bela aldık şimdi ben napacağım bayram bayram evi bırakıp bir yere gidemiyorum. Servisler çalışıyordur. Modeli ued 7245 A++

 5. ALİ

  Uğur UED 5168 no frost 5 çekmeceli dondurucu gösterge paneli EC hatasında yanıp sönüyor ancak soğutmada bir sıkıntı görünmüyor servis cagirmalimiyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir