Anasayfa / Ev Aletleri / Fritöz

Fritöz

Fritöz

Fritöz Öncelikle almak istediğiniz fritözün haznesi ihtiyacınıza karşılık verecek büyüklükte olmalı. Eğer ev ahalisi sayıca az ise; evde kızartma çok sevilmiyor; çok az yapılıyorsa; piyasada 40-50 tl den satılan küçük kapasiteli, ucuz yollu kompakt fritözler tam sizin için. ikinci özellik Fritözün pişirme özelliği; Günümüzde çok az yağ ile düşük kolesterollü, oldukça hafif ve hızlıca kızartma yapabilen ürünler mevcut.Ancak bu ürünler tat açısından yine damağınızda aynı etkiyi göstermiyor. Çalışma mantığı; pişirmek istediğiniz şeyin üstüne az miktarda döktüğünüz yağ ile, kapalı ortamda kendi buğusunda döndürülmesi sonucu pişirme işlemi olarak anlatılabilir. Bu pişirme tekniği ile hem pişirdiğiniz şeyin tüm lezzeti içinde kalıyor (yani haşlamadaki gibi suyla ya da kızartmadaki gibi yağla azalmıyor) hem de çok az yağla sağlıklı yemekler elde etmiş oluyorsunuz.

fritöz

Bu ürünlerin fiyatları yeni teknoloji olduklarından dolayı biraz pahalı olsa da; damak tadı ve tercihleri bu yönde olan arkadaşlar için uzun vadede maliyet açısından diğer kızartma makinelerinden farklı ve bence daha avantajlı olacaktır. Diğer bilindik pişirme özelliği, besinleri yağ içerisinde kızartma ve süzme sepeti ile süzdükten sonra servise sunma olan fritözlerin kullanım kolaylığına bakmalısınız. Kullanışlı bir fritözün, yağı kullanırken, kızartma işlemi esnasında ve kızartma işlemi sonucunda çevresini kirletecek, yağı gereğinden fazla tüketecek özellikte olmaması lazım. Ayrıca kızartma sonrası temizliğinde de yağ haznesinin çıkarılabilir, kolayca temizlenebilir, yıkanabilir olması da tercih sebebiniz olmalı. Bir diğer özellik de ısı kontrolü ve elektriksel özellikleridir.

Gücü(watt) yüksek olan fritözler daha kullanışlı olup, yağı çabuk ısıtırlar, pişirme etkileri daha iyidir. Yeni çıkan bir çok fritöz ısı kontrollü olarak üretilmektedir. Bazıları ibreli, kademe değiştirilmesiyle; bazıları da dijital olarak kontrol edilmektedir.  Yine bir klişe olacak ama; dijital olan ürünlerin pahalı ve tanınmış markalar haricinde çabuk bozulduğunu, ve işlevselliklerini çabuk yitirdiklerini hatırlatmak isterim. Aldığınız ürünün teknik destek, satış sonrası hizmet ve garanti koşullarının da, daha sonra sıkıntı yaşatmayacak şekilde olmasını göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Termosifon Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Termosifonlarda önemli olan konulardan birisi nasıl bir termosifona ihtiyacımız olduğudur. Bunun için termosifonu kaç kişilik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi