Anasayfa / Ev Aletleri / Mikser Blender

Mikser Blender

Mikser Blender

Mikser Blender Mutfağın popüler kardeşleri Mikser ve Blender Bir kabın içine dönen bir bıçak koymayı akıl eden Stephen Poplawski. Yiyecek ve içecekleri kesen, ezen ve karıştıran blender’ın mucid. Herbert Johnson ise bir fırıncının hamur karıştırmasından ilham alarak mikseri icat etti. Blender; uzun bir kabı, bıçağı olan, yiyecekleri ve içecekleri kesen, ezen, karıştıran küçük bir elektrikli mutfak aleti.

Bugün tüm restoranlarda, cafelerde, barlarda yiyecekleri, meyveleri, içecekleri ezen, kesen, doğrayan bu alet kısa süre içinde müşterileriniz için harikalar yaratmanıza yardımcı oluyor. Gelişen teknolojiyle beraber her geçen gün yeni özellikler ekleniyor, hazırlama süresi kısalıyor, güçlenen bıçağı ve motoruyla en sert meyve, sebze ve yemişleri doğramanızı, ezmenizi sağlıyor.

blender

Bu harika icadın sahibiyse Stephen Poplawski… Poplawski 1922’de blender’ı icat etti, kabın en altına dönen bir bıçak koymayı akıl eden ilk kişiydi. 1935’te Fred Osius, Poplawski’nin fikrini geliştirdi ve yeni bir blender icat etti.Waring Blender’ın tarihi Bir zamanlar Penn State’te mimarlık ve mühendislik öğrencisi olan Fred Waring, her zaman aletlere, cihazlara karşı ilgi duymuştu.

Fred Waring, Waring blender’ının finansal kaynağı ve pazarlama gücü olarak blender’ın pazarda itici gücü olmuştur. Ancak ünlü karıştırma makinesini 1933’te icat eden ve patentini alan Fred Osius’tu. Osius, Waring’in yeni icatlara olan ilgisini biliyordu. Blender’ını geliştirmek için paraya ihtiyacı vardı. Osius, New York Vanderbil Theatre’dan yayınlayan bir radyo canlı yayını sayesinde Waring’i odasına kadar takip etti. Ona fikrini açarak araştırmalarına destek için söz aldı.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Termosifon Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Termosifonlarda önemli olan konulardan birisi nasıl bir termosifona ihtiyacımız olduğudur. Bunun için termosifonu kaç kişilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi