Anasayfa / Bilişim / Havada Duran Güvenlik Kamerası The Moon

Havada Duran Güvenlik Kamerası The Moon

Akıllı ev teknolojilerinin ilerlemesi ve ucuzlamasıyla artık değişik cihazlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni bir proje olan The Moon, evinizin”uçan gözü” olmak istiyor. Başlıkta da dediğimiz gibi bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen güvenlik kamerası ve akıllı ev işlem merkezi.

Havada Duran Güvenlik Kamerası

The Moon, mıknatıs tabanlı bir teknoloji ile kendi tabanının üzerinde havada durarak çalışan 360 derece görüş açısına sahip bir cihaz. Cihazın özellikleri arasında gece görüşü, kablosuz şarj, bulut depolaması ve evinizde gerçekleşen her şeyi takip edebilecek sensörler yer alıyor.Havada Duran Güvenlik Kamerası: The Moon

İlk Girişim

Ring kuruluşundan ilk İndiegogo girişimi olan cihaz, destek toplama süresinin bitmesine daha bir kaç ay olmasına rağmen talep ettiği miktarın çok çok üzerinde bir bağış toplamış durumda. “Dünyanın ilk havada duran kamerası” olarak tanımlanan The Moon, etrafında sakince dönerek 360 derecelik görüşe sahip olabiliyor. Ses ve gürültü tanıma sistemine sahip olan cihaz aynı zamanda kablosuz şarj olduğu için pili hiç bitmiyor.

Yerçekimine Meydan Okuyan Kamera

Akıllı ev işlem merkezi olduğunu başta da ifade ettiğimiz cihaz, evinizde yer alan tüm IoT cihazlarına bağlanarak onları tek merkezden yönetebilmenizi sağlıyor. Cihaz, şu araların sıcak akıllı ev ürünlerinden Amazon Alexa ve Google Home’a tam destek sunarken yakın zamanda da Apple’ın HomeKit’ine destek vermeye başlayacak. Evinizdeki Nesnelerin İnterneti cihazlarına ZigBee, Z-Wave. Bluetooth Smart ve Kızılötesi ile bağlanan The Moon, hatrı sayılır bir iletişim donanımına sahip.

Akıllı ev işlem merkezi olduğunu başta da ifade ettiğimiz cihaz, evinizde yer alan tüm IoT cihazlarına bağlanarak onları tek merkezden yönetebilmenizi sağlıyor. Cihaz, şu araların sıcak akıllı ev ürünlerinden Amazon Alexa ve Google Home’a tam destek sunarken yakın zamanda da Apple’ın HomeKit’ine destek vermeye başlayacak.

Havada kalabilen akıllı kamera

Evinizdeki Nesnelerin İnterneti cihazlarına ZigBee, Z-Wave. Bluetooth Smart ve Kızılötesi ile bağlanan The Moon. Hatrı sayılır bir iletişim donanımına sahip. Akıllı ev işlem merkezi olduğunu başta da ifade ettiğimiz cihaz. Evinizde yer alan tüm IoT cihazlarına bağlanarak onları tek merkezden yönetebilmenizi sağlıyor. Cihaz, şu araların sıcak akıllı ev ürünlerinden Amazon Alexa ve Google Home’a tam destek sunarken yakın zamanda da Apple’ın HomeKit’ine destek vermeye başlayacak.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Türkiyede İnsansı Robot Üretimine Başlandı

Yolu İnternet kafelere düşenlerin yakından tanıyacağı yazılım firması Akınsoft, 20 milyon TL’lik yatırımla Türkiye’nin ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi