Anasayfa / Elektronik / Projeksiyon TV Nasıl Ayarlanır ?

Projeksiyon TV Nasıl Ayarlanır ?

Projeksiyon TV Nasıl Ayarlanır  Eğer bir projeksiyon televizyon setine sahipseniz, zaman zaman görüntünüzün biraz donuk göründüğünü veya resmin biraz bulanıklaştığını görebilirsiniz. Bu ani bir alarm için bir neden değildir ve TV’nizin sönmesi anlamına gelmez ve bir yedek satın almanız gerekir. Çoğu durumda, televizyon setinizde birkaç ayarı ayarlayarak sorunu kendiniz çözebilirsiniz.

Projeksiyon TV Ayarları

Televizyonunuzu belirli bir ayar tipine göre ayarlamanız gerektiğinde, kullanım kılavuzunuzu elinizin altında bulundurun.TV dışarı çıkıyor ve bir yedek satın almanız gerekecek. Çoğu durumda, televizyon setinizde birkaç ayarı ayarlayarak sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Televizyonunuzu belirli bir ayar tipine göre ayarlamanız gerektiğinde, kullanım kılavuzunuzu elinizin altında bulundurun.

Televizyon ayarlarınızı ayarlamanızı sağlayan menüye veya kontrol paneline erişin. Her televizyon farklı şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bazılarında televizyonda uzaktan kumandayı kullanarak erişebileceğiniz menüler vardır, diğerleri ise televizyon setinde bir yerde bulunan menü butonlarına sahiptir.Televizyon ayarlarınızı ayarlamanızı sağlayan kontrol paneli . Her televizyon farklı şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bazılarında televizyonda uzaktan kumandayı kullanarak erişebileceğiniz menüler vardır, diğerleri ise televizyon setinde bir yerde bulunan menü butonlarına sahiptir.

Projeksiyon görüntü ayarları

Televizyon setinizin rengini ayarlayın. Ekrandaki menüyü veya TV’deki kontrol panelini kullanarak, ekrandaki renkler rahatça ve canlı bir şekilde görünene kadar rengi ayarlayın. Rengi çok fazla çevirmeyin, ya da renkler bulanık ve doğal görünmez. Bir uzaktan kumanda kullanıyorsanız, artı veya eksi düğmelerine basarak (ya kanal yukarı ve aşağı ya da ses açma ve kapatma düğmelerini) rengi ayarlayın.

Kontrol panelini kullanıyorsanız, ayarlarınızı yapmak için çevirdiğiniz bir düğme veya düğme olacaktır.TV üzerindeki kontrol paneli , ekrandaki renkler rahatça ve canlı renklere ulaşıncaya kadar rengi ayarlayın. Rengi çok fazla çevirmeyin, ya da renkler bulanık ve doğal görünmez. Bir uzaktan kumanda kullanıyorsanız , artı veya eksi düğmelerine basarak (ya kanal yukarı ve aşağı ya da ses açma ve kapatma düğmelerini) rengi ayarlayın. Kontrol panelini kullanıyorsanız, ayarlarınızı yapmak için çevirdiğiniz bir düğme veya düğme olacaktır.

Renk donuksa, soluksa ve kirlenmişse parlaklık seviyesini ayarlayın. Ayrıca, televizyonu farklı bir odaya taşıdıysanız, odanın aydınlatması resmin kalitesi ve parlaklığı üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Uzaktan kumanda veya kontrol paneli kontrollerini kullanarak parlaklığı ayarlayın.

Televizyonu loş ışıklı bir odada izliyorsanız, göz yorgunluğuna veya yorgunluğa yol açmamak için aşağı çevirerek parlaklığı yumuşatmak isteyebilirsiniz.uzaktan veya kontrol paneli kontrolleri. Televizyonu loş ışıklı bir odada izliyorsanız, göz yorgunluğuna veya yorgunluğa yol açmayacak şekilde aşağı çevirerek parlaklığı yumuşatmak isteyebilirsiniz.

Özel ayar ayarları için kullanıcı el kitabınızı kontrol edin. Bazı televizyonlarda konserler, spor etkinlikleri, şovlar ve filmler için ayarlamalar yapılabilir. Bu ayar, yaşadığınız resim sorunlarının bir kısmını çözmenize yardımcı olabilir.

Televizyon setinizin fotoğrafının kalitesini ortaya çıkaracak yüksek kaliteli kablolar satın alın. Bu kablolar genellikle yerel elektronik mağazanızda veya televizyon tamirhanesinde bulunabilir. TV’nize fabrika kablolarının yapamayacağı bir destek sağlayabilirler.Televizyon setinizin resminin kalitesini ortaya çıkaracak kablolar . Bu kablolar genellikle yerel elektronik mağazanızda veya televizyon tamirhanesinde bulunabilir. Bunlar verebilir TVilave artırmak olduğunu fabrika kabloları olamaz.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

Adım Adım Fotoğraf Makinesi Satın Alma Rehberi

Fotoğraf makinesi almak aslında otomobil almaya benzer biraz. Bir fotoğraf makinesi almaya karar verdiğinizde önünüze …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi