Ferroli Klima Hata Kodları

Ferroli Klima Hata Kodları

Ferroli Klima Hata Kodları Klima cihazınızın iç ünitesinde, uzaktan kumandada veya duvara monte edilmiş bir kontrol cihazında hata kodları veya yanıp sönen ışıklar göründüğünde, kullanıcıya iç ünitede veya dış ünitede bir sorun olduğunu söyler. Bazı iç üniteler, sadece farklı bir formatta bir hata koduna denk gelen yanıp sönen bir ekrana sahiptir. Ferroli Klima arıza kodları nerede bulunur ve ne anlama gelir. Başka bir hata bulursanız, hata kodu bilgilerini göndermek için lütfen bize ulaşın.

Ferroli Klima Arıza/Hata Kodu

Aşağıda yazılmış ve SMİLE D Salon Tipi Klimasına ait güncel arıza kodlarından genel olarak ortaya çıkan hata kodlarından bazıları gösterilmektedir. Lütfen bu konuyla alakalı işin uzmanı yada anlayan biri dışında müdahale edilmesi son derece kötü sonuçlar doğurabilir.. Aşağıdaki yazımızda bulunan SMİLE D Salon Tipi Klima arıza kodları teknisyenler ve SMİLE D Salon Tipi klima kullananlar için arıza çözmelerinde oldukça yararlı olacaktı

Ferroli Klima Hata Kod E1

Aşırı soğuma 1. Düşük ortam sıcaklığı 1. Klimayı normal sıcaklıkta koruması 2. Düşük iç ortam fan hızı veya fan kullanınız. motoru arızası 2. Fan hızını ve iç ortam fan 3. Termistör (elektronik direnç) motorunu kontrol ediniz. arızası 3. Termistör’ü (elektronik direnç) 4. Kirli hava filtresi kontrol ediniz (iç ortam sıcaklığı) 4. Hava filtresini temizleyiniz.

Ferroli Klima Hata Kod E2

Aşırı ısınma 1. Yüksek ortam sıcaklığı 1. Klimayı normal sıcaklıkta koruması 2. Düşük iç ortam fan hızı veya fan kullanınız. motoru arızası 2. Fan hızını ve iç ortam fan 3. Termistör (elektronik direnç) motorunu kontrol ediniz. arızası 3. Termistör’ü (elektronik direnç) 4. Kirli hava filtresi kontrol ediniz (iç ortam sıcaklığı) 4. Hava filtresini temizleyiniz.

Ferroli Klima Hata Kod E3

Basınç korumasının devreye girdiğini belirtir. Çözüm: Bu arıza durumunda; gaz basıncı yüksek olabilir, ortam sıcaklığı yüksek olabilir, iç ortam fan hızı ayarlanmamış olabilir, fan motorunda sorun olabilir, elektrik bağlantısı yanlış yapılmış olabilir ya da bağlantı kopmuş olabilir. Bunun yanı sıra; gaz basıncı düşük olabilir, soğutucu kaçağı söz konusu olabilir ya da yine elektrik bağlantısında kopma ya da sorun olabilir. Kısacası her şekilde servis müdahalesi gerekmektedir.

Ferroli Smile Salon Tipi Split Klima Arıza Kodları

  • E1 Arızası Aşırı soğuma koruması

Çözüm Ortam sıcaklığı düşük olabilir. İç ortam fan hızı düşük olabilir ya da fan motorunda sorun olabilir. Termistörde problem olabilir ya da hava filtresi kirlenmiş olabilir. Klimayı normal sıcaklıkta çalıştırmayı deneyin. Hava filtresini temizleyin. Arıza durumunda düzelme olmazsa mutlaka servisi arayarak yardım alın.

  • E2 Arızası Aşırı ısınma koruması

Çözüm Ortam sıcaklığı yüksek olabilir. Hava filtresi kirli olabilir. İç ortam fan hızı düşük olabilir veya fan motorunda sorun olabilir. Aynı zamanda termistör arızası da söz konusu olabilir. Öncelikle klimayı olması gereken sıcaklıkta çalıştırın. Daha sonra filtreyi sökerek temizleyin ve yerine takarak cihazı yeniden çalıştırın. Arıza durumunda değişiklik olmazsa eğer Ferroli Klima Servisi yardımı alın.

  • E3 Arızası Basınç koruması

Çözüm Gaz basıncı çok yüksek veya düşük olabilir. Yüksek basınç halinde; Ortam sıcaklığı yüksek olabilir, kılcal boruda sorun olabilir, iç ortam fan hızı düşük olabilir, fan motoru arızalı olabilir, elektrik bağlantısı yanlış olabilir ya da kabloda kopma olabilir. Düşük basınç halinde; Soğutucu kaçağı söz konusu olabilir, elektrik bağlantısı yanlış veya kablolarda kopma durumu olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı adına mutlaka uzman yardımı alın.

Ferroli Smile Kanallı Split Klima Arıza Kodları

Arıza durumunda ekranda “ERROR” simgesi yanıp söner ve aşağıda sunulan hata kodlarından biri belirir.

E6 Arıza Kodu Ferroli Klima

İletişim yani haberleşme sorunudur.

Birçok parçada sorun olabilir. Servis desteği alınız.

E8 Arıza Kodu Ferroli Klima

İç fan koruması anlamına gelir.

Servis ekiplerinden yardım almalısınız.

E9 Arıza Kodu Ferroli Klima

Su donma koruması demektir.

Bu durumda bir süre beklemeli sorun düzelmezse eğer servis yardımı almalısınız.

F0 Arıza Kodu Ferroli Klima

Hava girişinde yer alan iç sıcaklık sensöründe sorun olduğu anlamına gelir.

Teknik açıdan mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

F1 arıza Kodu Ferroli Klima

Buharlaştırıcı sıcaklık sensöründe sorun olduğu anlamına gelir.

Servis yardımı almalısınız.

F2 Arıza Kodu Ferroli Klima

Sıvılaştırıcı sıcaklık sensöründe arıza mevcut.

Servis çağırmanız gerekmektedir.

F3 Arıza Kodu Ferroli Klima

Dış ortam sensöründe arıza olduğunu belirtir.

Teknik olarak sorunun giderilmesi amacı ile servis yardımı almalısınız.

F4 Arıza Kodu Ferroli Klima

Çıkış sıcaklığı sensör arızasıdır.

Çözüm için servis yardımı almalısınız.

F5 Arıza Kodu Ferroli Klima

Kablolu kumanda üzerindeki iç ortam sensöründe sorun olduğunu belirtir.

Sorunun giderilmesi için servisi aramalısınız.

EH Arıza Kodu Ferroli Klima

Yardımcı ısıtıcı sorunudur.

Servisi arayınız.

EE Arıza Kodu Ferroli Klima

Tuş kilitli demektir.

Bu bir arıza durumu değildir.

CC Arıza Kodu Ferroli Klima

Bu ünite uzaktan kumandaya bağlanmış durumdadır ya da merkezi kumanda ile kontrol altındadır.

Comment (1)

  • Orhan

    H1 arıza hakkında bilgi alabilir miyim

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22