Anasayfa / Nasıl Yapılır ? / Fırın Camı Nasıl Çıkartılır Ve Temizlenir ?
Fırın Camı Nasıl Çıkartılır Ve Temizlenir

Fırın Camı Nasıl Çıkartılır Ve Temizlenir ?

Fırın Kapağı Nasıl Çıkartılır ve Takılır Fırın Camı Nasıl Temizlenir Mutfağınıza geldiğinde, tezgahlarınızı veya mikrodalgalarınızı düzenli olarak silebilirsiniz, ama fırınınız ne olacak? Sobaya ek olarak, muhtemelen temizlenmesi gereken en ihmal edilmiş (ve nefret edilen) cihazlardan biridir. Bununla birlikte, fırınınızdaki camı temizlemenin, evinizde halihazırda sahip olabileceğiniz ürünleri kullanarak, haftada 20 dakika kadar az sürebileceğini bilmenizden rahat olabilirsiniz.

Fırın Camı Çıkartma Ve Temizleme

Fırın Kapağı Nasıl Çıkartılır ve Takılır Camı Nasıl Temizlenir ? Bazı fırınlarda fırın cam kapağını fırından çıkarmak mümkün olabilir. Bunu nasıl geri aldığınızı hatırlayın, çünkü bu geri dönmek için aynı yol olacaktır. Sertleşmiş yağ kalıntılarını kazımak için jilet kullanın. Kalıntıyı yıkamak ve silmek için seçtiğiniz temizleyici malzemeyi kullanın. Cam panelleri çıkardıysanız, çıkardığınız gibi döndürün.

İşte Fırın 20 Dakikadan Daha Az Bir Şekilde Temizleyin

Fırın cam kapağına 250 derece santigratta yapışan yiyecek, yağ ve kirecin bir arada tutulması, imkansız bir şekilde temizlemenin yanında görünebilir, ancak sadece kabartma tozu, temiz bir bez ve biraz sıcak su kullanarak, iyi görünen bir cihazınız olur. yeni gibi!

Fırın camının nasıl temizleneceğine dair adım adım bir kılavuz:

  1. So fincan kabartma tozu ve suyu küçük bir yemeğin içine dökün. Malzemeleri ince bir macun oluşturana kadar karıştırın. Karışımın kolayca yayılmasını istediğiniz kadar doku çok kalın olmamalıdır
  2. Koruyucu eldiven giyerken, macunu fırın kapınızın camına sürün. Her bir camın üzerinde olduğundan ve yüzey alanının gözden kaçırılmamasını sağlayın
  3. Ardından, kabartma gazozuna camın üzerine oturması ve büyüsünü yağ ve kirecin içine sürmesi için 15 dakika süreölçeri ayarlayın.
  4. Zamanlayıcı bittikten sonra, kabartma tozu çözeltisinin tüm izlerini dikkatli bir şekilde silmek için temiz (ve biraz nemli) bir bez kullanın.
  5. Çizgiyi temizlemek ve son bir kez silmek için camı temiz bir bezle kurulayın.

Şimdi fırın cam kapınızı nasıl temizleyeceğinizi biliyorsunuz (bakın, size kolay olacağını söylemiştik!)

Fırın Cam Kapağı Temizledikten Sonra ?

Artık motive olmuşsun, biraz fazla git ve fırın raflarını temizle. Yapmak çok kolay: sadece raflarınızı küvetinize (evet, küvet!) Su olmadan koyun. Daha sonra, tüm kabın üzerine kabartma tozu serpin ve beyaz sirke ile doyurun. Daha sonra köpürme durduğunda, raflar tamamen kaplanana kadar sıcak su akıtın. Gece boyunca ve sabahları, eski bir çay havlu veya diş fırçası ile rafları fırçalayın. Son olarak, bir sonraki yemeğiniz için hepsi temiz olacakları fırına koymadan önce rafları tamamen durulayınız.

Bir fırın 15-13 arası sürmelidir 1 yıl ve (veya daha az, bu cihazı ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak) size sadece yaklaşık yiyebilirsiniz bir yüzey ve cam korumaya yardımcı olur sadece bir kez bir hafta sizin Fırını temizlemek. Fırını temizlemek için gittiğinizde daha az çaba harcayacaksınız, çünkü silinecek kadar yağ ve yiyecek olmayacaktır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme Hoover marka çamaşır makine reset işlemi için sırası ile aşağıdaki adımları …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !