Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları
Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları

Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları

Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları Çoğu kullanıcı fırınlarında bulunan sembollerin ne anlama geldiğini bilmemekle beraber, nasıl kullanacaklarını da bilemiyorlar. Fırın sembolleri belirsiz olabilir ancak ne demek istediklerini bilmiyorsanız eğer, fırından iyi bir sonuç alamazsınız. Güzel olan şu ki, bütün fırınlar benzer semboller kullanır. Bu yazımızda bu sembollerin anlamları hakkında bilgilendirme yapacağız.

Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları

 Sembol Açıklama Ne işe Yarar
hızlı defrostHızlı defrost Hava akımlarını temsil etmek için su damlacıkları veya oklarla birlikte buz gösterimi olan her türlü sembol. Bu işlevle, genellikle bir ışık yanmaya başlayan ve fan başladığında pek bir şey olmuyor. Havanın bu hareketi, öğelerin yavaşça çözülmesine yardımcı olacak ve herhangi bir pişirme işlemi içermeyecek – bir mikrodalgadan farklı olarak.
fanlı fırınFan Destekli Fırın Pişirme Tam bir fanı olan ve başka hiçbir şey olmayan herhangi bir sembol. Bir çok insan fanı fırında düşünmez, fakat çoğu fırın ve ocakta en geleneksel pişirme şeklidir. Bu, ısının sürekli hareket ettiği anlamına gelir ve her açıdan bile pişirmeye yardımcı olur.
üst altÜst ve Alt Isıtma Genellikle statik bir fırının üstündeki ve altındaki ısıtma elemanlarını temsil etmek için iki çizgi içerir. Bazı fırın modellerinde, özellikle daha ucuz modellerde fırın, ısı dağıtmak için bir fan kullanmaz. Bunun yerine, elemanlar üst ve alt kısımda yer almaktadır, ancak bu tür bir pişirme, fırının üst kısmını daha sıcak kısım haline getirme eğilimindedir.
daha düşük ısıDüşük ısı Üst ve alt sembol ile karşılaştırılabilir, bu sadece kendi başına bir alt çizgi içermelidir. Alt elemanı kullanarak pişirme yapmak, tabanda gevrek olması gereken, ancak üstte nemli kalması gereken bir şey pişirmek istediğinizde yararlıdır. Bu düzenli, çok yönlü pişirme için değil.
düşük fanlananDüşük Isı Fan Destekli Bu, yine yalnızca alt ısıtma elemanının kullanımını sembolize edecektir, ancak bu sefer bir fan sembolü ile de. Bir kez daha, bu işlev altta pişirmek istediğiniz herhangi bir öğe için harika ve üstüne nemli tutun, ancak, fan yardımı ile hatta bir aşçı daha fazla şansı var ve yemeğin üzerine biraz çıtır bekleyebilirsiniz.
sorguya çekmeTam Izgara  Ya üst kısımda veya üstte yer alan büyük oklar boyunca ızgarayı simgeleyen tam bir bant. Izgaralar aslında özgüdür, kıtada yaygın değildir. Tüm ızgaralar kırmızı renkte yanmaz, bu yüzden eğer sizin için sorun olmazsa mutlaka arızalı değil – sadece ekmekle test ederek ızgara yaptığını kontrol edin.
yarım ızgaraEkonomi Izgara Tam ızgaraya benzer, ancak daha küçük bir çubuk veya ok ile açıkçası. Isıtma elemanının sadece bir kısmı gerçekte ısı ürettiği için, birkaç kişi bu fonksiyonu kullanmak için bir neden bulur.
fan yardımlı ızgaraFan Destekli Izgara Fanlı veya ısıtılmış havanın tasvir edildiği tam bir ızgara sembolü. Bu seçenek genellikle sadece çok fonksiyonlu, yüksek kaliteli bir fırında mevcuttur. Fanı ısıtmak ve aşçının kalitesini arttırmak, yiyeceğin çabuk ve iyice pişirilmesine yardımcı olur. Bu, yemeğinizin dışını çıtırken iyilik ve nemde kilitlenir.

Aşağıdaki fırın sembollerinin tam listesine bakın

Fırın Sembolleri Ve Fonksiyonları Fırınların pişirme fonksiyonları ön panelde sembollerle gösterilir. Bu fırın sembollerini anlamak sadece başarılı pişirme için değil aynı zamanda fırınınızı iyi bir şekilde tutmak için de önemlidir. Bunları yanlış kullanmak, fırınınızın hareket etmesine veya sigortalanmasına neden olabilir ve bu da fırın sigortanız olsa bile büyük bir rahatsızlık yaratır.

Çeşitli fırın sembollerini ve pişirme / pişirme işlevlerini anlamanıza yardımcı olmak için, burada on sık kullanılan semboller vardır.

1.Fan fırın sembolleri Fanlı fırın

Bir daire içindeki bir fan, fanı çevreleyen dairesel bir elemandan üretilen ısıyı dağıtmak için bir fan kullanan bir fırını temsil eder. İdeal olarak, ısı dağılımı eşit olmalıdır, böylece yiyeceklerin fırına nereye konulduğu önemli değildir, her seferinde mükemmel şekilde pişirir.

Fan fırınları daha hızlı ısınmak, pişirme süresini azaltmak ve enerji tüketimini azaltmak için tasarlanmıştır. Fan fırınları bir seferde birden fazla tepsiyi pişirmek için harikadır (üstte bisküviler, kekler ve kekler, sırasıyla orta ve alt raflar). Eğer etinizi ‘çıtır’ şekilde pişirirseniz, dışarıda ihale yaparsanız ve iç kısımda da nadir görülürseniz tavsiye edilir.

Bir kombinasyon fırına sahipseniz ve fanı kullanmak istiyorsanız, sembolün fanın etrafında bir daire olmayacaktır.

Geleneksel fırın2. Geleneksel ısıtma

Konvansiyonel ısıtma sembolü, biri kare, biri de en altta olmak üzere iki satırdır. Çizgiler, fırının tepesinde ve üstünde, kullanılan iki ısıtma elemanını temsil eder. Bir fan yerine, ısı doğal konveksiyonla yayılır. Et ve sebze veya kek pişirmek için geleneksel ısıtma modunu kullanın.

Alt eleman3. Alt eleman ısısı

Sembol, kullanımdaki alt ısıtma elemanını temsil eden bir karenin dibindeki tek bir çizgidir. Bu yöntem pizza gibi gevrek bir temel gerektiren bir şey pişirmek için idealdir. Ayrıca bir güveç pişirmek için kullanılır.

Izgaralı alt eleman4. Alt eleman ızgara ile ısıtma

Bu işlevin sembolü, tepedeki zikzak (ızgara) çizgisi ve bir karenin dibinde düz bir çizgidir. Pasta, klişe ve çıtır çıtır pizzalar için iyi bir işlev.

Fanlı ızgara5. Izgaralı fan

Sembol, alt taraftaki fan sembolü ile zikzak çizgisidir. Fan, ısıyı dağıtır, ızgara ise üstten döner. Sıcaklık ayarı için ızgara açılır ve kapanır. Bu yöntem et ve kümes hayvanları pişirmek için idealdir.

ızgara6. Izgara

Sembol basitçe bir karenin tepesindeki zikzak çizgisidir. Tam ızgarayı kullanmak, neredeyse tüm aileniz ve misafirleriniz için yemek pişirmenizi sağlar. Yarım ızgara ayarı da olabilir, bu da sadece ızgara elemanının ortasının ısındığı anlamına gelir. Yemek pişirmek için yemek ölü merkezi yerleştirmeniz gerekecek. Izgaralar gevrek ve kahverengileşen yiyecekler için harika bir yerdi, bu yüzden tost veya tost ekmeği, eriyik ve lazanya üzerine kahverengi peynir yapmak ve nefis mantar biftekleri yapmak için kullanın.

Fırın lambası7. Fırın ışığı

Açıkça, sembol bir meydanda bir ampuldür. Bazı fırınlar otomatik olarak ışığı yakar, böylece ilerlemeyi kolayca görebilirsiniz, ancak diğer fırınlar bir ışık anahtarına sahiptir, böylece ne saksı olduğunu görmek için açıp kapatmanız gerekir.

defrost fırını8. Fırın buz çözme

Tüm fırınların buz çözme fonksiyonu yoktur, ancak eğer yaparsanız, onu bir damla su üzerinde bir kar tanesi gibi görünen sembol üzerinde görürsünüz. Bu modda, fırın fanı açılır ancak ısı üretilmez. Hava sirkülasyonu yiyecekleri çözer. Bir gecede defrost yapmak için yemek yemeyi unuttuysanız ve hızlı bir şekilde bir plan yapmanız gerektiğinde mükemmeldir.

Isıtma fırını

9. Isınma fırını

Sembol, üstünde yükselen ‘buhar’ çizgileri olan bir yemektir. Pişirmeden sıcak tutmak için fonksiyonu kullanın. Isınma fonksiyonu kullanıldığında yiyecekler nemli kalmalı ve kurumuş olmamalıdır.

plaka ısınması10. Plaka ısınması

Bu işlevin sembolü, birbirinin üzerinde yatay olarak dizilmiş üç tabaktır. Akşam yemeği partisi görgü kuralları, tabaklara sıcak servis etmeniz gerektiğini belirtir. Bu ayar, çini hasar görmeden plakalarınızın güvenle ısınmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır ?Contayı su ve sabunla silinKondenser bobinlerini yılda iki kez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi