Frigidaire Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Frigidaire Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Frigidaire Bulaşık Makinesi Hata Kodları Hata Düzeltme Frigidaire bulaşık makineleri iyi inşa edilmiş makinelerdir. Ancak, diğer birçok cihaz gibi en az bir ortak sorunu var. Bu Frigidaire bulaşık makinelerindeki Er hata kodu genellikle dokunmatik yüzey veya tuş takımı hatası anlamına gelir.

Frigidaire Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodu

 KodKodun NedeniDeğiştirilecek Olası Bileşen
uoHavalandırma açıkHavalandırma işlemini kontrol edin, tıkanmadığını doğrulayın. Engellendiyse havalandırma yerini değiştirin
ufHavalandırma hatasıHavalandırma fanı değiştirin
ErMembran anahtarı hatasıTuş takımını ve konsol aksamını yerine takın
CLKapı anahtarı açık veya kapı açıkKapı mandalı
hsSalonda yıkama sensörü durduYıkama motoru
PFGüç düştü veya başarısız olduGüç bağlantılarını kontrol et
rADurulama yardım dağıtıcı kamış anahtarı hatasıDağıtıcıyı değiştir
tuBulanıklık sensörü arızalıBulanıklık sensörünü ve contayı değiştirin
Hata kodları olmayan kodlar
HOBu, suyun sıcaklığın artmasına izin vermek için ünitenin bir ısı gecikmesi içinde olduğunun bildirilmesidir.Değiştirilecek hiçbir bileşen yoktur, ancak ev sahibi için gelen su sıcaklığını kontrol edin ve döngüye başlamadan önce musluğu çalıştırın.
LODurulama seviyesi dağıtıcıda düşüktürDeğiştirilecek hiçbir bileşen, durulama yardımcı dispenseri
PFÜniteye voltajda kesinti veya azalmaDeğiştirilecek hiçbir bileşen yoktur, ancak gücün açık olduğundan emin olun, kapıyı bir kez açıp kapatın ve bu dışarı çıkacaktır.

Değiştirmeden önce her zaman yaptığım ilk şeylerden biri, kesici kutusuna gitmesi ve bulaşık makinesinin kesicisini sıfırlamasıdır. Bu genellikle makineyi sıfırlar ve ya hata kodunu geçici olarak düzeltir ya da hata kodunu kalıcı olarak düzeltir. Bu bir tedavi değil ama oldukça sık çalıştığı için bir atış yapmaya değer.

Kesicinin sıfırlanması hile yapmadıysa veya yardım etmiyorsa, büyük olasılıkla gerçek tuş takımını bulaşık makinesinde değiştirmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için ilk önce kırıcı kutusuna geri gitmeniz ve gücü bulaşık makinesine öldürmeniz gerekir.

Daha sonra kontrol paneli ve kapı paneli etrafındaki vidaları çıkarmanız gerekecektir. Kontrol paneli ve kapağının önü kaldırıldıktan sonra, dokunmatik yüzey / tuş takımı aksamı için küçük fiş ve oynatma tipi bağlantıları göreceksiniz.

Bir silgi alıp bilgisayar kontrol paneline bağlandığı şerit kablosunu yumuşak bir şekilde temizlemeye çalışıyorum. Yine de bir atışa değer çünkü ücretsiz ve sadece birkaç dakika sürerek denemek gerekiyor. Eğer çalışmazsa, maalesef tuş takımının değiştirilmesi gerekir.

İç kısımdan artık kalan vidaları söküp panelin nasıl çıkarılacağını görebilirsiniz. Tüm bağlantılar tak ve çalıştır tipidir, bu yüzden çok ileridir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06