Ev / Beyaz Eşya Hata Kodları / Frigidaire Buzdolabı Hata Kodları
Frigidaire Buzdolabı Hata Kodları

Frigidaire Buzdolabı Hata Kodları

Frigidaire Buzdolabı Hata Kodları Arıza Düzeltme Bu hata kodu açıklamaları Frigidaire Fransız kapılı buzdolabınız ile ilgili bir sorunu teşhis etmenize yardımcı olabilir. Onarımın nasıl yapılacağı konusunda, daha fazlası için onarım yardımını içeren onarım yardım bölümünü ziyaret edin Ayrıca kullanım kılavuzlarını arayabilir ve buzdolabı yedek parçalarını bulabilirsiniz Farklı bir buzdolabı markası hakkında bilgi almak için buzdolabı hata kodu tablolarımıza göz atın  .

Frigidaire Buzdolabı Hata Kodları

Hata kodu Şart Kontrol / Onarım Mağaza Parçaları
Dondurucu sıcaklık göstergesinde OP Dondurucu sıcaklık sensörü açık Buzdolabını fişten çekin ve dondurucu sıcaklık sensörü ile elektronik kontrol panosu arasındaki kablo bağlantılarını kontrol edin.Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Kablo bağlantıları iyiyse, dondurucu sıcaklık sensörünü kablo demetinden çıkarın ve bir multimetre kullanarak sensörün direncini ölçün.

Sensör sıcaklığı 0 derece, 32 derece 32,566 ohm ve 72 derece (oda sıcaklığı) 11,304 ohm ise ölçüm cihazı 84.925 ohm’u ölçmelidir.Ölçüm cihazı sonsuz direnç ölçüyorsa sensörü değiştirin. Sayaç sensörden doğru direnci ölçüyorsa, sıcaklık sensörünü tekrar takın ve elektronik kontrol kartına bağlanan dondurucu sıcaklık sensörü tellerinden direnci ölçün.

Dondurucu sıcaklık sensörü, elektronik kontrol kartına J4A konektöründeki gri / beyaz tellerle bağlanır. J4A konnektörünü kontrol kartından çıkarın ve gri / beyaz kablolardan direnci ölçün.Sayaç, sıcaklık sensörü ile aynı direnci okumalıdır. Ölçüm cihazı, kablolara doğru sensör direncini ölçüyorsa, sensörün direncini doğru olarak algılayamadığı için elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir.

Ölçüm cihazı, sensör kablolarından sonsuz direnç gösterdiğinde, sensör kablo arızasını bulun ve onarın. Ölçüm cihazı, kablolara doğru sensör direncini ölçüyorsa, sensörün direncini doğru olarak algılayamadığı için elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir.Ölçüm cihazı, sensör kablolarından sonsuz direnç gösterdiğinde, sensör kablo arızasını bulun ve onarın.

Ölçüm cihazı, kablolara doğru sensör direncini ölçüyorsa, sensörün direncini doğru olarak algılayamadığı için elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir.Ölçüm cihazı, sensör kablolarından sonsuz direnç gösterdiğinde, sensör kablo arızasını bulun ve onarın.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Termistör (sıcaklık sensörü), elektronik kontrol panosu
Dondurucu sıcaklık göstergesinde SH Dondurucu sıcaklık sensörü kısa devre Buzdolabını fişten çekin ve dondurucu sıcaklık sensörünü kablo demetinden ayırın. Bir multimetre kullanarak sensörün direncini ölçün. Sensör sıcaklığı 0 derece, 32 derece 32,566 ohm ve 72 derece (oda sıcaklığı) 11,304 ohm ise ölçüm cihazı 84.925 ohm’u ölçmelidir.

Ölçüm cihazı, 10 ohm’luk dirençten daha düşük bir direnç gösteriyorsa sensörü değiştirin. Ölçüm cihazı sensörden doğru direnci ölçüyorsa, sıcaklık sensörünü tekrar takın ve elektronik kontrol kartına (J4A konektöründeki gri / beyaz kablolar) bağlanan dondurucu sıcaklık sensörü tellerinden direnci ölçün.

J4A konnektörünü kontrol kartından çıkarın ve gri / beyaz kablolardan direnci ölçün.Sayaç, sıcaklık sensörü ile aynı direnci okumalıdır. Ölçüm cihazı, kablolara doğru sensör direncini ölçüyorsa, sensörün direncini doğru olarak algılayamadığı için elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir.

Ölçüm cihazı, sensör kablolarından 10 ohm’dan daha az direnç ölçerse, sensör kablolama arızasını bulun ve onarın.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Termistör (sıcaklık sensörü), elektronik kontrol panosu
Soğutucu sıcaklık göstergesinde OP Buzdolabı sıcaklık sensörü açık Buzdolabını fişten çekin ve buzdolabı sıcaklık sensörü ile elektronik kontrol panosu arasındaki kablo bağlantılarını kontrol edin.Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Kablolama tamam ise, buzdolabı sıcaklık sensörünü kablo demetinden çıkarın ve multimetre kullanarak sensörün direncini ölçün.

Sensör sıcaklığı 37 derece, 32 derece 32,566 ohm ve 72 derece (oda sıcaklığı) 11,304 ohm ise ölçüm cihazı 28,300 ohm’u ölçmelidir. Ölçüm cihazı sonsuz direnç ölçüyorsa sensörü değiştirin. Ölçüm cihazı sensörden doğru direnci ölçüyorsa, sıcaklık sensörünü tekrar yerine takın ve elektronik kontrol kartına (J4A konnektöründeki gri / siyah kablolar) bağlanan buzdolabı sıcaklık sensörü kablolarından direnci ölçün.

J4A konnektörünü kontrol kartından çıkarın ve gri / siyah kablolardan direnci ölçün. Sayaç, sıcaklık sensörü ile aynı direnci okumalıdır. Ölçüm cihazı, kablolara doğru sensör direncini ölçüyorsa, sensörün direncini doğru olarak algılayamadığı için elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir.

Ölçüm cihazı, sensör kablolarından sonsuz direnç gösterdiğinde, sensör kablo arızasını bulun ve onarın. Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Termistör (sıcaklık sensörü), elektronik kontrol panosu
Buzdolabı sıcaklık göstergesinde SH Buzdolabı sıcaklık sensörü kısa devre Buzdolabını fişten çekin ve buzdolabı sıcaklık sensörünü kablo demetinden ayırın. Bir multimetre kullanarak sensörün direncini ölçün. Sensör sıcaklığı 37 derece, 32 derece 32,566 ohm ve 72 derece (oda sıcaklığı) 11,304 ohm ise ölçüm cihazı 28,300 ohm’u ölçmelidir.

Ölçüm cihazı, 10 ohm’luk dirençten daha düşük bir direnç gösteriyorsa sensörü değiştirin. Ölçüm cihazı sensörden doğru direnci ölçüyorsa, sıcaklık sensörünü tekrar yerine takın ve elektronik kontrol kartına (J4A konnektöründeki gri / siyah kablolar) bağlanan buzdolabı sıcaklık sensörü kablolarından direnci ölçün.

J4A konnektörünü kontrol kartından çıkarın ve gri / siyah kablolardan direnci ölçün. Sayaç, sıcaklık sensörü ile aynı direnci okumalıdır. Ölçüm cihazı, kablolara doğru sensör direncini ölçüyorsa, sensörün direncini doğru olarak algılayamadığı için elektronik kontrol kartını değiştirmeniz gerekecektir.

Ölçüm cihazı, sensör kablolarından 10 ohm’dan daha az direnç ölçerse, sensör kablolama arızasını bulun ve onarın.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Termistör (sıcaklık sensörü), elektronik kontrol panosu
SY EF Evaporatör fan devresi hatası Buzdolabını fişten çekin ve evaporatör fan kablo demeti bağlantısını dondurucuda kontrol edin. Gevşek ise kablo demeti soketini tekrar takın.

Dondurucudaki kablo demeti bağlantısı tamam ise, buharlaştırıcı fan teli bağlantılarını elektronik kontrol panosuna (J4A üzerindeki kahverengi / beyaz, mavi / beyaz ve sarı / beyaz teller ve J4B’deki kırmızı / beyaz tel) kontrol edin.

Kablo bağlantıları iyi ise, evaporatör fanını değiştirin. Sorun devam ederse, elektronik kontrol kartını değiştirin. Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Evaporatör fanı, elektronik kontrol panosu
SY CE veya SY CF Elektronik kontrol panosu ve kullanıcı arayüzü arasındaki iletişim hatası Buzdolabını fişten çekin ve kullanıcı arayüzü ile elektronik kontrol panosu arasındaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Kablo bağlantıları iyi ise, elektronik kontrol kartını değiştirin. Sorun devam ederse, kullanıcı arayüzünü değiştirin.  Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın Elektronik kontrol panosu, kullanıcı arayüzü

Uyarı: Kabloları kontrol etmeden önce buzdolabını fişten çekin. Canlı voltaj kontrolleri yapıyorsanız, elektrikli güvenlik eldivenleri ve koruyucu gözlükler kullanın. Güvenli bir şekilde çalışmadığınıza emin olun, onları güvenle uygulayabileceğinizden emin olun. Canlı test tamamlandığında buzdolabını fişten çekin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Termostatik Radyatör Vanaları Nasıl Yardımcı olur ... Termostatik radyatör vanaları nasıl yardımcı olur? Radyatörlere takılan termostatik vanalar, evinizi daha verimli bir şekilde ısıtarak enerji ve para ...
Klimada kötü Koku Nasıl Önleyebilir Kaldırabiliriz... Klimada kötü kokuyu nasıl önleyebiliriz Klimada kötü Koku Nasıl Önleyebilir Ortadan Kaldırabiliriz Bir süre önce, klima ve iklimlendirme ekipmanlarım...
Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetlem... Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme buzdolabının kompresörü, düşük basınçlı bir durumda olan gazlı bir soğutucu kullanmaktadır. Buzdol...
Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır En yeni çamaşır makinelerinde, bir hata kodu veya arızası oluştuğunda yıkayıcıyı yeniden başlatmanızı sağlaya...
Sağlığınıza zarar vermeden çocuklarınızı nasıl ser... Klima ve çocuk Sağlığınıza zarar vermeden çocuklarınızı nasıl serinletebilir ? Küçük çocuklara ve bebeklere sahip tüm ebeveynlerin yaz sıcağında daha...

İlginizi Çekebilir

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 veya F20

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 veya F20

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 – F20 Bosch çamaşır makinesinde F20 hatası Bosch Çamaşır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi