Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / General Electric Bulaşık Makinesi Arızaları
General Electric Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

General Electric Bulaşık Makinesi Arızaları

General Electric Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri GE bulaşık makinesi sorun gidermeİyi yapılmış bulaşık makinesi, herhangi bir fiziksel çaba gerektirmeden daha parlak yemeklerin garantisidir! Yine de, General Electric gibi güzel cihazlar bile her an kırılabilir, bundan kimse sigortalanmaz. Bu durumda ne yapmalı?  İlk etapta panik yapmayın. Tüm GE bulaşık makineleri, özel yıkayıcı arıza kodlarındaki arızaların nedenini hızlı bir şekilde ortaya çıkarmaya ve bir çöplüğün giderilmesini sağlayan GE yıkama onarımı sorun giderme sistemine uygundur.

General Electric Bulaşık Makinesi Arızaları

SORUN OLASI NEDENLER NE YAPALIM
Yemekler ve sofra takımı temiz değil Düşük giriş suyu sıcaklığı 1. Giriş suyu sıcaklığının doğru olduğundan emin olun. Bulaşık makinesine en yakın sıcak su musluğunu açın; Su sıcaklığı yükselene kadar çalıştırın. Sonra bulaşık makinesini çalıştırınız ve musluğu kapatınız. Bu giriş suyunun sıcak olmasını sağlar.
2. Evin başka bir yerinde sıcak su kullanıldığında bulaşık makinesini kullanmamaya çalışın; Örneğin, çamaşır yıkarken veya bir aile üyesi duş kullanırken.
Su basıncı geçici olarak düşüktür 1. Bir musluğu açınız. Su normalden daha yavaş çıkıyor mu? Eğer öyleyse, bulaşık makinesini kullanmadan önce basınç normal olana kadar bekleyin.
2. Evin başka bir yerinde sıcak su kullanıldığında bulaşık makinesini kullanmamaya çalışın; Örneğin, çamaşır yıkarken veya bir aile üyesi duş kullanırken.
Hava boşluğu veya düzenleyici tıkanmış Hava boşluğunu temizleyin veya temizleyiciyi yıkayın
Yanlış raf yükleme Büyük bulaşık makinelerinin deterjan dağıtıcısını veya yıkama kollarını engellemediğinden emin olun.
Hava boşluğu veya yüksek boşaltma döngüsü yok Hava boşluğunun veya yüksek boşaltma döngüsünün olduğunu doğrulayın.
Gözlük ve sofra takımı üzerinde lekeler ve filme Son derece sert su
Düşük giriş suyu sıcaklığı
Bulaşık makinesinin aşırı
yüklenmesi Yanlış yükleme
Eski veya nemli toz deterjan
Durulama maddesi dağıtıcısı boş
Çok az deterjan
1. Noktaları temizlemek ve yeni film birikimini önlemek için Jet-Dry ® veya Cascade Crystal Clear® durulama maddelerini kullanın.
2. Su sıcaklığının en az 120 ° F olduğundan emin olun.
3. Makineyi Yükleme Yeri Ayarları bölümünde gösterildiği gibi yükleyin.
4. Deterjanın temiz olduğundan emin olun.
5. Su çok sertse, yumuşatıcı gerekebilir.
Cam eşyalarda bulutluluk Yumuşak su ve çok fazla deterjan kombinasyonu • Buna aşındırma denir ve kalıcıdır. Bunun olmasını önlemek için yumuşak suyunuz varsa daha az deterjan kullanın. Cam eşyalarını en kısa sürede yıkayarak temizleyiniz. Eğer
kullanıyorsanız , SmartDispenseTM sistemini yeniden kalibre edin .
Bulaşık makinesine giren su sıcaklığı 150 ° F’ı geçmektedir. Bu aşındırma olabilir. Su ısıtıcı sıcaklığını azaltın
Küvette suds Doğru deterjan kullanılmadı • Sönmeyi önlemek için sadece otomatik bulaşık makinesi deterjanları kullanın. Cascade® ve Electrasol® Otomatik Bulaşık Deterjanları tüm GE bulaşık makinelerinde kullanım için onaylanmıştır.
• Küvette bulunan köpükleri çıkarmak için, bulaşık makinesini açın ve köpüklerin dağılmasını bekleyin.Bulaşık makinesinin kapağını kapatın ve kilitleyin. START / RESET pedine bir kez dokunarak suyu dışarı pompalayın; 30 saniye sonra,
START / RESET alanına tekrar dokunun. Gerekirse tekrarlayın.
Durulama maddesi dökülmüştür Daima durulama maddesi dökülmelerini derhal silin.
Dağıtıcı bardaklarda veya kapıda kalan deterjan Yemekler deterjan kabını veya SmartDispenseTM çıkışını engelliyor Tabakları yeniden konumlandırın, böylece alt püskürtme kolundan gelen su, deterjan kabını veya çıkışını SmartDispense ™ sisteminden akıtılabilir.
SmartDispense “dağıtıcısında su Dağıtıcı doldurulduktan sonra kapak sıkılmamış • SmartDispense ‘”dağıtıcısından olabildiğince fazla su çıkarmak için bir hindi tarağı kullanın ve normal şekilde doldurun. Suyun dağıtıcıya girmesini önlemek için kapağı tamamen sıktığınızdan emin olun.
Bulaşıkları üzerinde siyah veya gri lekeler Alüminyum kaplar bulaşıklara ovuşturdu • İşaretleri hafif ve aşındırıcı bir temizleyiciyle temizleyin.
Yemekler kuru Düşük giriş suyu sıcaklığı • Giriş suyu sıcaklığının en az 120 ° F olduğundan emin olun.
• HEATED DRV öğesini seçin.
• PRE WASH veya ADDED HEAT seçeneklerini kullanın.
• ANTI-BACTERIA veya COOKWARE gibi yüksek kaliteli bir cqcle seçin.
Durulama maddesi dağıtıcısı boş • Durulama maddesi dağıtıcısını kontrol edin ve gerektiği gibi doldurun.
Kontrol paneli girişlere cevap verdi, ancak bulaşık makinesi asla suyla doldurulmadı Kapı mandalı uygun şekilde yerleştirilmemiş olabilir • Kapının sıkıca kapatıldığından emin olun.
Su vanası kapalı olabilir • Su vanasının (genellikle lavabonun altında bulunan) açık olduğundan emin olun.
Vitray iç Bazı domates bazlı yiyecekler kırmızımsı lekelere neden olabilir • YEME SADECE YAĞIN KULLANILMASI, tablaya yüklendikten sonra boyama seviyesini azaltabilir. GE, Cascade®Plastic Booster’ın bu tip lekeleri çıkarmaya yardımcı olmasını önerir.
Çay veya kahve lekeleri • Leke, 1/2 fincan ağartıcı ve 3 bardak ılık su içeren bir çözelti kullanarak elinizle çıkarın.
Sudaki demir birikintilerinden genel sarı veya kahverengi bir film oluşabilir. • Su kaynağı hattındaki özel bir filtre, bu sorunu düzeltmenin tek yoludur. Bir su yumuşatıcı şirkete başvurun.
Yüzey sert su minerallerinin içinde beyaz film • GE, sert su mineral birikintilerinin oluşmasını önlemek için Jet-Dry ® veya Cascade Crystal Clear * önermektedir.
• Mineral kalıntılarını gidermek için sitrik asit ile bulaşık makinesini çalıştırın. Sitrik asit (Parça numarası: WD35X151) GE Parçaları ile sipariş edilebilir.
Bulaşık makinesi çalışmaz Sigorta atmış veya devre kesici devreye girmiştir • Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Devredeki diğer tüm aletleri çıkarın.
Güç kapalı • Bazı kurulumlarda, bulaşık makinesine giden güç, genellikle kullanma düğmesinin yanında bulunan bir duvar anahtarı ile sağlanır. Açık olduğundan emin ol.
Kontrol paneli kilitli • Kontrol panelinin kilidini açın.
Kontrol panelinin yeniden başlatılması gerekiyor • Bulaşık makinesine giden gücü (devre kesici veya duvar anahtarı) 30 saniye süreyle kapatın; sonra tekrar aç.
Denetimleri ayarlarken kontrol paneli ışıkları söner Seçilen pedlerin dokunuşu arasında çok uzun süre • Her pedin diğerlerinden 5 dakika içerisinde dokunulması gerekir. Rahatlamak için, herhangi bir pede tekrar dokunun veya kilidin kilidini açın.
Küvetin altındaki su ayakta Bu normal • Küvetin arka tarafındaki küvet tabanında çıkışta bulunan az miktarda temiz su, pompa contasını yağlar.
Su küvet dışında pompa alışkanlık Tahliye tıkalı • Hava boşluğunuz varsa, temizleyin.
• Bulaşık makinesi bulaşık makinesinde boşalırsa, bertaraf makinesini temizleyin.
• Evye lavabonuzun iyi akıp gitmediğini kontrol edin. Eğer değilse, bir tesisatçıya ihtiyacınız olabilir.
Buhar Bu normal • Kurutma sırasında ve su pompalandığında sıcak, nemli hava havalandırma tarafından kapı mandalından gelir. Bu kurutma için gereklidir.
Sanitize ışık, döngünün sonunda yanmaz
(
Sadece Anti-Bakteri döngüsü)
Kapı açıldı ve ana yıkama kısmı sırasında veya sonrasında döngü kesildi. • Ana yıkama sırasında veya sonrasında çevrimi kesintiye uğratmayın.
Gelen su sıcaklığı çok düşüktü Su ısıtıcı sıcaklığını 120 ° F ila 140 ° F arasında kaldırın.

GE bulaşık makinesi sorun giderme

SORUN OLASI NEDENLER NE YAPALIM
Yemekler ve sofra takımı temiz değil Düşük giriş suyu sıcaklığı • Giriş suyu sıcaklığının doğru olduğundan emin olun. Bulaşık makinesine en yakın sıcak su musluğunu açın, su sıcaklığı yükselene kadar çalıştırın. Sonra bulaşık makinesini çalıştırınız ve musluğu kapatınız. Bu giriş suyunun sıcak olmasını sağlar.
Su basıncı geçici olarak düşüktür • Bir musluğu açınız. Su normalden daha yavaş çıkıyor mu? Eğer öyleyse, bulaşık makinesini kullanmadan önce basınç normal olana kadar bekleyin.
Hava boşluğu veya düzenleyici tıkanmış • Hava boşluğunu temizleyin veya temizleyiciyi yıkayın.
Yanlış raf yükleme • Büyük bulaşık makinelerinin deterjan dağıtıcısını veya yıkama kollarını engellemediğinden emin olun.
Hava boşluğu veya yüksek boşaltma döngüsü yok • Bir hava boşluğunun veya yüksek bir boşaltma döngüsünün olduğunu doğrulayın.
Gözlük ve sofra takımı üzerinde lekeler ve filme Son derece sert su Düşük giriş suyu sıcaklığı Bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesi • Noktaları temizlemek ve yeni film birikimini önlemek için Jet-Dry veya Cascade Crystal Clear ‘durulama maddelerini kullanın.
• İnatçı lekeleri ve önceden var olan filmi cam eşyalardan temizlemek için:
Yanlış yükleme 1. Tüm metal kapları bulaşık makinesinden çıkarın.
Eski veya nemli toz deterjan 2. Deterjan eklemeyin.
Durulama maddesi dağıtıcısı boş 3. POTS & PANS döngüsünü seçin.
Çok az deterjan 4. Bulaşık makinesini çalıştırın ve 18 ila 22 dakika çalışın. Bulaşık makinesi artık ana yıkamada olacak.
5. Kapağı açın ve bulaşık makinesinin tabanına 2 bardak 1500 ml beyaz sirke dökün.
6. Kapağı kapatın ve döngüyü tamamlayın. Sirke durulama işe yaramazsa Yukarıdaki gibi tekrarlayın, sirke yerine 1/4 fincan (60 ml) sitrik asit kristalleri kullanın.
Cam eşyalarda bulutluluk Yumuşak su ve çok fazla deterjan kombinasyonu • Buna aşındırma denir ve kalıcıdır. Bunun olmasını önlemek için yumuşak suyunuz varsa daha az deterjan kullanın. Cam eşyalarını en kısa sürede yıkayarak temizleyiniz.
Bulaşık makinesine giren su sıcaklığı 150 ° F’ı geçmektedir. • Bu aşındırma olabilir. Su ısıtıcı sıcaklığını düşürün.
Küvette suds Doğru caydırıcı kullanılmadı • Sönmeyi önlemek için sadece otomatik bulaşık makinesi deterjanları kullanın. Cascade® ve ElectrasoP Otomatik Bulaşık Deterjanları tüm GE bulaşık makinelerinde kullanılmak üzere onaylanmıştır.
• Küvette bulunan köpükleri çıkarmak için, bulaşık makinesini açın ve köpüklerin dağılmasını bekleyin.Bulaşık makinesini kapatın ve kilitleyin. START / RESET pedine bir kez dokunarak su S pompalayın; 30 saniye sonra, START / RESET alanına tekrar dokunun. Gerekirse tekrarlayın.
Durulama maddesi dökülmüştür • Daima durulama maddesi dökülmelerini derhal silin. ‘H
Deterjan bardaklarında kalan deterjan Yemekler deterjan bardağını tıkıyor • Bulaşıkları yeniden konumlandırın, böylece alt sprey kolundan gelen su deterjan kabını yıkayabilir.
Bulaşıkları üzerinde siyah veya gri lekeler Alüminyum kaplar bulaşıklara ovuşturdu • İşaretleri hafif ve aşındırıcı bir temizleyiciyle temizleyin.
Yemekler kuru Düşük giriş suyu sıcaklığı • Giriş suyu sıcaklığının en az 120 ° F olduğundan emin olun.
• ISITMALI KURU seçeneğini seçin.
• HOT START, HOT WASH veya ADDED HEAT seçeneklerini kullanın.
• ANTI-BACTERIA, SANI WASH veya POTS & PANS gibi daha yüksek bir döngü seçin.
Durulama maddesi dağıtıcısı boş • Durulama maddesi dağıtıcısını kontrol edin ve gerektiği gibi doldurun.
Su vanası kapalı olabilir • Su vanasının (genellikle lavabonun altında bulunan) açık olduğundan emin olun.
Vitray iç Bazı domates bazlı yiyecekler kırmızımsı lekelere neden olabilir • YEME SADECE YAĞIN KULLANILMASI, tablaya yüklendikten sonra boyama seviyesini azaltabilir. GE, bu tür lekeleri çıkarmaya yardımcı olması için Cascade * Plastic Booster’ı önerir.
Çay veya kahve lekeleri • Leke, 1/2 fincan ağartıcı ve 3 bardak ılık su içeren bir çözelti kullanarak elinizle çıkarın.
Sudaki demir birikintilerinden genel sarı veya kahverengi bir film oluşabilir. • Su arıtma hattındaki özel bir filtre, bu sorunu düzeltmenin tek yoludur. Bir su yumuşatıcı şirkete başvurun.
İç yüzeydeki beyaz film sert su mineralleri • GE, sert su mineral birikintilerinin oluşmasını önlemek için Jet-Dry ® veya Cascade Crystal Clear * önermektedir.
• Mineral kalıntılarını gidermek için sitrik asit ile bulaşık makinesini çalıştırın. Sitrik asit (Parça numarası: WD35X151) GE Parçaları ile sipariş edilebilir.
Bulaşık makinesi çalışmaz Sigorta atmış veya devre kesici devreye girmiştir • Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Devredeki diğer tüm aletleri çıkarın.
Güç kapalı • Bazı kurulumlarda, bulaşık makinesine giden güç, genellikle kullanma düğmesinin yanında bulunan bir duvar anahtarı ile sağlanır. Açık olduğundan emin ol.
Kontrol paneli kilitli • Kontrol panelinin kilidini açın.
Kontrolünü yeniden başlat • Bulaşık makinesine giden gücü (devre kesici veya duvar anahtarı) 30 saniye süreyle kapatın; sonra tekrar aç.
Denetimleri ayarlarken kontrol paneli ışıkları söner Seçilen pedlerin dokunuşu arasında çok uzun süre • Her pedin diğerlerinden 30 saniye içinde dokunulması gerekir. Rahatlamak için, herhangi bir pede tekrar dokunun veya kilidin kilidini açın.
Küvetin altındaki su ayakta Bu normal • Küvetin arka tarafındaki küvetin altındaki çıkış çevresinde az miktarda temiz su, su contasını kaygan tutar.
Su küvet dışında pompa alışkanlık Tahliye tıkalı • Hava boşluğunuz varsa, temizleyin.
• Bulaşık makinesi bulaşık makinesinde boşalırsa, bertaraf makinesini temizleyin.
• Evye lavabonuzun iyi akıp gitmediğini kontrol edin. Değilse. Bir tesisatçıya ihtiyacınız olabilir.
Buhar Bu normal • Kurutma sırasında ve su pompalandığında sıcak, nemli hava havalandırma tarafından kapı mandalından gelir. Bu kurutma için gereklidir.
Sanitize ışık, döngünün sonunda yanmaz (Sadece Anti-Bakteri döngüsü) Kapı açıldı ve ana yıkama kısmı sırasında veya sonrasında döngü kesildi. • Ana yıkama sırasında veya sonrasında çevrimi kesintiye uğratmayın.
Gelen su sıcaklığı çok düşüktü • Su ısıtıcı sıcaklığını 120 ° F ila 140 ° F arasında kaldırın.
gürültü, ses Normal çalışma sesleri • Deterjan kabı açılması.
• Bulaşık makinesine giren su.
• Motor durur ve çevrim sırasında çeşitli zamanlarda başlar.
• Pompa çıkışı sırasında pompa boşaltma sesi duyulur.
Sprey kolu döndüğünde çıtır çıtır yemekler

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi