Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / General Electric Buzdolabı Hata Kodları
General Electric Buzdolabı Hata Kodları

General Electric Buzdolabı Hata Kodları

General Electric Buzdolabı Hata Kodları General Electric buzdolabını kullanmak bir zevktir. Herhangi bir düğümün arızası hakkında önceden bilgi sahibi olmak için bu birimlerin hata kodlarını göz önünde bulundurun.

General Electric Buzdolabı Hata/Arıza Kodları

Buzdolapları General Electric orijinal tasarım, konfor ve kaliteli kamera konumu ile diğer soğutma sistemlerinden farklıdır. Hiç kimse arızalara karşı bağışıklık kazanmaz ve Amerikan General Electric markasına ait buzdolapları da öyle, Bu problemler temel olarak ağdaki yüksek voltaj dalgalanmasından kaynaklanan otomasyonun başarısızlığı kaynaklanmaktadır. Bazen motor kompresörü ve çalıştırma rölesi arızalanabilir. Ama her hata buzdolabı kaydedildi ve dokunmatik ekranda görüntülenir.

Hata kodu Tanım

FF Dondurulmuş yiyeceklerin çözülüp çözülmediğini kontrol edin çünkü sıcaklık çok yükseliyor.
PF Buzdolabına giden güç kesildi.
CI Buz yapıcının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
DE Buz çözme sistemi son 24 saat içinde düzgün çalışmadı.
CC Sıcaklık kontrollerini kontrol edin çünkü buzdolabının sıcaklığı yanlış.

TC: Sıcaklık göstergesi bir tC gösteriyorsa (bir EC, bir C ile ters bir F gibi görünebilir), bu bir hata kodu değildir, Turbo Soğutma (tC) ayarıdır.
TF: Sıcaklık göstergesi bir tF gösteriyorsa (EF gibi görünebilir, F ile baş aşağı F görünebilir), bu bir hata kodu değildir, Turbo Dondurma (tF) ayarıdır.

GE Buzdolabı Arıza Kodu = 88 veya 89
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Olası güç dalgalanması / elektrik sorunu. Onar veya Kontrol Et = Buzdolabının fişini 5 dakika çekip tekrar takarak ekranı temizleyin. Kontrol panosu bir güç dalgalanması yaşamış olabilir.
Parçaları Değiştir = Sıfırlamak için fişi çekin veya Kontrol Panosu arızalı

GE Buzdolabı Arıza Kodu = CC
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Dondurucu sıcaklığı çok sıcak Onar veya Kontrol Et = Dondurucu sıcaklığı 120 dakikadan daha uzun süredir normal sıcaklığın üzerinde. Kontrolleri GE kılavuzunuzdaki talimatlara göre ayarlayın. Buzdolabı ve dondurucu kapılarını tamamen kapatın. Gerekirse kapı contalarını değiştirin. Hata kodunu temizlemek için Sistem Kontrolü düğmesine basın.
Parçaları Değiştir = Kapı contası

GE Buzdolabı Hata Kodu = CI
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Buz yapıcı düzgün çalışmıyor Onar veya Kontrol Et = Sıkışmış buz küplerini buz kalıbından temizleyin. Buz kalıbı suyla dolmuyorsa, buz yapıcıya su beslemesini tekrar açın. Suyu bilinçli olarak kapattıysanız, buzu da kapatın. Hata kodunu temizlemek ve diğer sistem arızalarını kontrol etmek için Sistem Kontrolü düğmesine basın. CI kodu tekrar belirirse, buz yapıcı tertibatının tamamını değiştirin.
Parçaları Değiştir = Buz yapıcı düzeneği

GE Buzdolabı Arıza Kodu = dE
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Buz çözme sistemi hatası Onarım veya Kontrol = Buz çözme döngüsü 48 saatten fazla çalışmadı. Buzdolabının fişini çekin ve defrost sistemindeki tüm gevşek kabloları yeniden bağlayın. Gerekirse kablo demetini değiştirin. Hasar görmüşse defrost ısıtıcısını değiştirin. 55F derecenin altındaki bir alanda çalışırken buzdolabının 48 saatten fazla buz çözmeden çalışması normal olabilir. Sistem Kontrolü düğmesine basarak kodu sıfırlayın.
Parçaları Değiştir = Sistem bileşenlerinin buzunu çözme

GE Buzdolabı Arıza Kodu = DF
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = 48 saat içinde defrost devresinde akım akışı yok Onar veya Kontrol Et = Defrost ısıtıcısını, defrost termostatını ve defrost zamanlayıcısını kontrol edin. Hata kodunu temizlemek için Sistem Kontrolü düğmesine basın.
Parçaları Değiştir = Buz çözme ısıtıcısı, Buz çözme termostatı veya Buz çözme zamanlayıcısı

GE Buzdolabı Hata Kodu = E2
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Ana kontrol panosu hatası Onarım veya Kontrol = Ana kontrol panosuna giden kablo demetini kontrol edin
Parçaları Değiştirin = Ana kontrol panosu

GE Buzdolabı Arıza Kodu = FF
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Dondurulmuş gıdaların çözülme olup olmadığını kontrol edin Onar veya Kontrol Edin = Dondurucu sıcaklığı 2 saatten fazla normalin üzerinde. Buzdolabının ve dondurucu kapılarının kapalı olduğundan emin olun. Gerekirse kapı contalarını değiştirin. Hata kodunu temizlemek ve diğer sistem arızalarını kontrol etmek için Sistem Kontrolü düğmesine basın. PF kodu görünürse, FF kodu, bu büyük olasılıkla bir elektrik kesintisinden kaynaklanmıştır. İç sıcaklıkların normale dönmesi için buzdolabı ve dondurucu kapılarını mümkün olduğunca kapalı tutun.
Parçaları Değiştir = Kapı contası

GE Buzdolabı Hata Kodu = HRS
Buzdolabı / Dondurucu Durumu = Ünite Buz Çözme Onarımında sıkışmış veya Kontrol = Ana kart / Kablo demetlerini kontrol edin
Parçaları Değiştirin = Ana kart veya Kablo demeti

GE buzdolabınızdaki bir hata kodunu temizlemek için, kodu silmek için Sistem Kontrolü düğmesine basın. Kod geri gelirse, bu, buzdolabınızda bir bileşen, parça veya başka bir sorun olduğu anlamına gelir, yukarıdaki kodlara bakın.

Bahsetmediğimiz diğer GE buzdolabı hata kodlarını biliyor musunuz veya GE buzdolabınızla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Lütfen aşağıya bir soru veya yorum bırakın ve size yardımcı olabiliriz.

General Electric Buzdolabı Hata kodu 01 veya 05

Buz yapıcının arızası

General Electric Buzdolabı Hata Kodu 02

Soğutma bölümünün sıcaklık kontrol cihazının arızası

General Electric Buzdolabı Hata Kodu 03

Buzdolabının buzunun çözülmesindeki arızalar

General Electric Buzdolabı Hata Kodu 04 veya 10

Fan arızası veya arızası

General Electric Buzdolabı Hata Kodu 06

Cool Select Zone işlem sensörü

General Electric Buzdolabı Hata Kodu 07 veya 08

Dondurucunun çalışmasındaki problemler

General Electric Buzdolabı Hata kodu 09

Dondurucunun buz çözme sistemindeki arızalar

General Electric Buzdolabı Hata Kodu 11

Kompresör arızası

Modern buzdolap modelleri, önceki nesil birimlerin sahiplerinin yalnızca hayal edebileceği çok sayıda işleve sahiptir. Günümüz cihazları acil bir elektrik kesintisi sırasında odadaki sıcaklığı uzun süre koruyabilmekte, ürünleri anında dondurabilmekte, odaların duvarlarında don görünümünü ortadan kaldırarak, hava sirkülasyonunu sağlayan No Frost sistemleri ile donatılmıştır.

General Electric Buzdolabı Arıza Çözümleri

Bu özelliklerin tümü, buzdolabının kullanım kolaylığı sağlar. Ancak böyle bir ünitedeki herhangi bir sorun derhal çözülmelidir. Aksi takdirde, ciddi bir arızadan kaçınılamaz. Arızaların ortaya çıkmaması için cihazı uygun şekilde çalıştırmak önemlidir. Teşhis fonksiyonu tarafından önemli yardım sağlanır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

2 Yorumlar

 1. HAKAN KAMBUR

  Merhaba,
  General Elektrik ,gardrop tipi buzdolabım dE kodu veriyor.
  Yardımlarınızı rica ediyorum.
  Tesekkur ederim.

  • Buz çözme sistemi düzgün çalışmıyor. ısıtma grubu arızalı muhtemel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !