Ev / Beyaz Eşya Arızaları / General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri
General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları

General Electric Çamaşır Makinesi Arızaları ÇözümleriGE Aletleri GTWN serisi, GFWH serisi, GBVH serisi, GFWN serisi, GFWR serisi, GFWS seris, PFWS serisi yıkayıcı sorun giderme GE Appliances yıkayıcınız bir sorun yaşıyorsa, doğru yere geldiniz! Bu sayfada, aşağıdaki diziye ait modeller için sorun giderme önerileri bulacaksınız: GTWN, GFWH, GBVH, GFWN, GFWR, GFWS ve PFWS. Masa, General Electric şirketinden mühendisler tarafından oluşturuldu.

SORUN OLASI NEDENLER NE YAPALIM
Boşaltma
değil Eğirme
Değil Yuvarlanma
Yük dengesi bozuk Giysileri yeniden dağıtın ve tahliyeyi çalıştırın, döndürün veya durulayın ve döndürün.
Ağır ve hafif eşyalar içeren küçük yüklerin yıkanması durumunda yük boyutunu artırın
Pompa tıkanmış
Boşaltma hortumu bükülmüş veya yanlış bağlanmış Boşaltma hortumunu düzeltin ve yıkayıcının üzerinde durmadığından emin olun.
Ev tahliye tıkanmış olabilir Ev tesisatını kontrol edin. Bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir
Tahliye hortumu sifonları; boşaltma hortumu drenaj çok aşağı itti Hortum ve boşaltma arasında bir hava boşluğu olduğundan emin olun.
Sızan su Kapı contası hasarlıdır Contanın oturup yırtılmadığını kontrol edin. Ceplerde kalan nesneler yıkayıcıya (tırnak, vida, kalem, kurşun kalem)
zarar verebilir. Kapı açıldığında kapıdan su damlayabilir. Bu normal bir işlemdir.
Lastik kapı contasını dikkatlice silin. Bazen bu contada kir veya giysi kalır ve küçük bir sızıntıya neden olabilir
Su için yıkayıcının solunu kontrol edin Bu alan ıslanırsa. Suistimal şartlarınız var. Daha az deterjan kullanın.
Doldurma hortumları veya boşaltma hortumu yanlış bağlanmış Hortum bağlantılarının yıkayıcı ve armatürlerde sıkı olduğundan emin olun ve boşaltma hortumunun sonuna doğru yerleştirildiğinden ve boşaltma tesisine sabitlendiğinden emin olun.
Ev tahliye tıkanmış olabilir Ev tesisatını kontrol edin. Bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir.
Dağıtıcı tıkalı Toz sabun, dağıtıcının içinde tıkanmalara neden olabilir ve suyun dağıtıcının önünden dışarı sızmasına neden olabilir. Çekmeceyi çıkarın ve hem çekmeceyi hem de dağıtıcı kutusunun içini temizleyin.
Yanlış deterjan kullanımı Sadece HE ve doğru miktarda deterjan kullanın.
Dağıtıcı kutusu kırık Yeni kurulum varsa, dağıtıcı kutusunun içinde çatlak olup olmadığını kontrol edin.
Kıyafetler çok ıslak Yük dengesi bozuk Giysileri yeniden dağıtın ve tahliyeyi çalıştırın, döndürün veya durulayın ve döndürün.
Ağır ve hafif eşya içeren küçük yüklerin yıkanması durumunda yük boyutunu artırın.
Makine, yükü dengelemek için zor bir süreye sahipse, dönüş hızını 410 rpm’ye düşürecektir.Bu hız normaldir.
fazla yükleme Yükün kuru ağırlığı 16 lbs daha az olmalıdır.
Boşaltma hortumu bükülmüş veya yanlış bağlanmış Boşaltma hortumunu düzeltin ve yıkayıcının üzerinde durmadığından emin olun.
Ev tahliye tıkanmış olabilir Ev tesisatını kontrol edin. Bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir
Tahliye hortumu sifonları; boşaltma hortumu drenaj çok aşağı itti Hortum ve boşaltma arasında bir hava boşluğu olduğundan emin olun.
Tamamlanmamış döngü veya zamanlayıcı ilerlemiyor Otomatik yük yeniden dağıtım Zamanlayıcı, her bir yeniden dengeleme için çevrimi 3 dakika ekler. 11 veya 15 yeniden dengeleme yapılabilir. Bu normal bir işlemdir. Hiçbir şey yapma; Makine yıkama işlemini bitirecektir.
Boşaltma hortumu bükülmüş veya yanlış bağlanmış Boşaltma hortumunu düzeltin ve yıkayıcının üzerinde oturmamasına dikkat edin.
Ev tahliye tıkanmış olabilir Ev tesisatını kontrol edin. Bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir
Tahliye hortumu sifonları; boşaltma hortumu drenaj çok aşağı itti Hortum ve boşaltma arasında bir hava boşluğu olduğundan emin olun.
Yüksek sesle veya sıra dışı gürültü; titreşim veya titreme Dolap hareketli Yıkayıcı, zemine iletilen kuvvetleri azaltmak için 1/4 ”hareket edecek şekilde tasarlanmıştır.Bu hareket normaldir.
Tüm kauçuk dengeleme ayakları zemine sıkıca dokunmuyor Seviye olup olmadığını kontrol etmek için arka sağa ve sonra yıkayıcınızın soluna doğru çekin. Yıkayıcı düzensizse, lastik seviyeleme ayaklarını ayarlayın, böylece hepsi zemine sıkıca dokunur ve yerine kilitlenir. Yükleyiciniz bu sorunu düzeltmelidir.
Dengesiz yük Üniteyi duraklatın, kapıyı açın ve yükü manuel olarak yeniden dağıtın. Makineyi kontrol etmek için, durulayın ve yüksüz olarak döndürün. Normal ise, dengesizlik yükten kaynaklandı
Güç / yıkayıcı çalışmıyor ya da çalışmıyor Yıkayıcı takılı değil Kabloyu çalışan bir prize sağlam bir şekilde taktığınızdan emin olun.
Su kaynağı kapalı Sıcak ve soğuk muslukları tamamen açın
Devre kesici / sigorta atıyor / üfleniyor Ev devre kesicileri / sigortaları kontrol edin. Sigortaları değiştirin veya kesiciyi sıfırlayın.Yıkayıcı ayrı çıkış olmalıdır
Otomatik otomatik sistem kontrolleri Yıkayıcıya ilk kez takıldığında, otomatik kontroller meydana gelir. Rondela kullanmadan önce 20 saniyeye kadar sürebilir. Bu normal bir işlemdir.
Tıkaçlar, delikler, yırtıklar, yırtıklar veya aşırı aşınma aşırı yüklenmiş Önerilen maksimum yükleme boyutlarını aşmayın.
Cebinde kalan kalem, kurşun kalem, çivi, vida veya diğer nesneler Gevşek eşyaları ceplerden çıkarın.
Pimler, kopçalar, kancalar, keskin düğmeler, kemer tokaları, fermuarlar ve ceplerinde duran keskin nesneler Çıtçıt, kanca, düğme ve fermuarları sabitleyin.
Kontrol süresi yanlış veya değişiklikler Bu normal Sıkma sırasında yıkayıcının, bazen titreşimleri azaltmak için yükü yeniden dengelemesi gerekebilir. Bu olduğunda, tahmini zaman artar veya zamanın artmasına veya sıçramasına neden olur.
Yeterli su Bu normal Yatay yıkayıcılar, küvetin üstten yük yıkayıcıları gibi suyla doldurmasını gerektirmez
Yıkayıcı durur veya yeniden başlatılmalı veya yıkayıcı kapısı kilitli ve açılmayacak Pompa tıkanmış
Kapı kilidini açar veya Başlat’a basın ve makine çalışmıyor Bu normal Önden yüklemeli yıkayıcılar, üst-yük yıkayıcılardan farklı şekilde çalışır ve sistemi kontrol etmek 30 saniye sürer. Kapı kilitlenir ve açılır.
Yanlış işlem Kapıyı sıkıca açıp kapatın; sonra Başlat’a basın.
Su yıkayıcıya girmez veya yavaşça girer Otomatik otomatik sistem kontrolleri Start düğmesine basıldıktan sonra, yıkayıcı birkaç sistem kontrolü yapar. Start düğmesine basıldıktan 60 saniye sonra su akacaktır.
Su kaynağı kapalı Hem sıcak hem de soğuk muslukları tamamen açın
Su vanası ekranları durduruldu Su kaynağını kapatın ve su bağlantı hortumlarını yıkayıcının üst arkasından çıkarın.Makinedeki ekranları temizlemek için bir fırça veya kürdan kullanın. Hortumları tekrar bağlayın ve suyu tekrar açın.
Giriş hortumu süzgeçleri durduruyor Su kaynağını kapatın ve giriş hortumlarını duvar musluklarından çıkarın. Hortumların ucundaki süzgeçleri temizlemek için fırça veya kürdan kullanın. Hortumları tekrar bağlayın ve suyu tekrar açın.
kırışıklık Uygunsuz sıralama Ağır eşyaları (iş elbiseleri gibi) hafif eşyalar (bluzlar gibi) ile karıştırmayın.
fazla yükleme Yıkayıcınızı yükleyin, böylece giysilerin serbestçe hareket etmesi için yeterli alana sahip olun.
Yanlış yıkama döngüsü Yıkama döngüsü seçimini, yıkamakta olduğunuz kumaş türüne göre (özellikle kolay bakım yükleri için).
Çok sıcak suda tekrarlanan yıkama Sıcak veya soğuk suda yıkayın
Gri veya sararmış kıyafetler Yeterli deterjan Doğru miktarda deterjan kullanın.
HE (yüksek verim) deterjanı kullanmamak Sadece HE deterjan kullanın.
Sert su Kumaş için en güvenli su kullanın.
Calgon markası gibi bir su kremi kullanın veya su yumuşatıcı takın
Su yeterince sıcak değil Su ısıtıcısının 120 ° –140 ° F’de (48 ° –60 ° C) su sağladığından emin olun.
Deterjan çözülmez Sıvı bir HE deterjan deneyin.
Boya transferi Kıyafetlere göre renklendirin. Kumaş etiketi ayrı yıkandığında, kararsız boyalar gösterilebilir.
Renkli noktalar Kumaş yumuşatıcı yanlış kullanımı Talimatlar için kumaş yumuşatıcı ambalajını kontrol edin ve dağıtıcıyı kullanmak için talimatları izleyin
Boya transferi Beyazları veya açık renkli renkleri koyu renklerden ayırın.
Yıkama yükünü yıkayıcıdan hemen kaldırın.
Su sıcaklığı yanlış Su kaynağı yanlış bağlanmış Hortumların doğru musluklara bağlı olduğundan emin olun.
Ev su ısıtıcı düzgün ayarlanmamış Ev tipi su ısıtıcısının 120 ° -140 ° F (48 ° –60 ° C) de su sağladığından emin olun.
Metalik renkte hafif varyasyon Bu normal Bu eşsiz ürün için kullanılan boyaların metalik özelliklerinden dolayı, bakış açıları ve aydınlatma koşulları nedeniyle küçük renk değişimleri meydana gelebilir.
Yıkıcınızın içindeki kötü koku Yıkayıcı uzun süre kullanılmamış, tavsiye edilen HE deterjan kalitesini kullanmamış veya çok fazla deterjan kullanmamıştır. Bir Sepet Temiz döngüsü çalıştırın.
Güçlü bir koku durumunda, Basket Clean döngüsünü bir defadan fazla çalıştırmanız gerekebilir.
Sadece deterjan kabında önerilen deterjan miktarını kullanın.
Sadece HE (yüksek verimli) deterjan kullanın.
Makine durduktan hemen sonra ıslak parçaları yıkayıcıdan daima çıkarın.
Suyun kuruması için kapağı biraz açık bırakın. Bu cihaz çocuklar tarafından veya yakınında kullanılıyorsa, yakın gözetim gereklidir. Çocukların bu veya başka bir cihazda oynamasına izin vermeyin.
Deterjan sızıntısı Deterjan ucunun yanlış yerleştirilmesi Deterjan parçasının uygun şekilde yerleştirildiğinden ve tam olarak oturduğundan emin olun. Asla deterjanı maksimum çizginin üzerine koymayın.
Bu normal Kapı contasındaki deterjan sızıntısını dağıtıcıyı doldurduktan yaklaşık 20 saniye sonra görmek normaldir.
Yumuşatıcı veya ağartıcının uygun olmayan şekilde dağıtılması Dağıtıcı tıkalı Kimyasalların birikmesini önlemek için dağıtıcı çekmecesini ayda bir temizleyin.
Yumuşatıcı veya çamaşır suyu maksimum çizginin üstünde doldurulur Doğru miktarda yumuşatıcı veya çamaşır suyu olduğundan emin olun.
Yumuşatıcı veya çamaşır suyu başlığı sorunu Dispenser için yumuşatıcı ve beyazlatıcı kapağın oturduğundan emin olun, aksi halde çalışmayacaktır.
Dispenser çekmecesi düzgün bir şekilde dağıtmıyor Dispenser çekmecesine yerleştirilen çamaşır deterjanı paketi Çamaşır deterjanı paketleri dağıtıcıda kullanılmamalıdır. Sadece üreticinin talimatlarına göre doğrudan yıkama sepetine eklenmelidirler.
Yıkayıcı çalışırken pompa çalışırken Karter tahliye tıkanıklığı Bu normal. Tahliye karteri, potansiyel açık musluktan istenmeyen su doldurma seviyesini tespit ediyor. Su vanasını kapatın ve su vanasını tıkanıklık açısından inceleyin.

GE Aletleri WASR serisi yıkayıcı sorun giderme

GE Aletleri WASR serisi, üstten yüklemeli yıkayıcılardan oluşur. Bu aralıktaki en popüler modellerden biri WASR3110. Yük boyutu (küçük ve orta ila büyük ve Süper), yıkama ve sıkma hızı, sıcaklık ve durulama seçenekleri açısından birçok ayar sunar.

SORUN OLASI NEDENLER NE YAPALIM
SensorWash gösterge ışığı (bazı modellerde) yanmıyor Yıkayıcı, yıkama doldurma döngüsünde veya sıcak durulama doldurma döngüsünde DEĞİLDİR Bu normal. Işık sadece yıkama dolguları ve ılık durulama dolguları sırasında yanar.
SensorWash yıkama sıcaklığı yanlış Yıkayıcı soğuk durulama döngüsünde Bu normal. SensorWash özelliği, soğuk durulama döngüsü sırasında devreye girmeyecek şekilde tasarlanmıştır, böylece mevcut en soğuk su kullanılır.
(Hakkında yıkayıcı özellikleri bölümünde SensorWash’i inceleyin) Su ısıtıcısındaki tüm su kullanıldı Su ısıtıcısındaki su doğru sıcaklığa kadar ısıtılana kadar bekleyin.
Çok fazla köpük Deterjan türü Daha düşük köpüklü bir deterjan markasına geçin ve paket üzerindeki talimatları izleyin.
Çok yumuşak su Daha az deterjan deneyin.
Çok fazla deterjan. Deterjanınızı dikkatlice ölçün. Yumuşak su, daha küçük bir yük veya hafif kirli bir yükünüz varsa daha az sabun kullanın.
Su sızıntısı Doldurma hortumları veya boşaltma hortumu yanlış bağlanmış Hortum bağlantılarının armatürlerde sıkı olduğundan emin olun ve boşaltma hortumunun sonuna uygun bir şekilde yerleştirildiğinden ve boşaltma tesisine sabitlendiğinden emin olun.
Ev tahliye tıkanmış olabilir Ev tesisatını kontrol edin. Bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir.
Su kaynağındaki doldurma hortumlarına sabit su basıncı Her bir kullanımdan sonra kalıp musluklarındaki hortumları sıkın ve su dökün.
Kalıp doldurma hortumlarının durumunu kontrol edin; Diey 5 yıl sonra değiştirilmesi gerekebilir.
Yıkayıcıda çok fazla deterjan kullanmak Daha az deterjan kullanın. Yumuşak su, daha küçük bir yük veya hafif kirli bir yükünüz varsa daha az sabun kullanın.
Su sıcaklığı yanlış Kontrol doğru ayarlanmamış Su sıcaklığı kontrolünü kontrol edin ve ayarlayın.
Su kaynağı kapalı veya yanlış bağlanmış Sıcak ve soğuk muslukları tamamen açın ve hortumların doğru musluklara bağlı olduğundan emin olun.
Su vanası ekranları durduruldu Kalıp rater kaynağını kapatın ve kalıp su bağlantı hortumlarını yıkayıcının üst arkasından çıkarın.Kalıp makinesindeki kalıp ekranlarını temizlemek için bir fırça veya kürdan kullanın. Hortumları tekrar bağlayın ve suyu tekrar açın.
Ev su ısıtıcı düzgün ayarlanmamış Ev tipi su ısıtıcısının 120 ° F-140 ° F’de su sağladığından emin olun. (48 ° C-60 ° C)..
Su tahliye olmayacak Boşaltma hortumu bükülmüş veya yanlış bağlanmış Boşaltma hortumunu düzeltin ve yıkayıcının üzerinde durmadığından emin olun.
Boşaltma çıkışının üstü, yerden yüksekliği 8 ft (2,5 m) az olmalıdır.
Yıkama döngüsü içinde durur Yıkayıcı normalde yıkama adımları arasında durur
Yıkayıcı çalışmayacak Yıkayıcı takılı değil Kablonun çalışan bir prize sıkıca takılı olduğundan emin olun.
Su kaynağı kapalı Sıcak ve soğuk muslukları tamamen açın
Kontroller düzgün ayarlanmamış Kontrolleri kontrol edin ve Döngü düğmesinin ON konumuna doğru çekildiğinden emin olun.
Kapak açık Kapağı kapatın ve Döngü düğmesini AÇIK konumuna çekin.
Devre kesici / sigorta atıyor / üfleniyor Ev devre kesicileri / sigortaları kontrol edin. Sigortaları değiştirin veya kesiciyi sıfırlayın.Yıkayıcının ayrı çıkışı olmalıdır.
Kıyafetler çok ıslak Yanlış sıkma çevrimi seçildi Seçilen sıkma çevriminin, seçtiğiniz yük ile eşleştiğinden emin olun. Bazı kumaşlar soğuk su ile durulandığında ıslanacaktır
Renkli noktalar Kumaş yumuşatıcı yanlış kullanımı Talimatlar için kumaş yumuşatıcı ambalajını kontrol edin ve dispenser
Pretreat leke ve yeniden yıkamayı kullanmak için talimatları izleyin .
Boya transferi Koyu renklerden beyaz veya açık renkli eşyaları sıralayın
Gri veya sararmış kıyafetler Yeterli deterjan Daha fazla deterjan kullanın (özellikle daha büyük yükler ile)
Sert su Calgon markası gibi bir su kremi kullanın veya su yumuşatıcı takın.
Su yeterince sıcak değil Su ısıtıcısının 120 ° F – 140 ° F’de su sağladığından emin olun. (48 ° C-60 ° C)..
Yıkayıcı aşırı yüklü Giysi yüküne uygun yük boyutunu seçin
Deterjan çözülmez Çamaşır sepeti giymeden önce deterjanları çamaşır sepeti ile doldurun
Boya transferi Kıyafetlere göre renklendirin. Kumaş etiketli durumlar ayrı yıkandığında, kararsız boyalar gösterilebilir.
Giysilerdeki tüy veya kalıntı Giysi hava veya çizgi kurutulur Eğer kurutmazsanız, giysileriniz bir kuruyan kurutma makinesine sahip olur, kıyafetleriniz daha fazla tiftik tutabilir.
Yanlış sıralama Tüylü toplayıcılardan ayrı tiftik üreticileri.
Çok uzun yıkama Küçük yükleri daha kısa sürede dian büyük yükler için yıkayın.
Deterjan çözülmez Giysileri yüklemeden önce, çamaşır sepeti gibi deterjanları suyla doldurun.
Sıvı bir deterjan deneyin.
Sıcak su sıcaklığını kullanın.
fazla yükleme Kalıp yıkayıcı küvetinde kalıp üst sıra deliklerinden daha yüksek olmayan yükler yükleyin.
Yük boyutu seçicisinin, yüklerin yük boyutuyla eşleştiğinden emin olun.
Kumaş yumuşatıcı yanlış kullanımı Talimatlar için kumaş yumuşatıcı paketini kontrol edin ve dağıtıcıyı kullanmak için talimatları izleyin.
Tüylenme Poli-pamuk karışımları ve bulanık kumaşlarda normal aşınmanın sonucu Bu, yıkayıcıdan kaynaklanmamakla birlikte, çamaşırları dışarıda yıkayarak, pilling işlemini yavaşlatabilirsiniz.
Tıkaçlar, delikler, yırtıklar, yırtıklar veya aşırı aşınma Pimler, kopçalar, kancalar, keskin düğmeler, kemer tokaları, fermuarlar ve ceplerinde duran keskin nesneler Çıtçıt, kanca, düğme ve fermuarları sabitleyin.
Pimler, ceplerdeki nesneler ve keskin düğmeler gibi gevşek öğeleri çıkarın.
Örgüleri (kolayca takılır) çevirin.
Seyreltilmemiş klor ağartıcı Uygun miktar için ağartma paketi talimatlarını kontrol edin.
Yıkanmamış çamaşır suyu ile yıkamak için çamaşırları yıkamak ya da yıkamak için asla seyreltilmemiş çamaşır suyu kullanmayın.
Saç ağartıcı veya boya, kalıcı dalga çözeltisi gibi kimyasallar Durulama ürünleri diat, yıkamadan önce diem üzerinde kimyasal maddeler içerebilir.
kırışıklık Uygunsuz sıralama Ağır eşyaları (iş elbiseleri gibi) hafif eşyalar (bluzlar gibi) ile karıştırmayın.
Bir yumuşatıcı kullanmayı deneyin.
Aşırı yükleme veya yanlış su seviyesi Yıkayıcınızı yükleyin, böylece giysilerin serbestçe hareket etmesi için yeterli alana sahip olun.
Yanlış yıkama ve kuru döngüleri Döngü seçimini yıkamakta olduğunuz kumaş türüne göre (özellikle kolay bakım yükleri için).
Çok sıcak suda tekrarlanan yıkama Sıcak veya soğuk suda yıkayın.

GE LISR serisi yıkayıcı sorun giderme

GE LISR serisinden en popüler modellerden biri GE LISR310 yıkayıcıdır. Maksimum yük kapasitesi 7,5 kg olan üstten yüklemeli bir çamaşır makinesidir. Her yükün özelliklerine bağlı olarak, kullanıcının üç yıkama / sıkma hızından, dört yük boyutundan ve dört sıcaktan herhangi birini seçme şansı vardır.

SORUN OLASI NEDENLER NE YAPALIM
Yıkayıcı İşletmeyecek Yıkayıcı takılı değil Kabloyu çalışan bir prize sağlam bir şekilde taktığınızdan emin olun.
Su kaynağı kapalı Sıcak ve soğuk muslukları tamamen açın.
Kontroller düzgün ayarlanmamış Kontrolleri kontrol edin ve Döngü topuzunun bir açık konuma çekildiğinden emin olun.
Kapak açık Kapağı kapatın ve Döngü düğmesini açık konuma getirin.
Devre kesici / sigorta atıyor / üfleniyor Ev devre kesicileri / sigortaları kontrol edin. Sigortaları değiştirin veya kesiciyi sıfırlayın. Yıkayıcının ayrı çıkışı olmalıdır.
Su Sıcaklığı Yanlış Kontrol doğru ayarlanmamış Su sıcaklığı kontrolünü kontrol edin ve ayarlayın.
Su kaynağı kapalı veya yanlış bağlanmış Hem sıcak hem de soğuk muslukları tamamen açın ve hortumların doğru musluklara bağlı olduğundan emin olun.
Su vanası ekranları durduruldu Su kaynağını kapatın ve su bağlantı hortumlarını yıkayıcının üst arkasından çıkarın. Makinedeki ekranları temizlemek için bir fırça veya kürdan kullanın. Hortumları tekrar bağlayın ve su kaynağını tekrar açın.
Ev su ısıtıcı düzgün ayarlanmamış Ev tipi su ısıtıcısının 48 ° C-65 ° C’de su sağladığından emin olun. (120 ° F-150 ° F)..
Su Tahliye Edilmez Boşaltma hortumu bükülmüş veya yanlış bağlanmış Boşaltma hortumunu düzeltin ve yıkayıcının üzerinde durmadığından emin olun.
Drenaj oudetinin üstü, yerden lm (3 ft.) ‘Den az olmalıdır.
Su sızıntısı Doldurma hortumları veya boşaltma hortumu yanlış bağlanmış Hortum bağlantılarının musluklarda sıkı olduğundan emin olun ve boşaltma hortumunun sonuna doğru yerleştirildiğinden ve boşaltma tesisine sabitlendiğinden emin olun.
Ev tahliye tıkanmış olabilir Ev tesisatını kontrol edin. Bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir.
Su kaynağındaki doldurma hortumlarına sabit su basıncı Hortumları musluklarda sıkın ve her kullanımdan sonra suyu kapatın.
Doldurma hortumlarının durumunu kontrol edin; 5 yıl sonra değiştirilmesi gerekebilir.
Yıkayıcı Gürültülüdür Yıkayıcı dengesiz Yıkayıcının düz ve zemine sağlam olduğundan emin olun.
Yıkama yükü dengesiz Yıkayıcıyı durdurmak, kapağı açmak ve yükü eşit şekilde yeniden dağıtmak için Döngü düğmesini içeri itin.Kapağı kapatın ve yeniden başlatın.
Nakliye çubuğu kaldırılmadı Yıkayıcının alt sağ tarafındaki nakliye çubuğunu, rondelayı yerinde kaydırmadan hemen önce çıkarın.Yıkayıcıyı nakliye çubuğu ile birlikte kullanmayın.
Su akıyor Döndürme döngüsünden önce bir “emme” sesi olacaktır. Bu normaldir ve makine sıkma döngüsüne girer girmez durur.
Çevrimde Yıkama Durakları Yıkayıcı normalde yıkama adımları arasında durur
Çok Islak Giysiler Yanlış çevrim Döngünün yıkadığınız seçili yükle eşleştiğinden emin olun.
Bu bazı kumaşlar için normaldir
Giysilerdeki Lint veya Kalıntı Yanlış sıralama Tüylü toplayıcılardan ayrı tiftik üreticileri.
Çok uzun yıkama Küçük yükleri daha büyük yüklerden daha kısa sürede yıkayın.
Deterjan çözülmez • En iyi performans için, kıyafet eklemeden önce daima deterjan ekleyin. Toz deterjan kullanıyorsanız, yıkayıcıya eklemeden önce sıcak suda deterjan hazırlayın.
Sıvı bir deterjan deneyin.
Sıcak su sıcaklığını kullanın.
fazla yükleme Yük / su seviyesi ayarının yük boyutuna uyduğundan emin olun.
Çok fazla ağartıcı Çamaşır suyu paketini doğru miktarda kontrol edin.
Yeterli deterjan Daha fazla deterjan kullanmayı deneyin.
Kumaş yumuşatıcı yanlış kullanımı Talimatlar için kumaş yumuşatıcı paketini kontrol edin
kırışıklık Uygunsuz yükler Ağır eşyaları (iş elbiseleri gibi) hafif eşyalar (bluzlar gibi) ile karıştırmayın.
Diğer çamaşırlardan ayrı kalıcı pres.
Bir yumuşatıcı kullanmayı deneyin.
Aşırı yükleme veya yanlış su seviyesi Yıkayıcınızı yükleyin, böylece giysilerin serbestçe hareket etmesi için yeterli alana sahip olun.
Yanlış yıkama ve kuru döngüleri Döngü seçimini yıkadığınız kumaş türüne göre (özellikle kalıcı baskılar için).
Çok sıcak suda tekrarlanan yıkama Bol miktarda deterjanla ılık veya soğuk suda yıkayınız.
Snags, Holes, Tears, Rips veya Aşırı Aşınma Pimler, kopçalar, kancalar, keskin düğmeler, kemer tokaları, fermuarlar ve ceplerinde duran keskin nesneler Çıtçıt, kanca, düğme ve fermuarları sabitleyin.
Pimler, ceplerdeki nesneler ve keskin düğmeler gibi gevşek öğeleri çıkarın.
Örgüleri (kolayca takılır) çevirin.
Seyreltilmemiş klor ağartıcı Uygun miktar için ağartma paketi talimatlarını kontrol edin.
Yıkanmamış çamaşır suyu ile yıkamak için çamaşırları yıkamak ya da yıkamak için asla seyreltilmemiş çamaşır suyu kullanmayın.
Yıkamadan önce küçük gözyaşı veya delikler mevcut Yıkamadan önce gözyaşları ve delikleri onarın.
Saç ağartıcısı, saç boyası, kalıcı dalga çözeltisi ve klozet temizleyicileri gibi kimyasallar Yıkamadan önce üzerlerinde kimyasal madde bulunan maddeleri durulayın.
Kalıcı baskı maddeleri doğal olarak yıpranır (özellikle yaka ve manşetler) Bu, yıkayıcıdan kaynaklanmazken, daha yüksek bir yük / su seviyesi ayarıyla küçük kalıcı baskı yüklerini yıkayarak yıpranma sürecini yavaşlatabilirsiniz.
Kalıcı maddelerle ağır eşyaların (havlular gibi) yıkanmasını önleyin.
büzülme Bazı kumaşlar duvarda yıkamada doğal olarak büzülüyor Sıcak suyun, soğuk suya göre büzülmeye neden olması daha olasıdır.
Kumaş bakım etiketi üzerindeki talimatları izleyin.
Gri Giysiler Yeterli deterjan (daha büyük yükler, ağır toprak ve sert su daha fazla deterjan gerektirebilir) Daha fazla deterjan kullanmayı deneyin (özellikle daha büyük yükler ile).
Sert sularda yaşıyorsanız, su yumuşatıcı kullanmayı deneyin veya su yumuşatıcı takın.
Su yeterince sıcak değil Su ısıtıcısının 48 ° C-65 ° C’de su sağladığından emin olun. (120 ° F-150 ° F)..
Diğer ihtiyaçlar için sıcak su kullanıldığında yıkayıcıyı kullanmayın (bulaşıklar, banyolar, vb.).
Yıkayıcı aşırı yüklü Yük / su seviyesi ayarının yük boyutuna uyduğundan emin olun.
Emmek zaman çok kısa En az SO dakika bekletin.
Çok az deterjanla ıslatma Daha fazla deterjan kullanın (özellikle ağır topraklarda).
Deterjan çözülmez Çamaşır sepetini doldurmadan önce deterjanları çamaşır sepeti ile doldurun.
Gri giysilerini geri yüklemek için aşağıdakilerden birini deneyin. Sıcak su kullanarak çamaşırları yıkayın. Çöktürmeyen bir su yumuşatıcı ekleyin. Normal su yumuşatma için tavsiye edilenin 2 1/2 katı daha fazla kullanın. Deterjan veya sabun kullanmayın. Giysilerin tam bir döngüden geçmesine izin verin. Gerekirse tekrarlayın.
Giysilerinizi bir ıslatma maddesi yerine su yumuşatıcı kullanarak ıslatın. Giysilerin yaklaşık 20 dakika ıslanmasına izin verin.
Sararmış Giysiler Tutarlı bir şekilde yeterli deterjan yok Her zaman tavsiye edilen miktarda deterjan kullanın.
Klor ağartıcı bazı kumaşları sarılatabilir Klor içermeyen ağartıcı kullanın.
Sudaki demir veya manganez sararma veya sarı lekelere neden olabilir Ekstra deterjan ve su ve klorsuz ağartıcıda çözünen çökelmeyen bir su yumuşatıcı kullanın.
Boruların demir birikintilerini temizlemesine yardımcı olmak için 2 dakika sıcak su kullanın.
Evinizin su ısıtıcısını zaman zaman boşaltın.
Lekeleri leke alanından çıkarmak için kaynayan su kaynatın ve tavada limon suyunu sıkın.
Mavi veya gri lekeler Kumaş yumuşatıcı yanlış kullanımı Talimatlar
için yumuşatıcı ambalajını kontrol edin . Lekeleri çıkarmak için lekeleri nemlendirin ve seyreltilmemiş sıvı deterjanla ovun. Geri yıkama, kumaş için güvenli ise klor ağartıcı kullanarak.
Çok fazla sud Deterjan türü Daha düşük köpüklü bir deterjan markasına geçin ve paket üzerindeki talimatları izleyin.
Çok yumuşak su Daha az deterjan deneyin.
Tüylenme Poli-pamuk karışımlarında normal aşınmanın sonucu Bu yıkayıcıdan kaynaklanmazken, poli-pamuk karışımlarını içte yıkayarak boncuklanma sürecini yavaşlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

LG mikrodalga fırın

LG mikrodalga fırın sorunlarını giderme

LG mikrodalga fırın sorunlarını giderme LG LCSP1110ST mikrodalga fırın sorunlarını giderme İçindekiler LG LCSP1110ST mikrodalga …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi