Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / General Electric Çamaşır Makinesi Hata Kodları
General Electric Çamaşır Makinesi Hata Kodları

General Electric Çamaşır Makinesi Hata Kodları

General Electric Çamaşır Makinesi Hata Kodları GE önden yüklemeli yıkayıcı hata kodlarına servis modundan erişilir ve bu yıkayıcılardaki sorunları tespit etmek için çok iyi bir başlangıç ​​noktası sağlar. Bu yıkayıcıların kurulum şekli, servis moduna girmeden ve hata kodlarını görüntülemeden sorunları belirlemek çok zor olabilir.

General Electric Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Anlamanız gereken bir şey, hata kodlarının mutlaka yıkayıcıyı sizin için teşhis etmemesidir; sadece size bir başlangıç ​​noktası verir. Bu sayfayı diğer General Electric önden yüklemeli yıkayıcı onarım sayfalarım ile birlikte kullanıyorsanız en iyisidir.

GE Önden Yük Yıkama Makinasında Servis Moduna Girme ve Çıkma

GE önden yüklemeli yıkayıcıdaki servis moduna girmek için bu adımları izleyin.

1. Kapıyı kapatın.

2. Güç düğmesine basarak akım çevrimlerini temizleyin. Servis moduna girmeden önce ekranın boş olduğundan emin olun.

3. Çamaşır makinesine giden gücü en az 30 saniye boyunca kesin.

4. Gücü tekrar bağlayın ve bir sonraki adımı tamamladıktan sonra 30 saniye içinde gücü yeniden bağlayın.

5. Sinyal gecikmeli başlatma sinyal sinyali – gecikmeli başlatma tuşuna basın.

Yıkayıcıya servis moduna başarıyla girerseniz, t01 görüntülenir ve kapı kilitlenir.

Not: Servis moduna girmek, GFWN1000, GFAN1000, GFWN1100 ve GFAN1100 modellerinde biraz farklıdır. Bu modellerde servis moduna girmek için sinyal, ekstra durulama, sinyal ve ekstra durulama düğmesine basın. Servis modundan çıkmak için aynı tuş sırasına basın.

Servis modundayken çamaşır makinesine giden gücü kesinlikle kesmeyin. Bunu yapmak, kontrol panelinin zarar görmesine neden olabilir.

Servis modundan çıkmak için -delay start -signal sinyaline basın – gecikmeli başlatma.

t02  Hata Kodları Test Modu

Bir GE ön yük yıkayıcıyı teşhis ettikten sonra, hata kodlarını silmek çok önemlidir.Başka bir sorununuz olduğunda hata kodlarını temizlemezseniz, eski hata kodları hala çözülmüş olan bir sorundan dolayı orada olacaktır. Hata kodlarını silmek için E00 görüntülenene kadar başlat / beklet tuşuna basın ve basılı tutun. Bu test modundan çıkmak için güç düğmesine basın; ekran t02’ye geri dönmelidir.

Bir GE ön yük yıkayıcısında hata kodu test moduna girmek için, kontrol panelinde t02 görüntülenene kadar kontrol düğmesini çevirin ve ardından test moduna girmek için başlat / beklet tuşuna basın. Burası tüm hata kodlarının depolandığı yerdir. Test moduna girdikten sonra, kontrolün işaretlediği en son hata kodunu göreceksiniz. Başlat / beklet tuşuna basarsanız bir sonraki hata kodunu görürsünüz. Başlat / duraklat düğmesine basmaya devam ederseniz en son on hata kodunu görüntüleyebilirsiniz. Çoğu zaman sadece bir iki tane olacak.

E22- Doldurma Zaman Aşımı

Bir GE önden yüklemeli yıkayıcıda bu hata kodunu görürseniz, bir döngü sırasında yıkayıcıyı duraklatmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Yıkayıcı, yıkayıcının 8 dakikadan fazla bir süre su ile doldurmaya çalıştığını algıladığında, duraklar ve ışıklar yanıp söner.

Yapmanız gereken ilk şey, ev tesisatınızdaki su vanalarının tam olarak açıldığından emin olmak.

Bu sorun değilse, suyu kesin ve hortumlarını çıkarın, ardından hortumlardaki süzgeçlerin tıkalı olup olmadığını kontrol edin ve öyleyse temizleyin.

Su açıksa ve süzgeçler temelde tıkanmamışsa, yıkayıcıdaki su vanasını değiştirmeniz gerekir. Ancak, yanlış kısmı değiştirmemek için bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, t08 ve t09 test modlarını bu sayfada açıklandığı şekilde çalıştırabilirsiniz.

E23 – Taşma koruma drenajı 

Denge dışı yükler bu hataya neden olabilir, bu yüzden kapalıyken yıkayıcıya akan su göremediğiniz sürece parçaları değiştirmeden önce tekrar deneyin.

Taşkın koruma drenajı, yıkama cihazı boşta iken devreye giren ve su seviyesi kontrol girişini izleyerek yıkama makinesinin taşdığını tespit eden bir tahliye modudur. Sızıntı yapan bir su vanası veya su seviyesi kontrolünün kötüleşmesi buna neden olabilir. Su vanası buna neden oluyorsa, kapalıyken çamaşır makinesine giren suyu görmelisiniz. Değilse, bu sayfada su seviyesi kontrol testini çalıştırın GE Frontloader servis modu

Su seviyesi kontrol testi modunda görüntülenen ilk şey E değilse, su seviyesi kontrolünü değiştirin.

E30 – Boşaltma Pompası Arıza

Bu, kontrolün su pompasından elektrik sinyali alamayacağı anlamına gelir. Tıkalı bir pompa, hatalı pompa, gevşek bağlantı veya kötü bir kontrol kartı bu hata koduna neden olabilir. Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, gevşek bir bağlantı olup olmadığını kontrol etmektir. Ardından pompanın tıkalı olmadığından emin olun. Pompa motorunu bir ohmmetre ile kontrol edin ve açıksa değiştirin. Bu noktada kontrol veya su pompasının sorun olup olmadığını söylemenin tek yolu, su pompası testini bu sayfada yapmaktır.

Test sırasında pompadaki voltajı test edin. Pompa güç alıyorsa ancak çalışmazsa, su pompasını değiştirin ve pompa güç almıyorsa, kontrolü değiştirin.

E31 – Yavaş Tahliye

Bu, yıkayıcının boşalması çok uzun sürdüğü anlamına gelir. Tıkalı bir su pompası veya tıkalı bir tahliye hortumu buna neden olabilir. Tahliyeniz 96 inçten yüksekse, bu kodu alacağınızı unutmayın.

E38-E39 Dispenser Hataları

Bu iki hatanın da anlamı, kontrol panosunun dağıtım motorundaki anahtardan doğru geri bildirim almamasıdır. Genellikle, kötü bir dağıtıcı motor düzeneği buna neden olur.

E42 / E48 / E49 / E46 / E54 Motor ile İlgili Hatalar 

Bu üç hata motor hatalarıdır ve kötü bir invertör veya motordan kaynaklanabilir. İlk önce kodu silin, servis modundan çıkın ve yıkayıcıya giden gücü en az 30 saniye boyunca kesin. Servis modundan çıkana kadar gücü kesmeyin, çünkü kumandaya zarar verebilir. Sorun devam ederse, aşağıdaki sayfaya bakın.

E49 / E45 Motor Aşırı Yükü

Yıkayıcınız durmuşsa servis moduna girersiniz ve bu hatayı görürsünüz, yıkayıcınızın aşırı yüklenmediğinden emin olun.

Sepetin elle serbestçe dönmesini sağlamak gibi mekanik bir arıza olup olmadığını kontrol edin. Kodu silin, servis modundan çıkın ve yıkayıcıyı 30 saniye boyunca fişten çekin. Ardından sorun tekrarlanırsa sürücüyü değiştirin.

E43 / E4A / E4B / E4C / E4E / E4F / E53 / E47 Çevirici Hataları

Bu hatalar invertör hatalarıdır ve kötü bir invertör veya motordan kaynaklanabilir. İlk önce kodu silin, servis modundan çıkın ve yıkayıcıya giden gücü en az 30 saniye boyunca kesin. Servis modundan çıkana kadar gücü kesmeyin, çünkü kumandaya zarar verebilir. Sorun devam ederse, aşağıdaki sayfaya bakın.

E52 / E54 İnvertör Bağlantı Kaybı 

Kontrol kartı ile invertör arasındaki gevşek bağlantıları kontrol edin. Bulamazsanız invertörü değiştirin.

E57 / E58 Ana Kontrol Hatası

Bu hatalar, ana kontrol panosunun kötü olduğu anlamına gelir.

E60 / E61 / E63 / E64 / Kapı Kilidi Hataları 

Kumanda ile kapı mandalı arasındaki bağlantıları kontrol edin ve bağlantılar tamam ise, kapı mandalını değiştirin.

E62 Sistem İletişim Hatası

Sistem teması hatası, yıkayıcının gevşek veya kısa bir bağlantıya sahip olduğunu söylemenin süslü bir yoludur. Bu bağlantı makinenin herhangi bir yerinde olabilir, bu yüzden tüm bağlantı fişlerini kontrol edin. Kısa veya gevşek bir bağlantı bulamazsanız, kontrol panelini değiştirin.

E65 Su Seviyesi Kontrol Hatası

Yapmanız gereken ilk şey, bu sayfada açıklandığı şekilde t06 su seviyesi kontrol testini çalıştırmaktır.

Su seviyesi testi sorunsuz geçerse, ana kontrolü değiştirin.

E66 / E67 Su Sıcaklığı Sensörü Hataları

Bunu bir GE ön yük yıkayıcıda kontrol etmek için, yıkayıcıya ve termistöre erişmek için yıkayıcının alt ön panelini sökerek termistöre erişin. Su ısıtıcı ve termistör, küvetin altında bulunur. Kabloları termistörden ayırın ve iki terminalde ohmları test edin. Oda sıcaklığında, termistör yaklaşık 12K ohm olmalıdır. Sensör açıksa, kısa devre yapıyorsa veya 12K ohm işaretinden uzaksa değiştirin.

E70 / E71 Tuş Takımı Hataları

Tuş takımı ve ön muhafaza arasında kir, yağ veya yabancı cisimler girerse, bu hataları alabilirsiniz. Kumandayı kontrol muhafazasından ayırın ve temizleyin. Bu sorunu çözmezse, kontrolü değiştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi