General Electric Kurutma Makinesi Hata Kodları

General Electric Kurutma Makinesi Hata Kodları

General Electric Kurutma Makinesi Hata Kodları Bu hata kodu açıklamaları, General Electric kurutucunuzda GFD ile başlayan bir model numarası ile ilgili bir sorunu teşhis etmenize yardımcı olabilir. Onarım nasıl yapılır yardım için, kurutucular, diğer büyük ev aletleri, çim ve bahçe ekipmanları, garaj kapısı açıcıları, elektrikli süpürgeler ve daha fazlası için onarım yardımı içeren onarım yardım bölümünü ziyaret edin. Ayrıca kullanım kılavuzlarını arayabilir   ve kurutucu yedek parçalarını bulabilirsiniz .

General Electric Kurutma Makinesi Arıza/Hata Kodları

Bizim göz atın  kurutucu hata kodu çizelgeleri  farklı GE modeli veya kurutucu bir başka markası ile ilgili bilgiler.

Kod Kontrol / Onarım
000 Hiçbir problem tespit edilmedi. Hafızaya hiçbir hata kodu kaydedilmez.
001 veya 003 Kurutucu içindeki giriş havası kanalının yanındaki giriş termistörü, kurutucu tamburuna giren ısıtılmış havanın sıcaklığını ölçer.

Kurutma makinesini fişten çekin ve giriş termistöründeki gevşek kabloları tekrar bağlayın.

Kablo demetini hasarlıysa değiştirin. Kablolar uygunsa, giriş termistörünü değiştirin. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

002 veya 004 Fanın arkasındaki fan muhafazasındaki çıkış termistörü, kurutucu tamburundan çıkan ısıtılmış havanın sıcaklığını ölçer.

Kurutma makinesini fişten çekin ve çıkış termistöründeki gevşek kabloları tekrar bağlayın. Kablo demetini hasarlıysa değiştirin.

Kablolar uygunsa, çıkış termistörünü değiştirin. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

005 Ana kontrol kartını sıfırlamak için kurutucuyu 3 dakika boyunca fişten çekin.

Gücü geri yüklediğinizde kod geri gelirse ana kontrol kartını değiştirin. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

006 Sıkışmış düğmeyi serbest bırakmak için kontrol panelindeki her düğmeye basın. Kod silinmezse, kurutucuyu fişten çekin ve hasarlı kontrol paneli bileşenlerini değiştirin.

Kontrol paneli bileşenleri uygunsa, ana kontrol kartını değiştirin. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

007 Satır 2 (L2) ve Nötr (N) ters çevrilir. Kurulum talimatlarını izleyerek terminal bloğundaki güç kablosu kablo bağlantılarını düzeltin.
008 veya 00d Kurutma makinesini fişten çekin ve kapı anahtarındaki gevşek kabloları tekrar bağlayın.

Kablo demetini hasarlıysa değiştirin. Kablolar iyiyse, kapı anahtarını değiştirin. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

009 Tahrik motoru çalışmayacaksa, kurutucuyu fişten çekin ve tahrik motorundaki gevşek kabloları tekrar bağlayın.

Kablo demetini hasarlıysa değiştirin. Tamburun düzgün şekilde dönmesini engelleyen tüm tahrik sistemi bileşenlerini değiştirin.

Kablolama ve tahrik bileşenleri uygunsa, tahrik motorunu değiştirin.Kurutma makinesi motoru, kurutucu fişi çekilmeden kapanmazsa, ana kontrol kartını değiştirin.

çünkü ana kontrol kartındaki bir rölenin sıkışması ve tahrik motorunun kapanmasını önlenmesi gerekir. Kendiniz tamir etmek için onarım kılavuzuna bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi