Ev / Elektronik / Google Haritalar ipuçları ve püf noktaları
Google Haritalar ipuçları ve püf noktaları

Google Haritalar ipuçları ve püf noktaları

Google Haritalar ipuçları ve püf noktaları Google Haritalar olmadan nerede olurduk? Muhtemelen burada olurduk, ama gelmemiz biraz zaman alabilirdi. Google’ın harita servisi, seyahat yöntemimizi değiştirdi. Birkaç önemli ipucu ile bu önemli uygulamadan daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Şehirlerde popüler yerleri bulun

Belki Google Haritalar’daki parlak bej / turuncu renkle vurgulanmış bölgeleri fark ettiniz – ama gerçekte ne için olduklarını biliyor musunuz? Kolay! Şehirlerde popüler alanları gösterirler (yüksek insan yoğunluğuna sahip bölgeler). Çoğu durumda bu alanlar barlar, restoranlar ve mağazalarla doludur. Bu, kontrol etmeniz ilginç olabilecek alanları kolayca filtrelemenize yardımcı olur.

Google Haritalar ipuçları

AndroidPIT google ilgi alanları 3
Google Haritalar’daki bej renkli alanlar orada çok şey olduğu anlamına geliyor

Yerel bir rehber ol

Google Haritalar, birçok mağaza ve restoranın açılış saatlerini, incelemelerini ve fotoğraflarını gösterir. Bunlar yalnızca mağaza ve restoran sahiplerinin resmi girişleri değil, sayısız Google Haritalar kullanıcısının girişleridir. Google, birçok gönüllünün yardımına güveniyor ve katkıda bulunan kullanıcıları teşvik etmek ve ödüllendirmek için Yerel Rehber programını oluşturdu.

google yerel rehberleri eşler
Bölgenizdeki dükkan ve restoranlara puan verin 

Zaman çizelgenizi keşfedin

Konum servislerini etkinleştirdiyseniz ve Google Haritalar’ı kullandıysanız, Google, son hareketlerinizin neredeyse tümünü bilecektir. Adımlarınızı izlemek istiyorsanız, size nerede olduğunuzu ve söz konusu konumda çektiğiniz fotoğrafları gösteren “zaman çizelgenizi keşfedin” özelliğini inceleyin (coğrafi olarak etiketleyip Google Foto’ya yüklediyseniz ).

Veriler, hareket profilinizden (etkinleştirilmesi gereken – çoğu durumda, telefonunuzu ayarlarken yapılır) ve fotoğraflarınızdaki coğrafi etiketli verilerden toplanır. Google’dan biraz ürpertici bir özellik, ancak yine de oldukça yararlı.

google maps zaman çizelgesi
Google Maps ile nerede bulunduğunuzu izleyin 

Konum listeleri oluşturma / Paylaşma / İçe Aktarma

Seyahat ipuçları arayan bir arkadaşın var mı? Yararlı hissediyorsanız, Google Haritalar’da kolayca bir liste oluşturabilir ve bunları doğrudan paylaşabilirsiniz. Bunu Yerlerim> Kayıtlı> Yeni seçeneğine giderek yapabilirsiniz . Daha sonra haritada konumları birer birer işaretleyebilir ve onları listenize ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, listedeki bağlantıyı arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

google maps yerler
Konumları diğer insanlarla paylaşın

Taşıma şeklinizi seçin

Google Haritalar, ekranın sağ alt köşesindeki simgesine dokunarak erişebileceğiniz dört farklı taşıma moduna sahiptir. Görseli, seçili olana göre değişir: sürüşe ayarlıysa, bir otomobilin simgesini görürsünüz, toplu taşıma araçları bir tren görürsünüz, eğer özel ulaşım varsa bir taksi görürsünüz, eğer yürürseniz ‘ Bir kişiyi göreceksiniz ve bisiklet kullanıyorsanız bir bisikletçi göreceksiniz. Simgeye dokunduktan sonra, ekranın üstündeki uygun simgeye dokunarak modu değiştirebilirsiniz.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 2
Özel ulaşım, Google Haritalar’da görünmesi gereken en yeni ulaşım modudur. 

Sıkıntılardan kaçının

Aynı ekranda, Seçenekler seçeneğine dokunmak, ücretli yollardan kaçınmak, tercih ettiğiniz toplu taşıma türünden ve çok sayıda farklı otobüs veya tren transferiyle sorun yaşamanız gibi ek kriterler belirlemenizi sağlar.

Toplu taşıma programlarını kontrol et

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 6
Haritalar, çok çeşitli seyahat seçenekleri için toplu taşıma programlarını bilir. 

Başka bir favori özellik: Toplu taşıma araçlarıyla seyahat ediyorsanız, Google Haritalar size mevcut çeşitli taşıma şekillerinin yanı sıra herhangi bir transferin saatleri için varış ve kalkış saatlerini gösterir.

Yalnızca Wi-Fi moduyla verileri kaydedin

Artık haritaları çevrimdışı kullanım için indirebileceğinize göre, bu yeni özellik çok seyahat eden veya ayın sonundan önce mobil veri tükenmeye başlayanlar için çok kullanışlıdır.

Hamburger menüsünde tuşuna basın, Ayarlar’ı  açın  ve ikinci seçenek (eğer Google Haritalar sürüm 9.32 veya daha yeniyseniz) yalnızca Wi-Fi okuyacak   Google Haritalar’ın yalnızca Wi-Fi’nizde çalıştığından veya başka bir şekilde indirdiğiniz çevrimdışı alanlara güvendiğinden emin olmak için düğmeyi değiştirin.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 3
Wi-Fi kullanımı yalnızca size çok fazla veri kazandırabilir.

Önceden planlamak

Bir veri sinyalinden uzakta olacaksanız – veya erişiminin bir servete mal olduğu bir ülkede dolaşımdaysanız – haritaları bir mahalle, bir şehir veya bir devlet olarak, çevrimdışı kullanım için kaydedebilirsiniz. Sadece üzerinde sol üst dokunun en hamburger menü vurmak  Çevrim alanlar ,  ve yeni bir alan eklemek için ekranın alt kısmındaki artı düğmesine basın.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 7
Veri sinyalinin parlamadığı yere mi gidiyorsun? Haritanızı çevrimdışı görüntüleme için saklayın. 

Mevcut konumunuzu paylaşın

Google Haritalar, konumunuzu bir arkadaşınızla veya hatta gruplarla paylaşmanıza olanak tanıyan çok şık ve küçük bir özelliğe sahiptir. Bir yerde buluşmayı planlıyorsanız veya bir tura çıkıp arkadaşlarınızın ve ailenizin nerede olduğunuzu bilmesini istiyorsanız, bu harika bir araçtır. Konumunuzu paylaşmak için tek yapmanız gereken Google Haritalar menüsüne> Konum paylaş seçeneğine gidin ve ardından belirli bir süre için veya özelliği devre dışı bırakıncaya kadar paylaşmak isteyip istemediğinizi seçin. Konumunuzu hangi kişilerle paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz.

google maps ipuçları püf noktaları
Bulunduğunuz yeri arkadaşlarınızla paylaşın. 

Bir konum veya yol tarifini paylaşın

Bir konum paylaşma harita üzerinde ilgi yere basarak çalışır, ardından sağ üst köşedeki sonra üç nokta Paylaş ,  sağlayarak Google Drive’a, e-posta yoluyla, Bluetooth ile paylaşmak için …

Ayrıca yol tariflerini de paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için istediğiniz başlangıç ​​noktasını ve varış noktasını ayarlayın, taşıma modunuzu seçin ve ardından Yol tariflerine basmadan önce sağ üst köşedeki nokta üçlüsüne basın Paylaşılan yol tarifleri alıcısı, bağlantıların yanı sıra talimatların bir özetini görecektir. Bağlantı tıklandığında, yol tariflerini Google Haritalar’da açarak yolculuklarına başlayabilecekler. Yol tariflerini Waze gibi başka bir harita uygulamasında açmak veya çevrimiçi görüntülemek de mümkündür.

AndroidPIT Google Haritalar ipuçları ve püf noktaları 1
Belirli bir konumu veya yol tarifini kolayca paylaşabilirsiniz. 

Önemli adresleri kaydet

Uygulamada, Menü> Yerleriniz üzerine dokunun  ve adresleri saklamak için Ev  veya  İşdüğmesine basın  . Bu yol tarifi alma sürecini hızlandırır ve aynı zamanda Google Asistan’ın ve taşıma kartlarının sorgulayıcı fikrini beslemeye yardımcı olur.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 13
Evinizi ve iş adreslerinizi eklemek işleri kolaylaştırır. 

Bulmanıza ve hatırlamanıza yardımcı olması için çıkartmaları ve etiketleri kullanın.

Evinizi ve iş yerinizi haritada öne çıkarmak için çıkartma kullanabilirsiniz. Sadece hamburger menüsü butonuna ve ardından  Yerlerinize basın . Evinizin veya işinizin sağındaki nokta üçlüsüne dokunun ve sonra Simge değiştir’i seçin  Burada seçim yapabileceğiniz bir dizi çıkartma göreceksiniz.

Yıldız verdiğiniz yerler için, yerin ne olduğunu daha kolay tanımlamak ve hatırlamak için bir etiket ekleyebilirsiniz. Konum için bilgi ekranını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki nokta üçlüsüne, ardından Etiket ekle’ye basın . Burada, istediğiniz herhangi bir şeyi girebilirsiniz, ‘bar’, ‘ilginç görünüm’, her neyse.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 12
Çıkartmalar haritada göze çarpıyor ve hepsini biraz daha kişiselleştiriyor.

Sokak Görünümü’nde görün

Google Haritalar uygulamasında Sokak Görünümü kaybolmadı, biraz hareket etti. Sokak Görünümü’nü görmek için tuşuna basın veya bir konum arayın. Konumun adı ve derecelendirmesi olan çubuğun üzerinde, resimli küçük bir dikdörtgen pencere ve dairesel bir ok olacaktır. Sokak Görünümü’nü yüklemek için buna basın.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 8
Sokak Görünümü Haritalar uygulamasında ve artık eskisinden çok daha kolay. 

Hareketleri kullan

Sıkıştırıp yaklaştırarak haritaları yakınlaştırıp uzaklaştırabileceğinizi zaten biliyorsunuz, ancak bunu tek bir rakamla da yapabilirsiniz – bu, diğer elinizle gidon tutuyorsanız ya da rahatsız edilemezseniz kullanışlıdır. iki elinizi de kullanarak. Ekrana iki kez dokunun, ancak ikinci dokunmadan sonra parmağınızı veya baş parmağınızı kaldırın. Uzaklaştırmak için yukarı, yakınlaştırmak için aşağı kaydırın.

Ayrıca haritayı iki parmağınızı kaydırarak – daha fazla eğmek için yukarı, daha az aşağı inmek için – eğebilir ve iki parmağınızı dairesel hareketlerle döndürerek haritayı döndürebilirsiniz. Birçok kentsel alanda, düz harita yatırdığınızda 3D model haline gelecektir.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 9
Parmak hareketlerini kullanarak yakınlaştırmayı ve eğimi kontrol edebilirsiniz. 

Google Earth’te görün

Dünyayı görkemli 3B’de görmek için Menü düğmesine dokunun ve Google Earth’ü seçin. Haritalar’da olduğu gibi, kaydırarak, sıkıştırarak ve iki kez dokunarak gezinebilirsiniz. Bunun çalışması için Google Earth uygulamasını indirip yüklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Kaçınılması gereken yolları öğrenin

Google Haritalar uygulamasındaki en sevdiklerimizden biri bize canlı trafik bilgisi verebilme şeklidir. Renk kodlaması normal trafik için yeşil olan her şeyi berraklaştırır, gerçekten yavaşladığınız zaman sarı, gerçekten farklı bir yoldan gitmeniz veya fazladan zaman bırakmanız gerektiğinde kırmızı olması. Gösterilmiyorsa, Menü> Trafik bölümüne gidin .

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 10
Renk kodlu rotalar, hangi alanlardan kaçınacağınızı belirlemenize yardımcı olur. 

Detours ekle

Navigasyon modundayken, gideceğiniz yere neşeyle giderken aniden çörek yemeniz gerektiğini hatırlarsanız, hızlıca bir çukur durağı ekleyebilirsiniz. Sadece büyüteç simgesine bastığınızda Benzin istasyonları  ve  Kahve dükkanları gibi bazı kullanışlı seçenekler göreceksiniz  Ayrıca, büyütme camına tekrar basarak ve arama sorgunuzu girerek daha belirgin bir şey de arayabilirsiniz.

Çukur durakları için seçenekler rotanız boyunca görünecek ve dolambaçlı yolculuğunuza ne kadar zaman katacaktır, böylece en uygun olanı seçebilirsiniz.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 4
Biraz gaz için durmanız mı gerekiyor? Google Haritalar sizi kapsamıştır. 

Sesini kullan

Gezinirken sesinizi Google Haritalar’ı kontrol edebilirsiniz. Sadece mikrofon simgesine dokunun ve aşağıdakileri kullanın:

 • Sesi aç
 • Sesi kapat
 • Sessiz
 • Sesi aç
 • Sessiz ol
 • Sessiz Sesli Rehberlik
 • Uyduyu Göster / Aç / Göster
 • Uyduyu Gizle / Kapat / Sil
 • Trafiği Göster / Aç / Göster
 • Trafiği Gizle / Kapat / Trafiği Temizle
 • Alternatif rotaları göster
 • Diğer rotaları göster
 • Oraya başka nasıl gidebilirim?
 • Sonraki dönüş
 • Sıradaki sıram ne?
 • Oraya başka nasıl gidebilirim?
 • Şimdi ne yapacağım?
 • Nerede döneceğim?
 • Nereden iniyorum?
 • Hangi çıkışa gidiyorum?
 • Bir sonraki dönüşüme ne kadar süre var?
 • ETA’m nedir?

Ses kontrolünün özellikle gürültülü araçlarda oldukça düzensiz olabileceğini gördük, bu yüzden denemeden önce müziğinizi duraklatmanız iyi bir fikir olabilir.

AndroidPIT google maps ipuçları ve püf noktaları 11
… ya da sonsuza dek huzuru koru. 

Daha önce bulunduğunuz her yerin ayrıntılarını saklamak istemiyorsanız, konum geçmişinizi silebilirsiniz. Cihazınızda  Ayarlar> Konum> Google Konum Geçmişi’ne gidin  ve açmak veya kapatmak isteyip istemediğinize karar vermek için geçişi kullanın veya Google’ın sahip olduğu tüm bilgileri kaldırmak istiyorsanız ekranın altına bakıp Konum geçmişini sil  düğmesine basın  . geçmiş hareketlerin.

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir

Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga kabartma tozu ile temizleme Mikrodalga kabartma tozu ile nasıl temizlenir? Mikrodalga fırınını temizlemenin kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi