Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları Bu kılavuz, Gorenie bulaşık makinelerinin arızalanmasıyla ilgili sorunları gidermenize ve çözmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Genellikle PMM ekranında herhangi bir parçanın bozulması nedeniyle bir hata ortaya çıkar ve çözümü sadece ilk tanı sırasında sihirbaz tarafından gerçekleştirilen servis testine bir giriş değil, onarım gerektirir. Daha sonra, Gorenje bulaşık makinelerinin ana hatalarını inceleyeceğiz ve bu veya bu kodla belirtilen sorunların giderilmesine yardımcı olacak kısa yorumlar vereceğiz.

Gorenje Bulaşık Makinesi Arıza/Hata Kodları

Modern modeller ekranda bir hata kodu gösterse de, birçoğu hala hata çıkışına göstergelerle eşlik eder. Genellikle bunun için 5 program göstergesi kullanılır (göstergelerin fotoğrafına bakın, üçüncü fotoğraftaki Gorenje GDV530X modelinin kontrol panelinin tam görünümü): bir arıza durumunda, belirli kombinasyonlarda yanar veya yanıp söner (aşağıdaki tabloya bakın) ve hata kodu ekranda yanmaz.

Gorenje Bulaşık Makinesi Arıza Çözümleri

Hata kodları setinin, genel olarak aynı olmasına rağmen, farklı modeller için biraz değişebileceğini lütfen unutmayın. Buna ek olarak, bazı modellerde, bazı göstergeler bir hata oluştuğunda yanıp sönebilir, bazılarında ise sadece yanar. Aşağıdaki tabloda, göstergelerin yanıp söndüğü ve sadece yanmadığı Gorenje GDV530X modeli örneğinde en eksiksiz hata kodu setini sunuyoruz (resmi kullanım kılavuzundan alınan bilgiler).

Gorenje Bulaşık Makinesi Hata Kodları Ayrıca, özellikle ekransız birçok modelde (sadece durdurulmuş değil, şimdi de mevcut), bulaşık makinelerinin normal çalışmasında tüm hataların gösterilmeyeceğini unutmayın: genellikle cihaz sahiplerinin kendileri tarafından ele alınabilecek sorunlar hakkında konuşuyoruz ( su dökülmez – musluğu açın, filtreleri ve hortumu temizleyin, sızıntı – tahliye filtresinin tıkalı olup olmadığını kontrol edin). Bir örnek, sadece iki sorunu bildiren Gorenje GS52214W, Gorenje GV6SY2B ve GorenjeGV61211 modelleri. Diğer tüm kodlar yalnızca, tam olarak tanımlanmış bir tuş kombinasyonu ile tetiklenen servis modunda görülebilir.

Ekipman iyi çalışıyorsa, ancak bir sonraki dahil etme bir hata nedeniyle engellenirse, makineyi yeniden başlatın.

Gorenje Bulaşık Makinesi Nasıl Yeniden Başlatılır ?

  • Cihazı fişten çekin.
  • 10-15 dakika bekleyin.
  • PMM’yi ağa bağlayın.

Kod kaybolduysa, ekipmanı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu büyük olasılıkla bir sistem arızasıdır. Ancak arıza tekrar vurgulanırsa – değerini bulma ve ekipmanın çalışmasını geri yükleme zamanı.

HataÇözüm
E1Daha uzun giriş süresi. Musluklar açılmamış veya su girişi kısıtlanmış veya su basıncı çok düşük.
E2Cihaz Suyu Tahliye Etmiyor.
E3Cihaz Suyu Isıtmıyor.
E4Bu kod, sıcaklık sensörü ile iletişim kesildiğinde görünür.
E6Kısa Devrede Sıcaklık Sensörü.
E7Açık Devrede Sıcaklık Sensörü.
E8Dağıtım valfinin oryantasyon hatası. Açık devre veya dağıtım valfinde kesinti.
F10Aşırı doldurma. Drenaj pompasını boşaltın. Bakım ve temizlik bölümüne bakın. Sorun devam ederse, servis departmanını arayın.
F11Su çıkış hatası. Aşağıdaki “Sorun” tablosundaki “Bulaşık makinesinde su kalıyor” bölümüne bakın. Sorun devam ederse, servis departmanını arayın.
F12Su girişi hatası. Bulaşık makinesi giriş hortumunun bir basınç sınırlama valfine bağlı olup olmadığını kontrol edin (bazı basınç sınırlama valfleri bulaşık makinesine su beslemesini kısıtlayabilir).

Su musluğunun açık olduğunu kontrol edin. Giriş hortumundaki dış filtrenin tıkalı olmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, servis departmanını arayın.

F40Giriş valfi sızıntısı. Su musluğunu kapatın ve servisi arayın.
F52Su seviyesi hatası. Giriş hortumundaki dış filtrenin tıkalı olmadığını kontrol edin. Ayrıca drenaj hortumunun montaj talimatlarına uygun olarak takılıp takılmadığını kontrol edin. Sorun devam ederse, servis departmanını arayın.
F54Aşırı doldurma. Su musluğunu kapatın ve servisi arayın.
F56Sirkülasyon pompası hatası. Servis departmanını arayın

Gorenie bulaşık makinelerinin hatalarının çoğu kendin yap. Bu nedenle, efendiyi çağırmadan önce düşünün – belki de bu banal bir tıkanıklıktır. Uzmanlar, bulaşık makinesini enkaz ve gıda kalıntılarından temizlemek için haftada bir kez tavsiye edilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

5 Yorumlar

  1. Merhaba
    E6 hata kodu veriyor ne yapmam gerekigor

  2. Sadece E codu verıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06