Gree Klima Hata Kodları

Gree Klima Hata Kodları size hangi sorunun ne olduğunu bildiren bir hata kodlarıdır ve tüm bilgileri bulacaksınız, Yandaki slayt ve bir taraftaki ikinci basamak, sayının oranına göre yazılacaktır.

Gree Klima Hata/Arıza Kodu

Gree Klima Hata Kodları klimada meydana gelen sorun veya sorun hakkında sizi bilgilendirir. Hata kodunun ne anlama geldiğini ve tanımını bilmek, düzeltilmesi, temizlenmesi, onarılması veya değiştirilmesi gereken tam Gree klima parçasını anlamanıza ve sorun gidermenize yardımcı olacaktır. Daha sonra Gree parçasını kendiniz temizleyebilir, düzeltebilir veya değiştirebilirsiniz ve tasarruf edebilirsiniz.

KodÇözüm
E1

Yüksek Basınç Koruması. Dış ünite, yüksek basınç anahtarının art arda 3 saniye süreyle kesildiğini algılarsa, yüksek basınç koruması oluşacaktır. Tüm yükler (ısıtma modunda 4 yollu vana hariç) kapatılacaktır.

Bu durumda, AÇIK / KAPALI düğmesi dışındaki tüm düğmeler ve uzaktan kumanda sinyalleri devre dışı bırakılacak ve sistem otomatik olarak kurtarılmayacaktır. Bu korumayı ortadan kaldırmak için gücü kestikten sonra üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

E2Kapalı Bobin Donmaya Karşı Koruma. Ünite bir süre düşük soğutma veya kuru modda çalıştıktan sonra iç ünite evaporatör sıcaklığının koruyucu sıcaklık değerinden düşük olduğunu tespit ederse, ünite bu hatayı rapor edecek ve bu durumda kompresör ve dış fan motoru durdurulacaktır.

Ünite, evaporatör sıcaklığı koruyucu sıcaklıktan daha yüksek olana kadar çalışmayacaktır. değer ve kompresör 3 dakika durdurulur.

E 4Kompresör Yüksek Tahliye Sıcaklığı Koruması. Dış ünite boşaltma sıcaklığının koruyucu sıcaklık değerinden daha yüksek olduğunu tespit ederse, ünite yüksek boşaltma sıcaklığı koruması bildirecektir.

Koruma 6 defadan fazla meydana gelirse, ünite otomatik olarak kurtarılamaz. Bu korumayı sıfırlamak için gücü kestikten sonra üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

E6İletişim Arızası. Dış ünite iç üniteden veri almazsa, iletişim arızası rapor edilecektir. Ekran kartı ile iç ünite arasında iletişim anormalliği varsa, iletişim arızası rapor edilecektir.
E8Düşük İç Hava Akışı. Fan motoru çalışırken, iç ünite iç fan motorundan 30 saniye boyunca arka arkaya sinyal almazsa, iç fan motoru arızası rapor edilecektir.

Bu durumda, ünite durdurulduktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Arıza bir saat içinde 6 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzeltilemez. Bu arızayı önlemek için gücü kestikten sonra üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

E9Kondens Taşma Koruması. İç ünite, kondens taşma anahtarı uyarısını 8 saniye süreyle art arda tespit ederse, sistem yoğunlaşma taşma korumasına girecektir.

Ünite kapanacak ve otomatik olarak eski haline gelmeyecektir. Bu arızayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatıp tekrar açın.

F0Dönüş Hava Girişinde Arızada İç Ortam Sıcaklık Sensörü. İç ünite, iç ortam sıcaklığı sensörünün 5 saniyelik art arda açık devre veya kısa devre olduğunu algılarsa, iç ortam sıcaklığı.

Sensör arızası rapor edilecektir. Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda iç ortam sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.

F1İç Mekan Evaporatör Bobini Sıcaklık Sensörü Arızası. İç ünite evaporatör sıcaklık sensörünün 5 saniyelik arka arkaya açık devre veya kısa devre olduğunu tespit ederse, evaporatör sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir.

Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda evaporatör sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.

F2İç Kondenser Bobini Sıcaklık Sensörü Arızası. Dış ünite, kondenser bobini sıcaklık sensöründe 5 saniyelik aralıklarla açık devre veya kısa devre tespit ederse, kondenser bobini sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir.

Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda kondansatör sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.

F3Dış Ortam Sıcaklık Sensörü Arızası. Dış ünite, dış ortam sıcaklık sensörünün açık devre veya kısa devreyi 5 saniye boyunca art arda tespit ederse, dış ortam sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir.

Ünite, arıza ortadan kalktıktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Fan modunda dış ortam sıcaklık sensörü arızası meydana gelirse, sadece hata kodu görüntülenir ve iç ünite normal şekilde çalışacaktır.

F4Kompresör Tahliye Sıcaklık Sensörü Arızası. Dış ünite, kompresör 3 dakika çalıştıktan sonra kompresör tahliye sıcaklık sensörünün açık devre olduğunu veya 5 saniye boyunca kısa devre olduğunu tespit ederse, dış hava tahliye sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir. Arıza ortadan kalktıktan sonra ünite otomatik olarak çalışmaya devam edebilir.
F5Kablolu Denetleyici Sıcaklığı Sensör Arızası. Kablolu Tether Controller, sıcaklık sensöründe 5 saniyelik aralıklarla açık devre veya kısa devre tespit ederse, kablolu kontrol cihazı sıcaklık sensörü arızası rapor edilecektir.
H1Buz Çözme Modu. Sistem dış bobin buzunu çözüyor.
H3Kompresör Aşırı Yük Koruması. Dış ünite, kompresör aşırı yük anahtarının arka arkaya 3 saniye içinde açıldığını tespit ederse, ünite kompresör aşırı yük korumasını bildirecektir.

Arıza art arda 3 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzelmeyecektir. Bu korumayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

H4Aşırı yükleme koruması. İç ünite evaporatör bobini sıcaklığının koruyucu sıcaklıktan daha yüksek olduğunu tespit ederse. değer, ünite aşırı yük korumasını bildirecektir. Ünite, evaporatör sıcaklığı koruyucu sıcaklıktan düşük olduktan sonra yeniden çalışmaya başlayacaktır.

değeri ve kompresör 3 dakika durdurulur. Koruma 6 defadan fazla meydana gelirse, ünite otomatik olarak iyileşmeyecektir. Bu korumayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

H6Dış Fan Motoru Arızası. Dış ünite, fan motoru çalışırken dış fan motorundan 30 saniye boyunca arka arkaya geri bildirim sinyali almazsa, bir dış fan motoru arızası rapor edilecektir.

Bu durumda, ünite durduktan sonra otomatik olarak çalışmaya devam edebilir. Arıza bir saat içinde 6 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzelmeyecektir. Bu arızayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

U7

Geri vites veya 4-yollu Valf Arızası. Kompresör ısıtma modunda çalışmaya başladıktan sonra, dış ünite evaporatör sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki farkın arka arkaya 10 dakika süreyle koruyucu değerden düşük olduğunu tespit ederse, Reversing Valve Arızası bildirilecek ve dış ünite çalışmayı durduracaktır.

Arıza 3 kez meydana gelirse, ünite otomatik olarak düzelmeyecektir. Bu arızayı ortadan kaldırmak için üniteyi kapatın veya üniteye yeniden enerji verin.

Gree Cozy Klima Hata Kodları

E1: Sistemin yüksek basınç koruması

E2: Donmaya karşı koruma

F0: Soğutucu akışkan arızasında

E4: Kompresörün yüksek tahliye sıcaklığı koruması

E5: Aşırı akım koruması

E6: İletişim Arızası

E8: Yüksek sıcaklığa dayanıklı koruma

EE: EEPROM arızası

AB: Modülün yüksek sıcaklığına bağlı olarak frekansı sınırlama / azaltma

C5: Atlama teli kapağının arıza koruması

Fo: Soğutucu akışkan toplama-Nominal soğutma modu

F1: İç ortam sıcaklığı sensörü açık / kısa devreli

F2: İç mekan evaporatör sıcaklık sensörü açık / kısa devreli

F3: Dış ortam sıcaklığı sensörü açık / kısa devreli

F4: Dış kondenser sıcaklık sensörü açık / kısa devre

F5: Dış deşarj sıcaklık sensörü açık / kısa devreli

F6: Aşırı yük nedeniyle sınır / düşüş frekansı

F8: Aşırı akım nedeniyle frekansı azaltın

F9: Yüksek hava deşarjı nedeniyle frekansı azaltır

FH: Antifriz nedeniyle frekansı sınırlama / azaltma

PH: DC bara gerilimi çok yüksek

PL: DC bara gerilimi çok düşük

P0: Test durumunda Kompresör Min frekansı

P1: Test durumunda kompresör anma frekansı

P2: Test durumunda kompresör maksimum frekansı

P3: Test durumunda kompresör ara frekansı

P5: Kompresör için faz akımının aşırı akım koruması

PU: Kapasitörün şarj arızası

P7: Modül sıcaklık sensörü devresinde arıza

P8: Modül yüksek sıcaklık koruması

H0: Isıtma işlemi sırasında yüksek sıcaklığa dirençli olduğu için frekansı düşürür

H2: Statik tozsuzlaştırma koruması

H3: Kompresör için aşırı yük koruması

H4: Sistem anormal

H5: IPM koruması

H5: Modül sıcaklığı çok yüksek

H6: Dahili motor (fan motoru) çalışmıyor

H7: Kompresörün senkronizasyonunun bozulması

HC: PFC koruması

L3: Dış mekan DC fan motoru arızası

L9: güç koruması

LP: İç ünite ve dış ünite eşleşmiyor

LC: Başlatma hatası

U1: Kompresör için faz akımı algılama devresi arızası

U3: DC bara için voltaj düşüşü arızası

U5: Tam ünite akım algılama arızası

U7: Dört yollu vana anormal

U9: Dış ünitede sıfır çaprazlama arızası

Gree Kanalsız Isı Pompası Hata Kodları

KodOlası Nedenler
C5İç Mekan Yapılandırması Atlama Teli / İç Kontrol Panosunda Eksik Yapılandırma Atlama Teli
LPİç / Dış Üniteler Eşleşmiyor / İç ve Dış Üniteler Eşleşmiyor
E5Yüksek Akım Koruması / Güç Kaynağı Kararlı Değil ve Voltaj Aralığı çok Büyük
E6İletişim Hatası / Yanlış Kablolama veya İletişim Hatası
F1Kapalı Hava Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya İç Mekan Hava Sensörü Arızası
F2Kapalı Bobin Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya İç Mekan Bobin Sensörü Arızası
F3Dış Hava Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya Dış Ortam Sensörü Arızası
F4Açık Bobin Sıcaklığı. Termistör / Kötü Bağlantı veya Dış Mekan Bobini Sensörü Arızası
F5Kompresör Deşarj Sıcaklığı Termistör / Kötü Bağlantı veya Deşarj Sensörü Arızası
H3Kompresör Aşırı Yük Koruması / Düşük Soğutucu Yükü
H5IPM Modülü Koruması / IPM Modülü Sıcaklığı Çok Yüksek
H6İç Fan Arızası / İç Fan Durduruldu veya Çok Yavaş Çalışıyor
H7Kompresör Senkronizasyonu / Yüksek Basınç, Düşük Voltaj veya Kötü Bağlantılar
U74 Yollu Valf Arızası / Kötü Bağlantı, Solenoid Arızası veya Valf Arızası.

Comments (4)

  • Kerim Sert

    cree 12 btu u8 hatası veriyor yardım…

  • Yalçın

    C0 hata veriyor yardım ltfn

  • Yalçın

    Gree mult C0 hata veriyor yardım ltfn

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22