Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Hangi Tip Çamaşır Deterjanı En İyisidir ?

Hangi Tip Çamaşır Deterjanı En İyisidir ?

Hangi tip çamaşır deterjanı en iyisidir ? Pek çok deterjan, sıvı ve tablet artık çim veya çikolatanın çayı, yağı, kırmızı şarabı ve hatta kanı arasında değişen aynı lekeler üzerinde test ediliyor. Onlar da eskiden olduğundan çok daha fazla konsantre olmuşlardı, bu da cihazların verimliliğindeki iyileşmeyle birlikte, sadece ürün ve paranızı boşa harcayacağınız için ambalajın üzerinde öngörülen dozu asla aşmamalısınız.

En İyi Çamaşır Deterjanı Hangisi ?

Hangi Tip Çamaşır Deterjanı En İyisidir ? Çok sayıda deterjan şimdi daha düşük sıcaklıklarda çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Sık sık 30 ° C’de yıkamayı düşünüyorsanız bu mükemmeldir. İkinci bir şişeyi satın almanızdan tasarruf etmenizi sağlayacak şekilde 2’si 1 arada yumuşatıcı içeren markalara dikkat edin.

Beyazlar ve Renkliler İçin En İyi Deterjan?

Makineniz için daha iyi olan çamaşır tozu hakkında konuşabilirsiniz, ancak bunun tek kanıtı, çekmeceleri diğer türlere göre daha ‘katılaştırmak’ ve tıkamaktır. Düzenli temizlik ve bakım, çamaşır makinenizin çekmecesinin açık, engelsiz ve deterjanı doğru şekilde dağıtabileceğini garanti eder.

Hangi Tür Çamaşır Deterjanı Kullanmalı

Çamaşırlarınızı beyazlara, renklere, inceliklere vb. Ayıklamak, çamaşır makinenizdeki doğru programlardan faydalanabildiğimiz için deterjanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Lekeleri ön işlemden geçirme, ilk kez leke çıkarmaya geldiğinde de bir kazanandır.

Hangi deterjanı kullanırsanız kullanın, makinenizi gereğinden fazla yıkamayın, aksi takdirde deterjan giysilerinizde çözülmez.

Makinenizden en iyi sonuçları almak için dozajınızı doğru şekilde ölçün. Evet, baklaların ve torbaların bunun için son derece uygun olduğunu biliyoruz, ancak çocuklar için çok sıkılabilir ve yutulabilir olduklarından emin olun. Deterjanların maruz kalması veya yutulması zararlıdır. Onları erişemeyiniz.

Sıvı Deterjan mı Toz Deterjan mı ?

Günümüzde hem sıvı hem de toz deterjanlar bulunmaktadır. İkisinin de görevi aslında aynıdır fakat bazı ayrıcı özellikleri avantajları ve dezavantajları vardır. Sıvı deterjanlar toz deterjanlara göre makine tarafından daha kolay çekilir ve geride tortu bırakmaz. Suda daha hızlı çözündüğü için kirli çamaşırlara daha kolay nüfuz eder. Toz deterjanlar daha eski oldukları için insanlar tarafından daha çok kullanılır.

Yumuşatıcılar

Çamaşırların hem yumuşak olması hem de mis gibi kokması için deterjana ek olarak makineye bir de yumuşatıcı eklenir. Birçok koku seçeneği olan yumuşatıcılar yalnızca sıvı olarak üretilir. Yumuşatıcı markası olarak Vernel, Bingo ve Yumoş tavsiye edilebilir.

Beyazlar İçin Renkliler İçin Siyahlar İçin Ayrı Deterjan

Eskiden her çamaşıra tek deterjan kullanılırken şimdi beyazlara, renklilere ve siyahlara ayrı deterjan kullanılıyor. Siyahlar için kullanılan deterjanların en popüleri Perwol siyahtır. Siyah renkli kıyafetlerin renklerinin solmadan ilk gün ki gibi kalmasına yardım eder. Beyazlar için kullanılan deterjanların başında omo gelir. Renkliler için de yine omo tercih edilebilir. Hepsi için kullanılabilecek deterjanlarda vardır.

Leke Çıkarıcılar

Çıkarılması zor lekelerle mücadelede deterjan yetersiz kalırsa başvurulacak şey leke çıkarıcılardır. Leke çıkarıcıların başında Kosla gelir. Vişne, kan, nar gibi çıkarılması zor lekelerin çıkarılmasına yardımcı olan bu deterjanlar lekeye direkt olarak uygulanır ve ardından makineye atarak yıkanır.

Tercih edilirse makineye de leke çıkarıcı eklenebilir. Kosla toz halinde ise üzerine sıcak su dökülür, köpürtülür ve lekenin üzerine sürülür. Jel halinde ise direkt olarak lekeye uygulanır. Eğer leke tam olarak çıkmadıysa çamaşır makinesine de leke çıkarıcı eklenir. Bu şekilde deterjanın etkisi artmış olur.

Deterjan Markaları

Persil

Persil,  perbonat ve silikat kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Renkli çamaşırlarda başarılı olan Persil çamaşır deterjanları arasında popülerdir. Fiyat olarak rakiplerinden çok farkı yoktur.

Ariel

Zorlu lekeleri çıkarması ve derinlemesine temizlemesi bu markanın çok satılmasını sağlayan faktörlerdir. Renkli çamaşırlarda kullanılan Ariel, beyaz çamaşırlarda çok etkilidir. Hatta bu sektörde en başarılı olan markadır. Fiyatı diğer çamaşır deterjanlarından ucuz sayılabilir.

Omo

En popüler çamaşır deterjanlarından olan Omo’nun sloganı ‘kirlenmek güzeldir’dir. Çamaşırların hem lekelerini çıkartır hem de derinlemesine temizlik sağlar. Omo diğer çamaşır deterjanları arasında en pahalı olandır. Reklamında sağlamış olduğu başarının da bunda etkisi vardır.

Hangi kimyasallardan kaçınmalıyız ?

Çamaşır suyu, bazı giysilere zarar verebilir, bu nedenle ‘oksi’ eylemiyle deterjan arayın. Oksijen çamaşırlardan lekeleri çıkarmanın ve gezegene karşı kibar bir yöntemdir.

“Serbest ve açık” olduklarını belirten etiketler genellikle kokuları ve boyaları atlar. Bu, hassas cilde sahip herkes için idealdir, çünkü bunlar genellikle deterjandaki ana irritanlardır.

Bir çok tüketici raporunun, çocuk giyimi ve pijama üzerinde yumuşatıcı kullanmayla ilgili tavsiye ettiğini biliyor muydunuz? Malzemenin yangın geciktirici özelliklerini düşürdüğü gösterilmiştir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !