Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodu E1
Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodu E1

Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodu E1

Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodu E1 bu kod su dolumunun zaman aşımına uğradığını gösterir – yani bulaşık makinesinin su ile gerçekçi bir zamanda dolduramadığı anlamına gelir. Bunun arızalı bir su giriş valfi veya valf bağlantısı dahil olmasının birkaç nedeni olabilir. Su giriş vanasında kalifiye bir uzmanı tarafından araştırılması gereken bir kablolama sorunu da olabilir.

Hoover Bulaşık Makinesi E1 Hata Kodu

E01 hata kodu bulaşık üzerinde gösterir bir su doldurma sorunu . Makine artık çalışmıyor, su artık gelmiyor. Bu yüzden su kaynağı tarafına bakarak başlamalısınız. Daha sonra sıkıştırma bölmesini , solenoid valfı ve basınç anahtarını kontrol etmeniz gerekir .

Hoover Bulaşık Makinesi E1 Hatası

Su Alma İşlemi

Hoover Bulaşık Makinesi Hata Kodu E1 Her şeyden önce su kaynağının iyi olması ve musluğun tamamen açık olması önemlidir. Sonra aşağıdaki kontrolleri yapmanız gerekir:

  • Ev ağınızın yeterli olduğundan emin olun. Makinenizi ilk kez bağladığınızda arıza oluşursa, bir hareket durumunda olduğu gibi, basınç çok düşük olabilir. Nerden biliyorsun Doğrudan bulaşık makinenizin küvetine en az 3 litre su dökün ve bir programı yeniden başlatın. Hata mesajı kaybolursa, şebekenin yetersiz olduğunu ve sorunun cihazınızdan gelmediğini doğrular;
  • Su hortumunun sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin;
  • Süzgeci temizleyin , yani su hortumunun mini filtresi , özellikle de su evinizde çok sertse. Bir fırça ve sirke kullanın;
  • Makinenizde bir Aquastop varsa , bağlantısını kontrol edin ve direncini bir multimetre ile test edin . Sıfır ohm veya sonsuzluk alırsanız bunu değiştirmeniz gerekir, çünkü normalde birkaç ohm dirence sahip olmalısınız .

Yedek parça sipariş ederek hortumu veya Aquastop’u değiştirin.

Sıkıştırma odası

Sıkıştırma haznesi, bulaşık makinesine giren su miktarını ölçer. Bu parça, tıpkı onu besleyen hortum gibi temiz olmalıdır . Su makinenizde güvenli bir şekilde dolaşmalıdır ve bu elemanların iyi bir durumundan geçer.

Gerekirse sıkıştırma bölmesini değiştirin.

Basınç şalteri

Basınç anahtarı, tanka su girişinin durdurulmasından sorumludur. Bunun için, bir hortumla bağlandığı sıkıştırma odasının su seviyesi hakkında bilgi alır. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için hortumu ayırın ve basınç anahtarının nipeline hafifçe üfleyin. Kulakta birkaç tık sesi duyarsınız. Tekrar üflemeye başlayın, ancak bu kez meme ucunu parmağınızla hızlı bir şekilde durdurun. Artık bir tıklama sesi duymamanız gerekir, aksi takdirde sızdırıyor. Değiştirmelisin.

Ayrıca basınç anahtarının direncini de test edin. Multimetreniz ohmmetre modundayken, ölçümü aldığınızda 25 ohm görüntülendiğini görmelisiniz. sıfır ohm veya sonsuz: basınç anahtarı arızalı.

Solenoid valf

Aquastop’unuz yoksa, musluktan sonra suyun karşılaşacağı ilk bölüm budur. Bir multimetre ile, bağlantıları ve konektörleri görsel olarak kontrol ettikten sonra parçayı hızlı bir şekilde test edebilirsiniz. Ohmmetre modunda multimetrenizin ekranında sıfır ohm veya direnç sonsuzluğu elde ederseniz, solenoid valf arızalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi