Ev / Beyaz Eşya Hata Kodları / Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu
Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu Hoover çamaşır makineniz gerektiği gibi çalışmadığında yapmanız gerekenler. Panik yapmayın, sadece kontrol panelini kontrol edin ve E04’ün görüntülendiğini görebiliyorsanız veya duraklamalar arasında dört kez yanıp sönen bir LED varsa, tekrarlayın, çamaşır makineniz bir hata tespit etti. Hata kodu E04, çamaşır makinesinin tamburda çok fazla su olduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Neyse ki hatayı anlamak sorunu çözmek için ilk adımdır!

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu Nasıl Düzeltilir

Sorunun nedenine ulaşıncaya kadar birkaç farklı çamaşır makinesi bileşenini kontrol etmeniz gerekir. Yapmanız gerekenler:

Makineyi kapatın ve fişini çekin. Suyun içeri girmesine neden olan vanaları kontrol edin – sızıntı yapıyor veya arızalı olabilirler.

Çamaşır Makinesi Giriş Vanaları

Tamburdaki su seviyesini izleyen basınç anahtarını kontrol edin. Basınç anahtarının ve vanalarının kablolarını kontrol edin. Hatanın nedenini bulduktan ve kabloları düzelttikten veya arızalı parçayı değiştirdikten sonra, çamaşır makinenizi tekrar açtığınızda görüntülenen hata kodu kaldırılmalıdır.

Çok fazla sabun tozu kullanılmışsa, ekranda hata kodu 4 veya E04 görünebilir. Tamburda çok fazla köpük görürseniz, fazla sabun köpüğü bir alarm tetikleyebilir. Hoover Makineyi 60 derecelik bir pamuklu döngüsü seçerek bir bakım döngüsünden geçirin ve makinenin tamburdaki herhangi bir yük olmadan geçmesine izin verin. Bu, sabun tozundaki fazlalıkları veya kalanları temizler. En iyi sonuçlar için, çamaşır makinesi temizleyicisi kullanarak ayda bir kez bakım yıkaması gerçekleştirin,

Bumu Aradığın ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi