Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu Hoover çamaşır makinenizin önündeki yanıp sönen ışık veya garip kod ne anlama geliyor? Çamaşır makineniz normal çalışmıyorsa ve ekran panelindeki duraklamalar arasında E05 veya beş kez yanıp sönme olduğunu görürseniz, makineniz bir hata kodu gösteriyor. Hata kodu E05, su sıcaklığı sensöründeki bir sorunla ilgilidir.

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu Düzeltme

Hoover çamaşır makinesi sıcaklık sensörü sorunlarınızın en altına inmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Çamaşır makinenizi kapatın ve fişini çekin. Sıcaklık sensörü kablolarını ve bağlantılarını kontrol edin. (Sensörü makinenizin arkasında tamburda bulacaksınız.) Kablolarda veya bağlantılarda bir hata yoksa sıcaklık sensörünü değiştirin. Gevşek bağlantıları düzelttikten veya gerekirse yeni bir sıcaklık sensörü taktıktan sonra hata giderilmelidir. Makinenizi tekrar açtığınızda her şey normale dönmelidir.

Hoover çamaşır makinesinin E05 hata kodunu, arızanın nedenlerini, teşhis ve onarım önerilerini açıkladık. Kolaylık sağlamak için aşağıdaki uygun ve anlaşılır bir tabloda düzenlenmiştir. Web sitemizde  birçok marka ve tipteki ev aletlerinin arızalanması hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz.

E05Su ısıtması yok
Ekranda hemen bir hata kodu gösterilir.

1. Sıcaklık sensörü arızalı. Direnci yaklaşık 25 kOhm (25 ° C sıcaklıkta) ve 2,14 kOhm (85 ° C) olmalıdır.
2. Arızalı ısıtıcı veya elektronik kontrolör.
3. Program seçim motorunun sağlığını kontrol edin. Motorun çalışma voltajı 220 V’dir ve sargısının direnci yaklaşık 15 kOhm’dur. Ayrıca bu durumda, kontrol ve gösterge birimleri arasındaki bağlantıların bütünlüğü kontrol edilir.

Comment (1)

  • Eylül 26, 2021

    Selin Asil

    Çamaşır makinem malesef ki e05 kod gösteriyor

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22