Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu Hoover çamaşır makineniz sizi yarı yolda bıraktığında, sizi dövmesine izin vermeyin! Kontrol panelinde E08’i görebiliyorsanız veya duraklatmadan ve tekrar etmeden önce sekiz kez bir LED ışığı yanıp sönüyorsa, hatanın nedenini bulmak için aramanızı daraltabilirsiniz. Makinenizin görüntülediği E08 hata kodu, genellikle motor hız sensörü ile ilgili olan motorla ilgilidir.

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu Düzeltme

Hoover Makinenizi açmadan önce E08 hata koduna neden olan hata hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Yıkayıcı yüksek hızlara dönüyorsa, bu davranışı durdurmak motor hız sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Tambur dönmüyorsa motorun kendisinde bir sorun olabilir.

Hoover çamaşır makinelerinin çoğunda yaygın bir hata kodu E08 veya Hata 8’dir, bu genellikle motorla ilgili bir sorun olduğunu gösterir ve en yaygın neden karbon fırçaların aşınmış olması ve motordaki bir devreyi tamamlamamasıdır, değiştirme kolaydır ve makine elektrik şebekesinden ayrılmış durumdayken yapılmalıdır.

Daha fazla araştırma yapmak için:

  • Makinenizi kapatın ve fişini çekin.
  • Motor hız sensörünü kontrol edin.
  • Hız sensörünün kablolarını ve bağlantılarını kontrol edin.
  • Motor dönmüyorsa, motorun kendisini kontrol edin.

Dikkat! Ekranda bir hata kodu yazması, yıkayıcı modeline bağlı olarak biraz değişebilir. Çeşitli Hoover E08 hatası “E8”, “Err 8” veya “Hata 8” olarak da ifade edilebilir.

Dalgalanan eğirme hızlarıyla birleştiğinde bu kod, motor hız sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Makine birkaç saniye süper hızlı dönebilir, sonra yavaşlayabilir ve durabilir veya hiç dönmeyebilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06