Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu
Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu Her hataya bir takım tipik semptomlar eşlik eder. Özellikle, E20 kodu Hoover ekranında görünmeden önce, kullanıcılar genellikle çamaşır makinesinin:

 • Su almadığında;
 • Suyu tahliye etmediğinde;
 • Veya bir süre aynı anda yazarak boşaltıldı ve daha sonra E20’yi gösterdi.

Dikkat! Bazı Hoover modellerinde bu hata “Hata 20” olarak da görüntülenir.

Hoover , bir dizi yanıp sönen LED ile ekran sinyali hataları olmadan makineler. Yanıp sönme sayısı hata numarasına karşılık gelir. Yani, E20 hatasıyla, kullanıcı arka arkaya 20 yanıp söner, daha sonra uzun bir duraklama olur ve tekrar – 20 yanıp söner. Aşağıdaki göstergeler yanabilir / yanıp sönebilir:

 • Hoover Grand hattında göstergeler “Yoğun Yıkama” düğmesi göstergesi (gömlek simgesi) ve geri sayım sisteminin göstergesinde soldaki ilk ışıktır (çoğu zaman bu “90” göstergesidir);
 • Hoover Smart araçları, geri sayım sisteminin ışık göstergesinde (“90” veya “Start”) “Yoğun Yıkama” göstergesi (kirli gömlek sembolü) ve üst LED’in birleşimi ile yanıp söner.
 • Tatil ve Aquamatic serisi için, hatayı “Soğuk suyla yıkama” düğmesinin yanındaki ampulün yanında okumalısınız (yanında bir kar tanesi çizilir).

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hatası

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu Bazı durumlarda, hata, sihirbazı çağırmadan kendiniz giderebileceğiniz sorunlar nedeniyle ortaya çıkar.

 • Tahliye filtresi tıkalı. Filtreyi sökün (makinenin altındaki küçük kapağın arkasında bulunur), varsa kalıntıları çıkarın ve akan su altında durulayın. Genel prosedür Tahliye filtresini temizleme bölümünde açıklanmaktadır . Özel talimatlar için Kandy makinenizin kullanım kılavuzuna bakın .
 • Kanalizasyon Gideri tıkanması . Tahliye hortumunu kanalizasyondan ayırın, küvete veya klozet içine koyun ve yıkama döngüsünü başlatın. Makinenin su çekmesini bekleyin, ardından programı boşaltmak için değiştirin. Su normal olarak akarsa ve hata kaybolursa, bu kanalizasyon sistemi olduğu anlamına gelir, tıkanıklığı gidermek gerekir.
 • Tahliye hortumu bükülmüş veya aktarılmış. Tahliye hortumunda bükülme veya sıkma muayenesi yapın. Eğer varsa, ortadan kaldırın.
 • Kontrol modülü başarısız oldu. Bazen kontrol ünitesi donar ve yanlışlıkla E20 kodunu verir. Yıkayıcıyı ağdan 10-15 dakika ayırın: bu modülü yeniden başlatır ve hatayı giderir.

Drenaj Pompasının Tıkalı Olmadığını Kontrol Edin

Bazı modellerde, tahliye pompasındaki bir tıkanma veya tıkanma, ekranda E20’nin görünmesine neden olabilir. Drenaj pompasındaki tıkanıklıkları nasıl kontrol edeceğinizi ve ortadan kaldıracağınızı göstermek için lütfen Pompayı kontrol edip temizledikten sonra hata devam ederse, lütfen iletişim merkezimizi arayın ve daha fazla tavsiye için danışmanlarımızdan biriyle görüşün.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

4 Yorumlar

 1. Soner

  E20 hatakodu veriyor
  Makina normal program seciyoruz boşatma yapıp tıkdan sonrs su almaya başlıyor bir süre sonra suyu boşatmaya başlıyor sonra E20 hata kodu veriyor

  • birden faz arıza sebebi var pompa veya ventil arızalı olabilir, kart diger ihtimali

   • Soner

    Bu bilgi yeterli değil bilipte söylemiyorsunuz.
    Ben buldum bu mesajı okuyanlarta faydalansın su seviye şarteli arızalı. Cıktı.

    • E20 HATASI DRENEAJ SORUNUDUR, BİLGİ PAYLAŞINCA GÜZELDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !