Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları
Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Bu makineler, makinede bir sorun varsa ve ön panelde düzenli olarak yanıp sönen bir ışık veya bu durumda dijital bir ekranla gösterilecekse bir hata kodunu gösterir. sorun resetlendiğinde ortadan kalkabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodları

Makinenizde dijital bir ekran yoksa ve kontrol panelinde düzenli olarak yanıp sönen bir ışık varsa, ışığın duraklama sayısı arasında kaç kez yanıp söndüğünü ve ilgili hata kodunu vermenizi sağlayın.

Şimdi yapacağım şey, Hoover hata kodunu başlatan bölgeyi tanımlamanıza yardımcı olmak için makinenin bağlantısını kesmek ve üst ve arkayı çıkarmaktır. Artık makinenin üst kısmı ve arka kısmı çıkartıldı, hadi hata kodlarını inceleyelim.

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu (veya bazı modellerde bir E07 hata kodu) kapı kilidi ile ilgili bir sorunu belirtir. Bu, kapı kilidinin kendisi, kablolama veya PCB kartına bağlantı ile ilgili bir sorun olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu Doldurma ile ilgili bir sorunu gösterecektir. Şimdi bu, ya sıkışmış, tıkalı ya da sıkışmış bir doldurma hortumu ya da su kaynağı ya da valflerle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi  E03 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi  E03 Hata Kodu Boşaltma devresinde bir sorun olduğunu gösterir. Bu genellikle pompada sıkışmış bir şey olduğu anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu Anti selde bir sorun olduğu anlamına gelebilir, bu da tabanda su olduğunuzu gösterir ve bir sızıntınız olduğunu gösterebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu NTC ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir (arkadaki su sıcaklık sensörü). Yeniden bağlanması gereken gevşek bir bağlantı kadar basit olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E06 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E06 Hata Kodu Hata kodu bir dönüşten sonra düz olarak gösteriliyorsa veya kontrol panelinde bir sorun olduğunda, makinenin dengesiz kalması ile ilgili bir sorun var.

Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu Kapı kilidinde veya motor sıkıştığında ve dönülemezken bir problemdir.

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E08 Hata Kodu Motor hız sensöründe bir problem olduğunu gösterir. Bu, motorun yavaşlamadan ve durmadan önce birkaç saniye çok yüksek hızda dönmesine neden olabilir. Ayrıca motorun dönmediği anlamına da gelebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E09 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E09 Hata Kodu Devre kartı üzerindeki motor triyakında bir sorun olduğunu gösterir. Bu, herhangi bir motor sürücünüz olmadığı anlamına gelebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E10 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E10 Hata Kodu Motorlu seçici ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Yeni makinelerde, eğer varsa, bir davul sensörü sorunu gösterebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi 11-12-13-14 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi 11-12-13-14 Hata Kodu Kadar olan hata kodları, yıkayıcı kurutucuları ile ilgili tüm konularla ilgilidir.

Hoover Çamaşır Makinesi E11 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E11 Hata Kodu Kurutucu ısıtıcısında veya modülde bir açık devre olduğunu gösterir. Sıkma devresinde hasar görebileceğinden, kabloları devre kartının üstündeki sensörden devre kartına kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Hoover Çamaşır Makinesi E12 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E12 Hata Kodu PCB iletişim hatası veya kurutucu ısıtıcı sensöründe açık bir devre önerir.

Hoover Çamaşır Makinesi E13 Hata Kodu

PCB’de E14 hata kodu gibi bir sorun olduğu anlamına gelir . Bu ayrıca, kurutucu ısıtıcı veya NTC ile ilgili bir sorunu da gösterebilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E15 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E15 Hata Kodu Devre kartında bir sorun olabileceğini gösterir. Programlanmamış olabilir veya bellek yongası bozulmuş olabilir.

Hoover Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E16 Hata Kodu Sigorta kutusunun ve diğer rasgele çevrim hatalarının devreye girmesine neden olabilecek bir ısıtıcı izolasyon sorunu olduğu anlamına gelir, ancak ısıtıcınızın değiştirilmeden ispat edilmesi zordur.

Hoover Çamaşır Makinesi E17 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E17 Hata Kodu Motor takometresinde bir sorun olduğu ve motorunuzun dönmemesine neden olabileceği anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu PCB ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu

Hoover Çamaşır Makinesi E20 Hata Kodu Tahliye pompasının tıkalı olmadığını kontrol edin Bazı modellerde, tahliye pompasında bir engel veya tıkanıklık E20’nin ekranda görünmesine neden olabilir. Pompayı kontrol ettikten ve temizledikten sonra hata devam ederse, lütfen iletişim merkezimizi arayın ve daha fazla öneri için danışmanlarımızdan biriyle konuşun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata/Arıza Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28

Ariston Hotpoint Buzdolabı Hata Kodu F28 Modern ev aletleri, performansın operasyonel teşhisine izin veren özel …

soru sor

41 Yorumlar

 1. Isa TAŞ

  Iyigunler menim makinam E09 arizasi veriyor ne yapmaliyim

  • Adept

   Hata kodu E09, çamaşır makinesinin kontrol panosunda motoru çalıştıran parça ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

   • Hayriye

    E 20 yaziyor

    • Hoover Çamaşır Makinesi E18 hata kodu Tahliye pompasının tıkalı olmadığını kontrol edin Bazı modellerde, tahliye pompasında bir engel veya tıkanıklık E20’nin ekranda görünmesine neden olabilir.

 2. Ugur Tetik

  Merhaba,hoover 10kg silent inverter 1300 rpm dynamic next çamaşir makinam off konumdayken kendi kendine dijital ekranda açılıp kapanmalar oluyor dıt dıt dıt şeklinde dijital uyari veriyor. Ama herhangi bir arıza kodu göstermiyor. Sorun ne olabilir?

  • Adept

   Elektronik kart arızası, yetkili servisini arayınız.

 3. Nesibe demir

  Makinam E16 hata gösteriyor ne yapmam lazım

  • Adept

   Çeşitli PROGRAM arızalarından, ısıtıcıdan, NTC’den (Termostat) vb. Kaynaklanabilecek suyu ısıtmama ile ilgilidir.

 4. Mehmet Serkan Tunca

  WDYN 9646 PG HOOVER MAKİNA ÖNCE E08 HATASI VERDİ FİŞİNDEN ÇEKTİM SONRA RESETLEDİM. FAKAT ŞİMDİ MAKİNA AÇILDILDIKTAN 15 SANİYE SONRA KENDİNİ KAPATIYOR. Sorun nedir

  • Adept

   Su aldıktan sonramı kapanıyor ?

   • Mehmet

    Farketmiyor ve şimdi fişini takınca sigorta attırıyor.yazmayı unuttum önce E08 hatası vermişti.

   • Mehmet Serkan Tunca

    Farketmiyor. Fakat şimdide fişi takınca sigorta attırıyor.

   • Selcan ince

    Makinam su alma sırasında kapanıyor ne yapabilirim?

 5. Serdar Savran

  Hoover çamaşır makinesi e 08 hatası veriyor nasıl yardımcı olursunuz.Makina Garanti kapsamında.

  • Yıkama motoru üzerinde bulunan tako bobini arızalı olabilir. Cihazın garantiden çıkmaması için yetkili firmasından servis desteği alabilirsiniz.

  • Buse

   Hoover 13+8 camasir makinesini h05 hata veriyor nasıl düzeltebilirim?

   İyi çalışmalar..

 6. Ayşegül

  Program karıştırıyor devir düşünemiyorum gece modu oluyor

  • Progrm arızası servisnden destek alınız hoover yetkili servis çagrı merkezi 444 0 398

 7. Can atçı

  Mrb hoover sılent inverter 1300 rpm makina E07 hatası veriyor, sıkmadayken duruyor sorun ne olabilir

 8. Emra

  Mrhb Hoover 1400 prm kurutma tuşu çalışmıyor çoğu zaman sadece pamuklu yıkama yapıyor nasıl düzelir bu

 9. Hümeyra EROĞLU

  Makinemde sürekli 1 dk kalmış görünüyor çamaşır yıkayacağım proğram seçilmiyor ne yapmalıyım

  • Elektronik kart arızası servisinden yardım alınız, revizyon veya değişim gerekebilir.

   • Ali ÇİFTÇİ

    Hoover Çamaşır makinasının kapısı açılmıyor ?

    • Su var ise kazanda açılmaz, kilit arızalı ise içerisinden açılması gerekebilir.

 10. Doganer

  İyi günler. Hoover 10+6 kg 1500 rpm çamaşır makinem çalışmıyor. Ekran göstergesinde sadece 8 yazıyor.

  • Motor hız sensöründe bir problem olduğunu gösterir. Bu, motorun yavaşlamadan ve durmadan önce birkaç saniye çok yüksek hızda dönmesine neden olabilir. Cihaz kendini korumaya almış olabilir. servisinden destek alınız.

 11. Fatih aktas

  Merhaba, 13+8 makinamiz aldigimizdan beri sorunlu. Defalarca servis geliyor ama bir turlu sorunumuz cozume kavusmuyot. Kart yanmis dediler degisildi,su sizdirdi,surekli kalan sure 1 gosteriyor ve daha sonra tekrardan kalan sure yukseliyor. Simdi de iki metali birbirine surtermissin gibi ses cikariyor,servis geldi tahliyeden yapiyo diyip gitti,videosunu cekip servis ustasina gonderdik,kayis degisecek desiler. Kayis siparisini beklerken simdide devir ve sicaklik gostergesi tarafinda sol altta yuvarlak bir isaretin icerisinde arti isareti cikip surekli dit dit doye otuyor. Aldigimiza alacagimiza bin pisman olduk. Yardimci olursaniz seviniriz.

  • 0850 811 12 90 veya 444 0 398 hoover çagrı merkezinden değişim talep ediniz. belirli bir sayıdan sonra değişim yapması gerekir üreticinin

 12. Yeşim Kangal

  Merhaba, SensorDry 1400rpm WDYN9646PG çamaşır makinemde ekranın sağ tarafındaki ‘zaman ayarı’ ve ‘Kısa/uzun program’ düğmelerinde sorun var.
  Kısa programa almak isteyince ve düğmeye basınca zaman ayarlama yapıyor .
  Herhangi bir Hata kodu vermiyor.
  ilginize şimdiden teşekkür ederim.

  • Yeşim Kangal

   Sizden bir mesaj aldım , mesajınız cevaplanmıştır diyor ama burada cevaplanan bir şey yok .

   • Sorun tam anlaşılmadı yeşim hnm, yıkama seçimi yapılmıyor mu ?

    • Yeşim Kangal

     bildiğiniz gibi sağda 2 düğme var üsttekinde kaç saat sonra h00 ile basıp 3-5 saate başlasın diyorsunuz , alttakinde ise kısa – uzun – orta program seçiyorsunuz . Altta ki düğmeye basınca kesinlikte kısa -orta-uzun seçmeyip h01 oluyor , h24 e kadar gidip tekrar tekrar deneme rağmen beyazları 3:51 dak yıkmaya mahkum ediyor bizi . Karma da yıkayaşım bari öylece kısa olsun dedim , bu seferde Karma seçmemize rağmen yine kendi beyazları dönüp 3:51 yıkamaya başladı . Başka düğmeler ile dokununca , durdurmak için bu sefer gece programı yaptı . Belki ki display de bir problem var . Servis rica ediyoruz.

     • Ekran prg kartı arızalı tarifinize göre, biz istanbulda servis hizmeti vermekteyiz. diğer illerde iseniz 0850 811 12 90 – 444 0 398

 13. Yeşim Kangal

  İstanb ul dayım , nereyi aramam lazım , lütfen acil bilgi rica ediyorum

 14. Yeşim Kangal

  İstanbul , Sarıyer , darüşşafaka mah , İstinye de oturuyoruz.

 15. Bekir

  Hoover one touch 10 kg 1400 devir çamaşır makinası dokunmatik ekranda sıcaklık sabit kalmıyor sürekli değişiyor ayarlama işlemini yapamiyorum büyük bir arıza mı ne yapmam gerekiyor.

  • Program arızası, revize edilebilir. servisinden destek alınız.

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok