Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme
Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme Hoover marka çamaşır makine reset işlemi için sırası ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Program menüsünden, pamuklu yıkama seçiniz ve 90 Dereceyi seçiniz. Açma kapama tuşuna basınız. Başlat-çalıştır tuşu ile beraber açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun 5 Saniye. Daha sonra makineden tık diye bir ses gelmesi gerekiyor.

Hoover Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Hoover Çamaşır Makinesi Resetleme Bu makale çerçevesinde, yeniden başlat” terimi ile sadece çamaşır makinesi programının yeniden başlatılması anlamına geleceğini unutmayın. Okuyucuyu karıştırmamak için makinenin ağırlıkla yeniden yüklenmesi hakkında konuşmayacağız. Bu nedenle, birkaç durumda çamaşır makinesinin yeniden başlatılması gerekebilir:

 • en sık olarak, çamaşırların ceplerinden çıkarmayı unuttukları yabancı bir nesne olduğunda veya çocuklar davulun içine oyuncak koyduklarında, genellikle makinenin hızlı bir şekilde durdurulması ve programın yeniden başlatılması gerektiğinde çamaşır makinesi yeniden başlatılır;
 • bazıları makineye bir şey bildirmeleri gerektiğinde yeniden başlatma gerektirir;
 • bazen seçilen programı değiştirmek gerekebilir, örneğin, yünlü şeyler için hassas bir yıkama yapmak zorunda kaldınız ve yanlışlıkla “Pamuk 70 0 ” modunu seçtiniz, bundan sonra yünlü şeyler kesinlikle değersiz hale gelecektir, böylece yeniden başlatmadan yapamazsınız;
 • Ayrıca, makine elektrik kesintisi nedeniyle yıkama işlemi sırasında durduysa yeniden başlatma gerekir. Bazı çamaşır makinesi modelleri elektriği açtıktan sonra yıkamaya devam edecek ve yeniden başlatmadan yapabilirsiniz ;
 • ve son olarak, makine sinyallere cevap vermeyi, çamaşırları yıkamayı ve çamaşırları sıkmayı durdurduğunda, yıkama programı askıda kalırsa makinenin yeniden başlatılması gerekebilir . Bazı durumlarda, böyle bir arıza tam olarak sistem kartını yeniden başlatarak çözülür.

Bu aşamada başlat düğmesinin ışığı yanıp sönecektir. Derece düğmesini sıkma ayarına getirin ve açma kapama tuşundan makinemizi kapatıyoruz. Çamaşır makinemizi başlat çalıştır ve açma kapama tuşu ile basılı tutarak açıyoruz ve birkaç dakika bekledikten sonra, makinemizi açma kapama tuşundan açıyoruz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

6 Yorumlar

 1. Yurdanur

  Açma kapama tuşu yok ki. Program çalıştırma tuşu var sadece.

  • Yurdanur

   Makinem suyu alıyor. Boşaltıyor ancak yıkama ve sıkma işlemi yapmıyor. İçindeki kazan hiç dönmüyor yani. Hata kodu E08. Servise ulaşamıyorum covid sebebiyle hizmet vermiyorlar sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim

   • Kazana çok fazla kıyafet koyar ve makineye aşırı yük bindirirseniz, E08 hata kodu görüntülenebilir. Bu durumda, tamburdaki bazı kıyafetleri çıkararak yük boyutunu küçültün ve tekrar deneyin.

  • Program menüsünden, pamuklu yıkama seçiniz ve 90 Dereceyi seçiniz.

   Açma kapama tuşuna basınız.

   Başlat-çalıştır tuşu ile beraber açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun 5 Saniye. Daha sonra makineden tık diye bir ses gelmesi gerekiyor.

   Bu aşamada başlat düğmesinin ışığı yanıp sönecektir. Derece düğmesini sıkma ayarına getirin ve açma kapama tuşundan makinemizi kapatıyoruz.

   Çamaşır makinemizi başlat çalıştır ve açma kapama tuşu ile basılı tutarak açıyoruz ve birkaç dakika bekledikten sonra, makinemizi açma kapama tuşundan açıyoruz.

   • Hayrettin dizfat

    Benim makina Hoover dyn9144 çamaşır makinesi açıp kapama düğmesi yok başlat beklet var nasıl reset atabilirsin

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi