Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL 02

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL02

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL 02 Ekransız 4 modlu makineler, soldaki ikinci diyotun yanıp sönmesiyle ve dördüncü tarafından 6 için tasarlanmış olanlarla sinyal verilecektir. Hata 02 ile ilgili ilk şey , sistemde su olduğundan emin olmaktır, ancak bir nedenden dolayı cihaza girmez. Bunu yapmak için, musluğu en yakın su alım noktasında açabilirsiniz. PMM için ayrı olarak monte edilmişse kapatma vanasını kontrol etmek zarar vermez.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL 02

02 Hatasının Nedenleri ve Giderilmesi:

  1. Sistem düşük basınca sahiptir, yani. su musluktan düşük basınç altında akar. Böyle bir makine yeterli güç değildir ve çalışmaz. Bu durumda, normal bir akış görünene kadar bulaşıkları yıkamayı ertelemeniz yeterlidir.
  2. Kapı mandalı kırılmıştır, bu nedenle cihaz bir sele neden olmamak için programı başlatmaz.
  3. Giriş filtresi veya giriş hortumu musluk suyunda bulunan çeşitli yabancı maddelerle tıkanmış. Bu durumda, bölmenin hortumunu sökmeniz, sıkıştırılmadığından ve çalışmadığından emin olmanız gerekir. Sonra ve koruyucu ağı iyi basınç altında durulayın.
  4. Besleme valfinde bir sorun var. Tıkanma tespit edilmezse ve su makineye girmezse, büyük olasılıkla açılması / kapanması için gerekli voltajın su besleme valfine akması durmuştur. % 99’da böyle bir bozulmanın nedeni güç dalgalanmalarıdır. Bu durumda, parçayı yenisiyle değiştirmek ve cihazı stabilizatörden bağlamak daha iyidir.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi AL02 Hatası

Makine garanti kapsamındaysa, arızalı ürünleri değiştirmek için bir servis merkezine başvurmak daha iyidir.

Uzun süre çalışan makineler için, 02 kodu altındaki sık arızalardan biri dahili püskürtme sistemindeki bağlantı elemanlarında aşınma olduğunu gösterebilir. Böyle bir arıza kendi başınıza düzeltmek kolaydır.

Sistemin durumunu kontrol etmek için şunlara ihtiyacınız vardır:

  • Bulaşık makinesinin alt sepetini çıkarın – altına bir alt püskürtücü takılmıştır. Bıçakları sökülmeli ve çıkarılmalıdır.
  • Şimdi bağlantı elemanını inceleyin – aslında, üzerinde çatlak veya başka hasar olabilecek plastik veya metal bir halkadır. Sorun tespit edilirse – eski bağlantı elemanlarını anahtarla sökerek montaj parçasını (ve boya tabancasının kendisini) değiştirmek ve daha sonra yeni bir tutucu takmak daha iyidir.
  • Üst sprinkler üst sepete bağlıdır. Bunu elde etmek için tepsiyi uzatmanız, durakları sıkmanız ve döner bıçakları sökmeniz gerekir.
  • Burada kauçuk sızdırmazlık halkasını, sabitleme somununu ve su besleme kanalını kontrol etmeniz, gerekirse kırık elemanları değiştirip sistemi yeniden monte etmeniz gerekir.

Parçaların arızalanmasının nedenleri çoğunlukla ölçeklenir, küçük nesnelerin nüfuzu veya aktif kullanım sırasında doğal aşınma olur. Ancak böyle bir onarımın kendi ellerinizle yapılması oldukça basittir, asıl mesele PMM modeliniz için parçaların tam uyumunu seçmektir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22