Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL11
Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL15

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL 11

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata Kodu AL 11 Ariston bulaşık makinesi 11 hata kodu verirse, sirkülasyon pompasında sorunlar vardır. Hotpoint Ariston bulaşık makineleri, sistem arızalarını tespit eden bir kontrol modülü ile donatılmıştır. Bir arıza meydana gelir gelmez bir hata kodu görüntülenir. Sembollerin açıklaması kullanım kılavuzunda belirtilmiştir.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodu AL 11

Ne yapmalı Her şeyi kontrol etmek ve arızalı parçaları değiştirmek gerekir. Her şeyden önce, modül ekranda simgeleri yanlışlıkla görüntülediğinde sistem hatası ortadan kaldırılır. Kodu sıfırlamak için: PMM fişini prizden çekin; 10-15 dakika bekleyin; başlatmayı yeniden başlatın. Ekranda A11 karakterleri tekrar belirdi mi? O zaman bir sorun aramalısın.

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi AL 11 Hatası

Hotpoint Ariston Bulaşık Makinesi AL11 Hatası Püskürtme sistemine ısıtılmış su sağlayan sirkülasyon pompasında arıza. Bu parça kırılırsa, makine su toplar, ısıtır, ancak yıkama aşamasında kapanır.

Hotpoint bulaşık makinenizin uzman bir dokunuşa ihtiyacı olduğunda, tam nitelikli ve eğitimli bir mühendisden bir ziyaret ayarlayabileceksiniz. Tüm modellerde onarım yapabilir. Hızlı ve kolay bir online rezervasyon yapabilirsiniz. Size uygun bir tarih ve saatte. Ve her onarım, altı ay boyunca süren bir parça ve işçilik garantisi ile birlikte gelir.

Hotpoint bulaşık makinesi hata kodları her bir cihazı kapsamaz ve önerilen çözümlerin tümü tüketici tarafından denenmemelidir. Hotpoint bulaşık makineniz arızalıysa, kalifiye mühendislerimizden randevu almak için Onarım ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Bazı onarımların eğitimli bir uzman tarafından yapılması gerekir.

Hotpoint Ariston bulaşık makinesi 11 hata kodu verirse, bu sirkülasyon pompasında olası bir sorunu gösterir. Hatanın birkaç nedeni vardır:

  • Elektroniğin arızalanması.
  • Pompaya yabancı bir cisim girmiştir.
  • Pompa arızası.

Yanlışlıkla meydana gelen bir sistem arızası, servis merkezi uzmanlarını aramadan kendi başınıza kolayca düzeltilebilir. Bunu yapmak için bulaşık makinesi kapatılmalı ve 10-15 dakika enerjisi kesilmelidir (fişi şebekeden çekin) ve ardından tekrar açılmalıdır. Hata devam ederse, sorun pompadadır.

Yabancı cisimlerle tıkanmış bir pompa, ekrandaki hata 11’in yaygın nedenlerinden biridir. Pompayı temizlemek sorunu çözecektir. Kendiniz yapmak için bulaşık makinesinin yarısını sökmeniz gerekecek, bu nedenle başarılı bir sonuç hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, ustayı servis merkezinden aramak daha iyidir.

Pompa bozulursa yenisi ile değiştirilmelidir. Bu, kalifiye bir servis mühendisi tarafından yapılabilir. Bu tür işler müşterinin evinde yapılır ve ekipmanın atölyeye taşınmasını gerektirmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi