Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Hotpoint Çamaşır Makinesi Resetleme
Hotpoint Çamaşır Makinesi Resetleme

Hotpoint Çamaşır Makinesi Resetleme

Hotpoint Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Hotpoint Çamaşır Makinesi Resetleme Hotpoint çamaşır makinelerinde, bir yükün ne kadar sürede yıkanması gerektiğini, yükün ne kadar hızlı dönmesi gerektiğini, suyun sıcaklığının ne olacağını ve yıkayıcının otomatik olarak başlamadan önce ne kadar beklemesi gerektiğini belirleyen bir dizi dijital ayar bulunmaktadır.

Hotpoint Çamaşır Makinesi Resetleme

İstemediğiniz ayarları seçtiyseniz veya iyi çalışmadığınızı düşünmüyorsanız, çamaşır makinesini kolayca sıfırlayabilirsiniz, böylece ayarları tekrar seçebilirsiniz.

“Açık / Kapalı” tuşunu bulun. Kontrol panelinin sol tarafındaki düğmeyi bulabilirsiniz.

“Açık / Kapalı” tuşunu basılı tutun.

Üç saniye sonra düğmeyi bırakın.

Hotpoint çamaşır makinesini nasıl sıfırlayabilirsiniz

Çamaşır makinesindeki her program belirli bir süre otomatiktir. Ancak, kullanıcının yıkama işlemini hemen durdurması gereken durumlar vardır. Çoğu kez, yüklendikten sonra, ayrıca yıkanması gereken bir şey bulunur. Ya da üç gözlü, anahtarlı ve diğer eşyalarınızı temizlemediğinizi anlıyor musunuz? Tamburda sıkışmış olan küçük kısım, AGR’nin çalışmasını tamamen durdurabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır makinesi neden ses gelirÇamaşır Makinesi Sıkarken Çok Ses Yapıyor çamaşır makinesi sıkmada …

10 Yorumlar

 1. Turan

  Ariston Hotpoint makinam var. Program versiyon suyu aliyo tek taraflı sadece 4 kez dönüyo ondan sonra beklemeye geçiyo 10dakika ve tekrar 4tur dönuyo su boşaltma yapiyo suyunda aliyo her hangi bir arıza koşuda vermiyo sorun ne yardımcı olur musunuz RC etsem 532 589 24 93

  • Adept

   Program kartı arızası tarifinize göre

 2. Meltem s

  Zaman ayari olsun istemiyorum 3 saate ayarlandi ve degistiremiyorum nasil resetleyebilirim

  • Adept

   Kadran döngüsünü, döngünün sonunu gösteren “0” veya “OFF” işaretine çevirin; Cihaz suyu boşaltır ve kapının kilidini açarak ayarlamalar yapmanıza veya tamburdaki sıfırlamaya izin verir.

 3. Sinem

  Hotpoint çamaşır makinam var. Sadece 30 dk lık yıkama programında çalışiyor.Diger programlarda aldıgı suyu direk dışarı atıyor. Arza nedir acaba yardımcı olurmusnuz….

  • Adept

   Program kart arızası genel sebeplerinden

 4. Deniz

  Ariston hotpoint 6 kg lik çamaşır makinem sadece beyazlar bölümünde sürekli su alıyor diğer bölümler normal fakat dediğim gibi beyazlar bölümüne getirdigimde 2 dönmede bir sürekli su alıyor sorun ne olabilir

  • Adept

   Su giriş ventili veya seviye sayacı arıza genel sebepleri, program bu sorunu yapmaktadır.

 5. ALP

  Selam. Ariston Hotpoimt FM7025 yıkmayı çalıştırdığımda su almadan direk hızlanıyor yavaşlıyor tekrar hızlanıyor yıkama işlemi yapmıyor su almıyor sıkma işleminede geçmiyor. Sadece dönüyor hızlanıyor yavaşlıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi