Anasayfa / İnternet / Antivirüs programları kullanmak faydalımı ?

Antivirüs programları kullanmak faydalımı ?

Antivirüs Programları Kullanmak Faydalımı ? McAfee, Türkçeleştirerek yayınladığı videoda şirketlerin artık sadece Antivirüs programı ile tehditlerden korunmasının mümkün olmadığını belirtiyor. McAfee, bilişim suçlarının şirketlerle sınırlı kalmayıp Türkiye ve dünyadaki ekonomiler üzerinde de önemli zararlarının olduğunu ifade ediyor. Ayrıca videoda birçok şirketin 10 yıl öncesinde kullandığı güvenlik önlemleriyle günümüzdekilerin pek bir farkı olmadığını ortaya koyuyor.

Antivirus

Şirketlerin güvenlik açıkları ve zararlı yazılım tehditleri hakkında konuşan McAfee Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar “Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezinin yayınladığı rapora göre bilişim suçlarının ekonomiye etkisinin 445 milyar ABD doları ve internet tarafından yaratılan değerin yüzde 15’i ila 20’si arasında” olduğunun altını çizdi. Özar, “Bilişim suçlarının en önemli maliyeti, şirket performansına ve ulusal ekonomilere verdiği zarardan ileri geliyor. Bilişim suçları ticarete, rekabet edebilirliğe, inovasyona ve küresel ekonomik büyümeye de zarar veriyor” dedi.

1- Antivirüs programı nedir?

Antivirüs programı, virüslere karşı yazılmış, temizleme, kurtarma işlemlerini yerine getiren koruyucu programlara verilen genel isimdir.

2- Antivirüs programı ne işe yarar?

Antivirüs programları virüsleri bulmak, karantina altına almak/silmek için çeşitli yöntemleri izlerler. Bu yöntemler antivirüs programlarının çalışma hızını ve prensiblerini belirler.

3- Türkiye’ de en çok indirilip kullanılan antivirüs programları nelerdir?

1. avast! Free Antivirüs
2. ESET NOD32 Antivirüs
3. AVG Antivirüs Free
4. ComboFix
5. Avira Free Antivirüs …

4- Bir antivirüs programının iyi olması için sahip olması gereken özellikler nelerdir?

· Sürekli güncel olmalıdır.

· Güvenilir ve kaliteli bir program olmalıdır.

· Sağlam bir alt yapısı olmalıdır.

· Gelişmiş özelliklere sahip olmalıdır…

5 – Antivirüs programları neden sürekli güncellenir?

Günümüzde dünyada yaklaşık her gün tonlarca virüs çıkıyor. Bu virüsler yüzünden sistem güvenliğinin tehlikeye atılmaması için virüslere karşı engeller koyarak güncelleştirmiş oluyorlar.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi