Anasayfa / İnternet / Google Inbox Servisini Duyurdu

Google Inbox Servisini Duyurdu

Google Inbox Servisini Duyurdu Google tarafından geliştirilmekte olan yeni servislerden bir tanesi diyebileceğimiz. Google Inbox’u bu yazımızda sizler için konu edindik. Bir çok kişi Google Inbox’un ne işe yaradığını, işlevlerini ve nasıl kullanacağına dair bilgileri bilmemekte. Ki yazımızdaki asıl amaç kullanıcıları bu yönde aydınlatmak olacak diyebiliriz. Google Inbox servisi, Android, iOS ve web tabanlı olarak kullanılabilen bir mail servisi olarak hizmete girmiş durumda.

Google Inbox, kullanıcılar için kullanıma henüz tam olarak açılmamış bir mail servisidir. Google tarafından geliştirilen bu serviste sadece mailler değil, hatırlatmalar, notlar, fotoğraflar bulundurulabilir.

Google Gmail, bundan 8-9 yıl önce kullanıma girdiğinde davetiye sistemi ile üye alımı yapmaktaydı, Google, yeni servisi olan Inbox için de aynı şekilde davetiye yöntemi ile açılışı yapmış durumda. Inbox uygulamasını kullanmak için bir davetiyeye ihtiyacınız oluyor. Google Inbox, temel olarak Gmail mantığına sahip olsa da Inbox üzerinden bir çok işinizi halletmek mümkün. üstelik çok daha kolay ve kategorize bir kullanımı var diyebiliriz.

Google Inbox’da, gelen tüm mailleriniz kategorilere ayrılarak görünmesi gerektiği yerde gözüküyor, tanıtımlar, seyahatler, alışveriş, kişisel gibi grupların. Yanı sıra kendi mail kutunuzu oluşturmak ta mümkün kılınmış durumda. Bunun yanı sıra sosyal medya mailleri de ayrı ayrı kategorilere bölünmüş. Google Hangouts dahil konuşmalarınızın hepsine Inbox üzerinden ulaşmak mümkün.

Google Inbox Servisini Müjdeledi

Andorid kullanıcılarının en sık kullandığı Google uygulamalarından birisi olan Gmail yerini Inbox’a bırakmak üzere. Gmail geliştirici ekibinin yaptığı yeni uygulama Google’ın blog sayfasından duyuruluarak Mail alanında yepyeni bir döneme geçileceğinin sinyalleri verildi.

E-posta denildiğinde akla günümüzde en çok kullanılan servisler olan Gmail, Hotmail, Yandex vb. isimler gelse de hafızanızda bir isme daha yer açmaya hazır olun.

Google-İnbox

Neden mi? 

Çünkü artık hayatınızda Inbox var. Inbox, henüz Gmail’in yerini alamasa da Google’ın düşüncesine göre uzun vadede bunu başaracak. Google’ın bu düşünceye sahip olmasının altında yatan sebep ise Inbox ’ın size gelen mailleri geliş sırasına göre değil önem sırasına göre size listeleyebiliyor olması.

İlk bakışta Google Now ile Mailbox’ın harmanlanmasıyla oluşturulduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim Inbox sizin sanal asistanınız olarak listenizdekilerin doğum günlerini yaklaşan önemli etkinlikleri ve uçuş bilgilerinizi hatırlatabiliyor.

Henüz beta aşamasında olan Inbox , şimdilik IOS, Android ve Web’de mevcut ancak tüm bunların yanında bir Inbox kullanıcısı olabilmeniz için inbox@google.com ‘a bir mail atmanız gerekiyor çünkü inbox henüz davetle kullanıcı kabul ediyor.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi