Anasayfa / İnternet / google köpek balıklarından çok çekiyor

google köpek balıklarından çok çekiyor

Dünyanın en önemli teknoloji firmalarından olan Google, dünyanın dört bir yanına hizmet veriyor. Google’ın bunun için okyanusları da aşması gerekiyor. Bu anlamda Google, okyanusların altından da oldukça güçlü kablolar geçiriyor. Ancak görünüşe göre bu kablolar köpekbalıklarından korunacak kadar kuvvetli değiller.

google köpekbalıgı

Geçtiğimiz günlerde bu konuyla alakalı Google Cloud Roadshow fuarında konuşan Google yetkilisi Dan Belcher, Google’ın Pasifik Okyanusu altındaki fiber kablolarını korumak için kevlar ile kapladığını söyledi. Bu maddenin kurşun geçirmez yeleklerde de kulllanıldığı biliniyor. Google’ın bu hamlesine köpekbalıklarının sebep olduğu söyleyen Belcher, köpekbalıklarının Google’a pahalıya mal olduklarını söyledi. Bakalım bu özel kaplama köpekbalıklarını durdurmaya yetecek mi? Aşağıdaki videoda Pasifik Okyanusu’nda Google’ın kablosuna saldırırken kameralara yansıyan köpekbalığını görebilirsiniz.

Google Nedir?

Google, “googol” sözcüğünün üzerinde oynanmasıyla ortaya çıkmıştır. Edward Kasner adındaki Amerikalı matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından üretilmiş olan “googol” sözcüğü 1 ve onun ardından 100 sıfırın gelmesiyle oluşan rakamı belirten matematiksel bir terimdir. Google’ın bu terimi kullanması, şirketin dünyadaki tüm bilgiyi organize etme misyonunu yansıtır.

Google dünyanın en büyük arama motorlarından birinin ve geliştiricisi olan şirketin adıdır. Stanford’da doktora yapan iki öğrenci, Larry Page ve Sergey Brin, Google’ı 1998’de 25 milyon dolar yasal sermaye ile kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya’da bulunur ve tüm dünyada 7,000 üzerinde personel barındırır.

Google’nin Teknolojisi

Google’ın arama teknolojisi ve kullanıcı arabirim tasarımı Google’ı günümüzün ilk nesil arama motorlarından farklı kılar. Sadece anahtar kelime veya meta arama teknolojisi kullanmak yerine, Google en önemli sonuçları ilk getiren, gelişmiş PageRank teknolojisine dayanır.
PageRank ağ sayfalarının önemini nesnel bir ölçeğe uyarlar; bu 500 milyon değişken ve 2 milyar terimden oluşan bir denklemin çözülmesiyle hesaplanır. pagerank ağın çok sayıda bağlantılı yapısını düzenleyici bir araç olarak kullanır. Doğal olarak, Google, Sayfa A’dan Sayfa B’ye kurulmuş her bağlantıyı, Sayfa A’dan Sayfa B’ye bir “oy” olarak yorumlar. Google bir sayfanın önemini aldığı oylarla belirler. Google ayrıca oyu veren sayfanın oy oranını (pagerank) da dikkate alır.

Google’ın komplike ve otomatikleştirilmiş arama metodları, insan müdahalesine engel olur. Diğer arama motorlarından farklı olarak; Google, hiç kimsenin daha yüksek listeleme yapamayacağı ve ticari amaçla sonuçları değiştiremeyeceği bir şekilde yapılandırılmıştır.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi