Anasayfa / İnternet / İnternet Tarayıcıları Kullanım Oranları

İnternet Tarayıcıları Kullanım Oranları

İnternet Tarayıcıları Kullanım Oranları ziyaret etmek istediğiniz sitenin adresini tarayıcıya yazarak o adrese yönlendirilirsiniz. Google Chrome,Mozilla,Opera ve Slimjet bugün en çok tercih edilen internet tarayıcılarıdır. Bugün internet tarayıcıları, ajandadan, hava durumuna, son dakika haberlerinden arama motoru hizmeti vermeye kadar onlarca konuda hizmet vermekteler.

Google Chrome

Hızı ve stabil olması bir yana çoğu laptop ve diğer aygıtlarda çoktan yerini almış olan Google’nin chrome tarayıcısı gerçekten hızlı ve tüm dünyada birinci sırada. Bunu herkes biliyor fakat reklamları ve bizden ufak tefek bilgilerle ne yaptığımızı öğrenmesinden dolayı bir miktar yavaşlama oluyor. Eski bilgisayarlarımızda zaten ilk açılışında biraz donma yapmasının yanında yeni bilgisayarlarda bir kaç eklenti ile sorunlarının birkaçı çözülüyor.

Mozilla Firefox

Tarayıcı olarak ilk açılışında biraz ağır kalması onun sayfa açma hızını görünce tercih edebileceğiniz bir tarayıcı. Açık kaynaklı olması da zaten geliştiricileri tarafından güvenlik açıklarının çabucak kapatılacağı, yani güvenliğinizin sağlanacağı anlamına geliyor. Ram tüketimi ise Windows sistemlerde biraz fazla olsada tercih edilebilir.

 

 

Opera

Opera tarayıcısı yıllar önce Mobil telefonlarda bir numaraydı ve diğer tarayıcılar daha açıklarını kapatmaya çalışıp mobil versiyonları yayınlayınca biraz arka planda kaldı. Tabi bu gelişmeler opera kullanıcıları için dert edilecek bir şey olmamalı ki zaten dünyada belli bir kullanıcı sayısı olan tarayıcı olarak oldukça popüler durumda. Ram tüketimi konusunda cimri davranıp sayfaları da gayet hızlı açan bir tarayıcı.

Slimjet

Açık kaynalı chromium yani chrome’ dan derlenerek yapılmış bu tarayıcıda dünyanın en hızlısı olan chrome’ daki eskikleri güzel şekilde kullanıp kendilerine daha hızlı bir tarayıcı yapmışlar. Hızı ve sizin hakkında bilgi toplamaması gayet güzel olarak ön plana çıkarılmış

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Siber Güvenlik Yasası Ne Zaman Çıkacak

Siber Güvenlik Yasası yakın zamanda çıkıyor Siber Güvenlik Yasası Ne Zaman Çıkacak Ulaştırma, Denizcilik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi