Anasayfa / İnternet / İnternetiniz artık Google’dan!

İnternetiniz artık Google’dan!

İnternetiniz Artık Google’dan, İnternet hizmetleri ve yazılım devlerinden Google, günümüz teknolojisinin en hızlı internetlerinden fiber altyapısını kablosuz olarak sunacak.İnternet mecrasında kullanıcılarına sunduğu çeşitli ve birçok hizmetin yanı sıra Android mobil işletim sistemi üzerindeki gelişimleriyle teknoloji gündeminde kalmayı başaran Google, şimdi de internet altyapısına el attı.

İnternetiniz Artık Google’dan, Ülkemiz de dahil dünyanın en hızlı internet altyapısı Fiber internet, artık Google tarafından kablosuz olarak sağlanacak.Google, 2014’ün ilk aylarından bu yana ABD’deki belli bölgelerde özel çalışmalar yürüterek. Birçok haneye fiber internet altyapısını taşıyordu. Süper Hızlı İnternet unvanıyla internet kullanıcılarının beklentilerini karşılamayı başaran fiber internet hakkında teknoloji gündeminde kablosuz olarak dağıtılacağı haberleri yayılıyordu. Google’dan beklenen cevap net oldu.

İnternetiniz Artık Goole'dan

FFC’den gelen raporlara göre Google, 5.8 GHz, 24.2 GHz ve 71-86 GHz bant genişliğine sahip 3 farklı kablosuz fiber internet dağıtımına başlayacağını duyurdu. Internet kullanıcılarına 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarında sağlanan standart internet, Google’ın yeni girişimiyle tarih olacak.2.4 GHz ve 5 GHz internet frekansları Google’ın 5.8 ila 86 GHz arasındaki radyo frekanslarına oranla daha kısa mesafelerde etkili oluyor. Yani Google, tek bir verici ile tüm eyaleti kablosuz(Wi-Fi) ağına boğabilecek. Ultra hızlı bağlantı teknolojisi olan Fiber’in kablosuz olarak ne zaman geleceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Ücretsiz Wİ-Fİ

Amerikalı internet devi, Salı günü yaptığı açıklama ile Dünya genelinde otobüslere ve trenlere bedava Wi-Fi sunmayı hedefleyen projesi Google Stations’ı duyurdu. Bu çalışma. Geçtiğimiz yıl Google’ın Hindistan istasyonlarında bedava internet sunması ile başlamıştı ve firma. Bu çalışmayı uluslararası ortama taşımayı planlamakta.

Google’ın Next Billion Users (Sıradaki Milyar Kullanıcı) ekibinin yardımcı başkanı Ceasar Sengupta. “IPSPS ile beraber yaptıkları araştırmaya göre bu istasyonlar aracılığı ile her gün 15000 Hindistanlının” internete ulaştığını tahmin ettiklerini söylemekte.

Stations (istasyonlar), Google’ın söylediğine göre “ortaklara kamusal alanlarda Wi-Fi noktaları oluşturmak için kolay bir araçlar bütünü” sunacak. Başka bir deyiş ile işe veya eve yolculuğunuzda bedava Wi-Fi erişiminiz, tamamen yerel taşıyıcılara kalmış durumda.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi