Anasayfa / İnternet / WordPress AutoSave ve Revisions’u Kapatma, Temizleme

WordPress AutoSave ve Revisions’u Kapatma, Temizleme

WordPress AutoSave ve Revisions’u Kapatma, Temizleme

Hepimizin bildiği gibi WordPress, sitelerin yapımında en çok kullanılan sistemlerden bir tanesidir. WordPress, kullanıcılarına kolaylık sağlamak için sisteme bir çok özellik ekler. Bu özelliklerden bir tanesi de yazıların otomatik olarak kaydedilmesidir. Yazılar, herhangi bir elektrik kesintisinde veya bilgisayar kapanmasında gitmesin diye otomatik olarak veritabanına kayıt edilir. Bu durumdan rahatsız olanlar için bu yazımda bu özelliği kapatmayı göstereceğim. Aşağıda söylediğim adımları teker teker yapmanız gerekiyor.

Yazı Sürümleri için WordPress’in kurulu olduğu dizindeki wp-config.php dosyasını açın ve şu kodu dosyaya ekleyin;

define(‘WP_POST_REVISIONS’, false)

Otomatik Kayıt için wp-admin/post.php dosyasının 103. satırında ve wp-admin/post-new.php 6. satırında aşağıda gösterdiğim kodu bulun ve başına // ekleyin.

wp_enqueue_script(‘autosave’);

Tüm bunları dediğim gibi uyguladıktan sonra tüm dosyaları kaydedip FTP’den bulundukları yerlere gönderin. Admin paneline girip, bir yazı yazarak sorunun devam edip etmediğine bakın.

WordPress Revisions’u Temizleme

Revision Sayımızı öğrenmek için bu kodu kullanabilirsiniz;

SELECT COUNT(*), `post_type` FROM `wp_posts` GROUP BY `post_type`;

sql-revision

Temizlemek için yapmamız gerekenler ;

WordPress tabloları olan veri tabanına bağlantıktan sonra bu kodu kullanın ve gereksizleşen verileri tablomuzdan kaldırmış olalım.
Temizlemek için yapmamız gerekenler ;

WordPress tabloları olan veri tabanına bağlantıktan sonra bu kodu kullanın ve gereksizleşen verileri tablomuzdan kaldırmış olalım.

DELETE p, r, m FROM `wp_posts` p LEFT JOIN `wp_term_relationships` r ON (p.`ID` = r.`object_id`) LEFT JOIN `wp_postmeta` m ON (p.`ID` = m.`post_id`) WHERE p.`post_type` = ‘revision’;

Böylelikle revision datalarından kurtulmuş olduk 🙂

Hakkında admin

Bir Göz Atın

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek …

2 yorumlar

  1. Gökhan

    Arkadaşlar merhaba, wordpress 4.4.1 versiyonunu kullanıyorum. Ana sayfayı düzenlerken hata yapıp sayfayı güncelledim. Revision özelliği yani sayfanın geçmişteki kayıtları butonunu göremiyorum. Bu özelliği nasıl görebilirim? Phpmyadmin’den örneğin 06.01.2016 – 17.00 tarihine ”Anasayfayı geri yükleyebilirmiyim” yardımlarıız için şimdiden çok teşekkürler.

    • Merhaba,

      PHPMyadmin’den geri yükleme elbette yapılır ama çok fazla uğraştırır. Sayfa menüsündeyken yukarıdaki ekran tercihlerinden önceki sürümlerini bi kontrol edin derim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi