Anasayfa / İnternet / Yoast WordPress SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Yoast WordPress SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Yoast WordPress SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ? Yazdığımız ve yazacağımız makalelerde seo (arama motoru optimizasyonu) uyumlu makale yazmak her zaman üst sıralarada çıkmamız için önemli bir etkendir. Makale yazarken  hepimiz malesef 300 kelime sınırında takılıp kalmışız. Okuyucuya yönelik detaylı bilgilerden uzak, sığ bir yaklaşımla bu işi yapar olmuşuz.

Yoast WordPress SEO Uyumlu Makale Yazma

Yoast WordPress Seo eklentisi bu iş için biçilmiş bir kaftan. Alışkanlıklarından vazgeçemeyenler olacaktır. Onların da yapması gereken şey hemen aşağıdaki videoyu izlemek olacak. Bu videoyu izledikten sonra sayfa içi SEO’yu nasıl en verimli seviyelere getireceğimizi göreceksiniz.

Anahtar Kelime Analizi

Diyelim ki blogunuzda “SEO uyumlu makale nasıl yazılır” konusunda bir yazı yazmak ve yazınızın binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesini istiyorsanız, yazacağınız yazının trafik potansiyelini öğrenmek adına öncelikli olarak yapmanız gereken anahtar kelime analizi olacaktır.

Anahtar kelime analizi için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz bir çok araç var. Ben ise size bu yazımda benimde kullandığım 3 araç ve yöntemden bahsedeceğim. Sadece bu 3 aracı kullanmak, yazınızın google’da üst sırada yer alması için yeterli olacaktır.

  • Öncelikle Google adwords hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra  sol üst köşede bulunan adwords ana menüsünden Araçlar >> Anahtar Kelime Planlayıcı sekmesine tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza açılan sekmeden Arama hacmi verilerini ve trendlerini alınsekmesine tıklayın. Sekme kayan tablo şeklinde açılacak ve karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir ekran çıkacaktır.
  • Google adwords aratığınız anahtar kelime veya kelimelerin aylık arama hacimlerini bir grafik şeklinde size sunacaktır.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

XBOX ONE X Hakkında

XBOX ONE X Hakkında daha önce Microsoft tarafından Project Scorpio kod adıyla tanıtılan ürünün gerçek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi