Anasayfa / Klima İpuçları / İnverter klima avantajları ve farklılıkları
İnverter klima avantajları ve farklılıkları

İnverter klima avantajları ve farklılıkları

İnverter tipi klima nedir? İnverter klima avantajları ve farklılıkları Bu iklimsel cihazların görünümü kendi türlerinden farklı değildir. Harici montaj da bu tür cihazların temsilcileri için tipiktir. Fonksiyon hakkında aynı şeyi söyleyebilirsin. Ancak invertör tipi klima, kararlı çalışma ile daha mükemmel bir cihaz olarak kabul edilir. Bunun doğru mu yoksa bir reklam hilesi mi olduğunu anlamak için invertör teknolojisinin imkanlarının analizi yardımcı olacaktır.

İnverter klima avantajları ve farklılıkları

İnverter klima avantajları ve farklılıkları Normal klimalar ve kahramanlarımız arasındaki farklar nelerdir? Ve invertör bölünmüş sistem nedir? Hangi klima daha iyi – invertör veya konvansiyonel? Aşırı ödeme riski var mı? Bu ve diğer sorular, iklim teknolojisinin gelecekteki sahibinin başında ortaya çıkar. Ve bunları sadece inverter klima ve normal analogu arasındaki farkları inceleyerek cevaplayabilirsiniz.

İnverter  Çalışma prensibi

İnverter klima avantajları ve farklılıkları

Düz Klima

İnverter klima avantajları ve farklılıkları Geleneksel bir cihaz , sıcaklık sensörüne bağlı olarak odadaki sıcaklığı ayarlamalıdır  sonuncusu kullanıcı tarafından belirlenir. Alt satır, yukarıdaki gösterge aşıldığında, cihazın kapanmasıdır. Doğal olarak, bir süre sonra sıcaklık yükselmeye başlar, bu nedenle normal klimanın tam kapasitede çalışmaya başladığı bir yeniden aktivasyon vardır. Böylece, teknik her zaman çalışır.

Bu açma kapama anahtarları en iyi sonuçlara sahip değildir:

 • fırlatma sırasında cihaz üzerindeki tepe yükü;
 • ızgarada bir sıçrama (enerji tüketiminde artış);
 • Makine parçalarının aşınması.

Tersine çevrilmeyen aygıtın döngüsel olarak çalıştığından çıkıyor . Ve motorunun hızlandığı, büyük başlangıç ​​akımlarının tüketildiği. Başlamadan sonra, kompresör toplam hacminin% 50’sini düşük basınç bölgesinden yüksek olana kadar freondan pompalamaya başlar. Aynı zamanda tüm sistemlerin maksimum kullanımı.

Kompresörün kapatılmasından sonra basınç nasıl normalleşir? Bunun için gaz kelebeği sistemi sorumludur. Ancak sistemin herhangi bir bölümünde freon kaynama riski vardır (bagajda ve alıcıda ve kapiler tüpte olabilir). Ve kullanılmayan potansiyel soğuk dışarı çıkıyor, sokağındaki havayı irrasyonel olarak soğutuyor. Tabii ki, tazminat var, ama küçük – aynı zamanda, tesiste soğuk üretiliyor. Bir dereceye kadar, kompresör tekrar açıldığında bu kayıpları eşit tutar.

İnvertör Klima

İnvertörlü klima, geleneksel modellerden farklıdır. Burada, kontrol ünitesi alternatif akımı sabit olana dönüştürür ve daha sonra alternatif akıma geri döndürür, fakat gerçek frekansı.

Soruyu cevaplamak için, klimadaki invertör nedir, fiziğin bilgisi yardımcı olacaktır. Eviricinin normal şebeke frekansını yükseltmeyi ve azaltmayı amaçladığı anlaşılmaktadır. Bu invertör, klimanın güç kontrolü ve cihazın adı için temel oluşturdu. Bu , kompresör motorunun devir sayısındaki değişimi ve dolayısıyla performansını etkiledi .

İnverter klimasının çalışması prensibi tekniğin aşağıdaki eylemleridir. Cihazda standart bir sıcaklık ölçer olarak temin edilen bir termostat var, ancak istenilen seviyeye ulaştığında kapanmıyor, fakat sadece çalışma sırasında gücü düşürüyor (normalin sadece% 5-10’unu kaldırarak). 

Bu durumda sıcaklık çok daha yavaş düşecektir, ancak izin verilen eşik geçtiğinde, kompresör tekrar başlayacaktır. İnvertör kompresörü, 1-1.5 derecelik bir aralıkta çalışır (geleneksel verilerle karşılaştırıldığında, bu veriler 1 ila 5 ° C arasında değişir). Bu durumda, cihazda% 100 yük olmayacaktır.

İnvertör klima devresi, olağan açık ve kapalı üniteleri içerir.

 1. Dışarıda kompresör gibi elemanlar, ardından Freon ile bir filtre sistemi, ardından soğutma freonu ve bir kondenser için bir fan bulunur. Kontrol panosu ve bağlantıdan da bahsetmeye değer.
 2. Şimdi iç ünite hakkında: Birincisi, havayı soğutmak için buharlaştırıcıdan bahsetmek, panjuru, panjur parçalarını, ayrıca filtrenin ve kondensin aktığı damlama tepsisini belirtmek.

İnverter sistemlerini kullanmanın artıları ve eksileri

“İnvertör split sistemi” nin ne anlama geldiğini anlayarak, birimlerin artıları ve eksileri hakkında konuşmanın zamanı geldi. İlk olarak bonuslar hakkında – kısa bir uygulama döneminden sonra bile kullanıcılar böyle bir tekniğin avantajlarını değerlendirmek için zamana sahipler.

 1. İnverter klima ve normal olanı arasındaki fark, işletim sırasında herhangi bir sınırlama olmamasıdır (geleneksel bir cihaz için günde 8 saatten fazla değildir).
 2. Ağ tıkanıklığı hakkında endişelenmenize gerek yok. Ve onların yokluğu zaten % 30 ila% 50 arasında elektrik tasarrufu sağlıyor . Hizmet faturaları ödenirken, fark önemlidir.
 3. Cihaz ekonomik olarak adlandırılabilir – “boşta yükler” yoktur.
 4. Ayarlanan sıcaklığın doğru şekilde yapılması gerçekleşir.
 5. Hava akışının etkisi de daha rahat hale gelir: kondisyon sırasında, 12-15 ° C arasında yumuşak bir akış ortaya çıkar. Bu, hastalanma olasılığını azaltır (normal bir analog kullanırken olduğu gibi).
 6. Azaltılmış gürültü seviyesi (sadece 19-23 dB), bu tür bir cihazı gece bile çalıştırmayı mümkün kılar (karşılaştırmalı olarak, normal versiyonda bu 30-32 dB’dir).
 7. Uzun servis.
 8. Son olarak, invertöre sahip cihaz, -25 dereceye ulaşan bir sıcaklıkta bile odayı ısıtmaya yardımcı olacaktır.

İnvertör klimalarda belirli dezavantajlar vardır

 1. Yumuşak termoregülasyon şeklinde “Zest” her oda için uygun değildir. Yatak odaları ve çocuk odaları için ideal olan, kesinlikle ofislerde ve diğer kamusal alanlarda (insanlar sürekli giriş ve çıkış, yakın ve açık pencereler) rahat bir atmosfer yaratmakla baş edemezler.
 2. Klima invertörünü mutfağa koymayın, işi ısıtıcısını su ısıtıcısından veya sobadan ayırır. İklim teknolojisi, sıcaklıktaki bu gibi sabit değişikliklerle baş edemez.
 3. Cihazların bakımı için son söz değil. Örneğin, invertör ve invertör olmayan kompresörlerin çeşitleri tam olarak aynıdır, ancak bir elektronik kart arızalanırsa, değiştirilmesi en az 10.000 rubleye mal olacaktır. Ve geniş bir satışta yedek parça bulunamadı.
 4. Ekonomik nedenlerden ötürü, kiracıların nadiren ziyaret ettikleri bir arazide böyle bir yığının işletilmesi kârsızdır.
 5. Son olarak, cihazın yüksek maliyeti herkesin onu satın almasını zorlaştırıyor.

En iyi klima modeli seçme

Bugün sunulan inverter tipinin split sistemi, iklim teknolojisi üretiminde uzmanlaşmış neredeyse tüm üretim uzmanlarının geliştirilmesinin ürünüdür. Bunların arasında Daikin, Toshiba, Panasonic, Mitsubishi ve diğerleri gibi isimler var. Her markanın ürünlerinin artıları ve eksileri vardır.

Daikin , kullanıcı geri bildirimlerine, iklim cihazlarına göre en popüler olanlardır. Onlar güvenli bir freon üzerinde çalışıyorlar ve sert bir kış şartlarında bile görevlerini yerine getirmeye hazırlar. Piyasada iki cihaz var – FTX ve FTXN. Her ikisi de mükemmel ekonomik ve ergonomik performansa, uzun hizmet ömrüne sahiptir, zemin ve duvar invertörü klimalar vardır. Bir başka bonus – talep edilen düşük gürültü (üst modellerde bile 19dB olabilir, ancak çoğu alıcı hala yüksek hızlarda hala gürültünün görünmesine itiraz ediyor).

Daikin klima

dan insanların sevgisini ve modelleri bul marka g . Düşük aşınma ve şebeke yükü olmadan geniş bir sıcaklık aralığı yelpazesi seçme yeteneğini çeker. Ünite çok düşük hızda çalışabilir. Bu markanın özellikleri oldukça yüksek bir güç seviyesi ile işaretlenmiştir. Ama dezavantajlar da var: teknik çok hassas ve büyük voltaj dalgalanmalarına dayanamaz.

Çok pahalı hem ekipmanın kendisi hemde aksesuarları

anasonic , yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı cihazlar üretir. Bu markanın ürünleri impuls tipi bir ünite kullanılarak ayırt edilir – bu, gerilim dalgalanmalarına daha az maruz kaldıkları anlamına gelir. Modellerin çoğu ofis alanı için mükemmeldir. Ev için iyidir, çünkü bir gece ısıtma moduna sahiptirler.

Klima Panasonic

Şimdi bir invertör bölme sisteminin tüm güzelliğinde neler olduğunu gösteren BEKO markası hakkında : kontrolün sadeliği yüksek güçle (daha sofistike bir ünite kullanılarak) birleştirilir. Model nem giderme moduna sahiptir ve entegre bir hava iyonlaştırıcısı bile vardır.

Klima BEKO

Electrolux’den ayrılan herhangi bir invertör hakkında evrensel ve kalitatif iyi cihaz hakkında konuşun. Olumlu tahminler, her şeyden önce, iyi yönetim. Bununla birlikte, model buzlanmaya karşı özel bir koruma kullanır.

Klima Electrolux

Toshiba markasından invertör , 30 metrekarelik oda alanını serinletebilir. metre. Sistemi güç dalgalanmalarından koruyan dahili bir darbe ünitesi vardır. Enerji verimliliği% 80’i geçmeyecektir. Bu markanın sistemini invertör kontrolü ile bölün – en uygun fiyatlı.

Bu arada, bu tür cihazları ilk tanıtan Toshiba oldu.

Bu cihazlardan herhangi birini satın almak için ipuçları

İnverter kontrolü ile bir split sistemi doğru şekilde seçmek için aşağıdaki önerileri dinlemeniz gerekir.

 1. Bütçe sınırlıysa, mevcut invertör modellerinden en ucuzu almamak daha iyidir. Bunun daha iyi olmasına rağmen, her zamanki bir bölünme, iyi bilinen bir üreticiden ve iyi bir itibara sahip olmak.
 2. Özellikle bir yatak odasına veya çocuk odasına monte edilmesi planlanıyorsa, daha büyük kapasiteli bir model seçmek daha iyidir . Böyle bir cihaz gürültü ve çekim olmadan çalışacak.
 3. Sistemin kurulumu sadece profesyonellere emanet edilmelidir. Hizmet merkezlerine göre, tüm başarısızlıkların% 80’ine okuma yazma bilmemesi neden oluyor.
 4. Eksiksiz uzmanlardan gelen tekliflerle dolu olduğunda, kurulumun ilkbaharda yapılması ve “sıcak mevsimde” yapılması en iyisidir.

Önleyici çalışmalar

Son teknoloji ürünü bir klima bile düzgün bir bakım gerektirmeden arızalanabilir. İnverter kontrolüne sahip split sistemlerin onlar için belirli bakım kurallarına uygunluk gerektirdiğini bilmek önemlidir.

 1. Sıvıyı soğutucu devresine girmesine izin vermeyin. Bu, motordan paslanmaya neden olacak asit oluşumu ile doludur.
 2. Kullanılan yağ seviyesini ve kullanılan soğutucuyu sürekli olarak izlemek her zaman gereklidir. Alt freon – ve sistemdeki basınç düşecek ve böylece cihaz aşınma için çalışmaya başlayacaktır.
 3. Isı eşanjörünün önemli ve düzenli temizliği , çünkü kir birikmesi – bu aşırı ısınmaya, artan basınca ve yüke giden doğrudan bir yoldur.

Bu tavsiyeyi göz ardı etmek cihaza zarar verebilir.

Bir invertörün bölünmüş teknolojisinin ne olduğu hakkında bilgi, tüm güzelliği kullanımının beklentilerini anlamak için izin verir. Ama satın almak için aşırı ödeme mi? Cevap şu: küçük bir bütçe ile seçiminizi geleneksel klimalarda değil, en yüksek sınıfta durdurmak daha iyidir. Aslında, kalifiye yardım sağlayabilecekleri servis merkezlerinin kullanılabilirliği.

Dairelerde kurulum için bu tip klimalar tavsiye edilebilir – kiracılar “yumuşak” soğuk ve sessiz çalışmayı takdir edeceklerdir. Ama evde sürekli elektrik atlayışı varsa, böyle bir satın almayı reddetmek daha iyidir. Ve bir şey daha: Cihazın enerji tasarrufu tüketimi nedeniyle hızlı bir şekilde kendini ödeyeceğini düşünmeyin. Hiçbir ekipman hasar ve aşırı yüklere karşı sigortalı olmadığı ve bu süre içinde – Uzmanlara göre, bu tür süresi 5 yıldan daha az olmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

Nem alma cihazı kullanımı için mevsimler hangileridir

Nem alma cihazı kullanımı için mevsimler hangileridir ?

Sayfa İçindekiler Nem alma cihazı kullanım mevsimiNem ve Rutubet Kurutma Ürünleri Nem alma cihazı kullanım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi