Anasayfa / Klima İpuçları / İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ? Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı toz, koku, mikroorganizma vb. Maddelerden temizleyen filtreler vardır. Bununla birlikte, mevcut konfor ve hijyen ihtiyaçları da bazı ünitelerin iyonizer ile beslenmesine neden olmaktadır.

İyonizer nedir ?

İyonizer Nedir Neden İyonlaştırıcı Klima Seçmeliyim ? İyonlaştırıcı, şu anda dünyadaki en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biri olan ek bir filtredir (COLD PLASMA) Soğuk Plazma iyonlaştırıcı, pozitif ve negatif iyonları serbest bırakır, böylece odadaki kötü kokuları dezenfekte eder ve azaltır. Ayrıca ev tozu, polen ve alerjiden sorumlu diğer küçük parçacıkları toplar. Aynı zamanda güvenli, sağlıklı ve dinlendirici bir ortam yaratmak için negatif iyonlar üretir.

İyonizer ne işe yarar?

Hava iyonlaştırıcı, elektrik yüklü hava molekülleri kullanılarak havayı saflaştırmak için tasarlanmış bir birimdir. Kısacası, iyonlaştırıcılar havayı temizlemeye yardımcı olmak için iyon adı verilen yüklü parçacıkları yayarlar. Toz, polen, küf, hayvan tüyü, duman, olası virüsler, kimyasal toksinler ve hatta kokular gibi yabancı maddelerin ve kirlerin tuzlanmasına yardımcı olurlar. Dahası, raporlar, iyonizatörlerin astımlı insanlara, bozulmuş bağışıklık sistemine, alerjilere, kimyasal duyarlılıklara ve solunum hastalıklarına yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Genel olarak bir iyonlaştırıcı bağımsız bir cihazdır. Bununla birlikte, yenilikçi teknoloji iyonlaştırıcılar ile bilgisayar, buzdolabı ve klima gibi çeşitli cihazlara eklenmektedir. Aslında, teknolojideki en önemli trendlerden biri iyonlaştırıcılara sahip klimalardır. Hava durumu iyonlaştırıcılar, bağımsız bir iyonlaştırıcı satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, çoğu hanede bulunan mevcut bir cihazdan yararlanır.

Klimada bulunan İyonizer Filtre

Daha güçlü bir iyonlaştırıcı daha fazla negatif iyon üretir. Yayılan daha fazla negatif iyon daha sağlıklı bir hava demektir. Öte yandan, daha güçlü olan iyonlaştırıcılar da daha fazla elektrik çekiyor. Ancak, iyonlaştırıcıya sahip klimalar, maliyetleri ve enerji tüketimini büyük ölçüde azaltacaktır.

Buna ek olarak, evdeki sayısız bağımsız iyonizörle karşılaştırıldığında bir hava durumu iyonlaştırıcısına sahip olmak çok daha uygun maliyetlidir.

Klima İyonlaştırıcı Nasıl Çalışır?

Tek başına, bir klima ünitesi havayı mikroorganizmalar, toz ve kokudan temizlemek ve temizlemek için bir filtre kullanır. Bununla birlikte, günümüzün en uygun hijyen ve konfor ihtiyacı, hava durum iyonlaştırıcıları üretmeye ve üretmeye yöneltmiştir.

İyonlaştırıcı, evdeki kötü kokuları temizleyen, dezenfekte eden ve azaltan iyonları salan ek bir filtredir. Ayrıca, hava durumu iyonlaştırıcılar, havayı kirleten polen, toz ve diğer istenmeyen parçacıkları toplar. Eşzamanlı olarak, iyonlaştırıcı sağlıklı, toksik olmayan ve sakin bir ortam yaratmak için negatif iyonlar üretir.

Klimalarda bulunan “Mini Ionizer Filtre” nedir?

Mini Ionizer Filtre, hava içerisindeki nemi iyonlara (parçacıklara) ayırır, ayrışma sonrası açığa çıkan OH (hidroksil) iyonu ile ortamdaki mikro organizmaları, virüs ve bakterileri parçalayarak ortam havasını %99’un üzerinde temizler. Diğer iyonizerlere göre saatte 1 milyon iyon salabilir. Ayrıca çok kısa sürede ortamı mikroptan arındırır. İç ünitede hava üfleme kanalında sağda yer alan beyaz bir filtre modülüdür.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Nasıl Sökülür ?

Klima Nasıl Sökülür ? Bu ev klima sisteminin sökülmesi, sonraki onarımlar için veya taşınırken, birçok …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !