KitchenAid Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

KitchenAid kahve makinesi

KitchenAid Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme Kitchenaid kahve makinenizdeki sorunu anlayabilmeniz, makineyi tekrar hayata geçirmenize yardımcı olacaktır. Makinenin karşılaştığı olağan dışı semptomu belirledikten sonra yardım için aşağıdaki tablolara bakın.

KitchenAid Kahve Makinesi Sorun Giderme

Burada olası nedenlerin açıklamasını ve sorun giderme önerilerini bulacaksınız. Bu basit eylemler size yepyeni bir kahve makinesinde harcayacağınız parayı kazandırabilir!

KitchenAid Kahve Makinesi Sıfırlama

Kahve makinesini sıfırlamak için POWER / BREW düğmesine basın. Kahve makinesi soğuk bir ortamda saklanmış veya kullanılmışsa, bunu yapmadan önce kahve makinesini normal oda sıcaklığına ısıtın.

KitchenAid Kahve Makinesi Demleme Yapmıyor ?

Makine demlenmiyor ise KitchenAid® kahve makineleri aşağıdaki durumlarda demlenmeyi durdurabilir:

  • Depoyu suyla doldurmakta başarısız oldunuz. Bu durumda, ısıtıcı 1 dakika içinde kritik sıcaklığa ısınır ve makine durur.
  • Kahveyi 2 saatten fazla sıcak tutmak veya zaten orada olan bir kısmını ısıtmak için kullanılan ılık tutma modundadır.

Bu yaygın bir işlevdir, ancak kahve makinesinin aşağıdakilerden dolayı demlenmesini önler:

  • Yanlışlıkla etkinleştirilmiş otomatik açma modu;
  • Makine sadece önceden ayarlanan süre geldiğinde veya “Açık” düğmesine basarak modu iptal ettiğinizde demlenmeye başlayacaktır.

Kısa Brew Modu

  • Beklenmedik bir şekilde değil, 1-4 fincan özelliği etkin, ancak tam bir kısmı demlemeye çalışıyorsunuz.
  • Kahve makinesinin bir temizleme veya kireç çözme ihtiyacı var.

Sadece KCMO402 Tek Servis Modeli:

  • Su haznesini kontrol edin ve gerekirse hizalayın. Düzgün oturduğundan emin olmak için üzerine hafifçe bastırın.

KitchenAid JavaStudio KCM514 Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

SorunNedeni / Çözüm
• Demleme zamanlayıcısı göstergesi yanmıyorsa:Kahve Makinesinin topraklı 3 prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, Kahve Makinesini fişten çekin, ardından tekrar aynı prize takın.

Ünite hala çalışmıyorsa, Kahve Makinesinin bağlı olduğu elektrik devresindeki sigortayı veya devre kesiciyi kontrol edin ve devrenin dozlandığından emin olun.

• Kahve Makinesi’ne eklenen suyun yalnızca bir kısmı gerçekten yanıyorsa:Kahve Makinesi hemen kireç çözme gerektirir.
• Demleme zamanlayıcısının ekranında “Err4” belirirse:Bir düğme sıkışmış. Kahve Makinesini fişten çekin, her düğmeye birkaç kez basın, ardından Kahve Makinesini tekrar yerine takın.

(Kahve Makinesi serin bir ortamda saklanmış veya kullanılmışsa, bunu yapmadan önce üniteyi normal oda sıcaklığına ısıtın.)

“Err4” ise Ekranda tekrar belirirse, bu işlemi tekrarlayın.

• Demleme zamanlayıcısının ekranında “Err1”, “Err2” veya “Err3” belirirse:Kahve Makinesi’ni sıfırlamak için Açık / Kapalı Düğmesine basın. Hata kodları tekrar belirirse, Kahve Makinesi elektroniğinde bir sorun vardır.

KitchenAid 4KPES100 Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

SorunNedeni / Çözüm
• Güç açık göstergesi kapalı kalır ve On / Off Güç Düğmesine basıldığında kazanlar ısınmazsa:Espresso makinesinin topraklı 3 prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse.espresso makinesini fişten çekin, aynı prize tekrar takın ve OrVOff Power Switch’e basın.

Espresso makinesi hala çalışmıyorsa, espresso makinesinin bağlı olduğu elektrik devresindeki sigortayı veya devre kesiciyi kontrol edin ve arkın kapalı olduğundan emin olun.

• Porta filtreden kahve akmıyorsa,…– su haznesi boş olabilir veya demleme kazanı doldurulmayabilir
– rezervuar sifonu hortumu bükülmüş veya yanlış yerleştirilmiş olabilir
– duş ekranının temizlenmesi gerekebilir
– espresso makinesinin kireç çözme ihtiyacı olabilir
– kahve çok ince öğütülmüş olabilir
– kahve çok fazla sıkıştırabilir
• Su pompası gürültülü ise,…– su haznesi boş olabilir
– rezervuar sifonu hortumları bükülmüş veya yanlış yerleştirilmiş olabilir
– kazanlar doldurulmayabilir
• Portafiltre su sızıyorsa …– portafilter demleme kafasına düzgün şekilde takılmamış olabilir
– kahve değirmenleri portafiltre veya demleme kafası contasının kenarlarına yapışıyor olabilir
– demleme kafası contası kirli veya aşınmış olabilir
• Az miktarda buhar veya köpük üretiliyorsa,…– köpürtme kazanı işletme sıcaklığında olmayabilir
– Steam Dial tamamen açık olmayabilir
– köpürtme memesinin temizlenmesi gerekebilir
– su haznesi boş olabilir veya köpürtme kazanı doldurulmayabilir

KitchenAid 4KPCM050 Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

SorunNedeni / Çözüm
Demleme zamanlayıcısı göstergesi yanmıyorsa:Kahve Makinesinin fişinin takılı olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, Kahve Makinesinin fişini çekin, sonra tekrar takın.

Demleme süre göstergesi ekranı karanlık kalırsa, Kahve Makinesinin bağlı olduğu elektrik devresindeki sigortayı veya devre kesiciyi kontrol edin. ve devrenin kapalı olduğundan emin olun.

• Demleme zamanlayıcısının ekranında “E1” veya “E2” belirirse:Kahve Makinesi kireç çözme ihtiyacı duyar. Ekranı sıfırlamak için Kahve Makinesini 30 saniye boyunca fişten çekin, ardından tekrar takın.
• Demleme zamanlayıcısının ekranında “E3” belirirse:Bir düğme veya anahtar sıkıştı. Kahve Makinesini fişten çekin, her bir düğmeye ve düğmeye birkaç kez basın veya çevirin, ardından Kahve Makinesini tekrar yerine takın.

(Kahve Makinesi serin bir ortamda saklanmış veya kullanılmışsa, bunu yapmadan önce üniteyi normal oda sıcaklığına ısıtın). Ekranda tekrar “E3” belirirse, bu işlemi tekrarlayın.

• 12 fincan kahvenin demlenmesi 10 dakikadan fazla sürerse:Kahve Makinesi kireç çözme ihtiyacı duyar.

KITCHENAID KCM223 Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

SorunNedeni / Çözüm
Demleme zamanlayıcısı göstergesi yanmıyorsa:Kahve makinesinin topraklı 3 uçlu prize takılı olup olmadığını kontrol edin.

Eğer öyleyse, kahve makinesinin bağlı olduğu elektrik devresindeki sigortayı veya devre kesiciyi kontrol edin ve devrenin kapalı olduğundan emin olun.

Kahve makinesine eklenen suyun sadece bir kısmı gerçekten yanıyorsa:Kahve makinesi hemen kireç çözme gerektirir.
Demleme düğmesi zamanlayıcı ekranında “Err4” görünürse:Bir düğme sıkışmış olabilir. Kahve makinesinin fişini çekin ve her düğmeye birkaç kez basın.

Kahve makinesini topraklı 3 uçlu prize takın. Ekranda “Err4” tekrar belirirse, bu işlemi tekrarlayın.

Demleme zamanlayıcısının ekranında “Erii”, “Err2” veya “Err3” görünürse:Kahve makinesini sıfırlamak için POWER / BREW düğmesine basın.

Kahve makinesi soğuk bir ortamda saklanmış veya kullanılmışsa, bunu yapmadan önce kahve makinesini normal oda sıcaklığına ısıtın.

Hata kodu tekrar belirirse, kahve makinesi elektroniğinde bir sorun vardır.

Sorun düzeltilemiyorsa:KitchenAid garanti bölümüne bakın. Kahve makinesini satıcıya iade etmeyin;perakendeciler servis sağlamazlar.

KitchenAid KCM1202 Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

SorunNedeni / Çözüm
1. Demleme zamanlayıcısı göstergesi yanmıyorsa:• Kahve Makinesinin topraklı 3 uçlu prize takılı olup olmadığını kontrol edin.

Eğer öyleyse, Kahve Makinesinin bağlı olduğu elektrik devresindeki sigortayı veya devre kesiciyi kontrol edin ve devrenin kapalı olduğundan emin olun.

2. Kahve Makinesi’ne eklenen suyun yalnızca bir kısmı gerçekten yanıyorsa:• Kahve Makinesi hemen kireç çözme gerektirir.
3. Demleme düğmesi zamanlayıcı ekranında “Er 1” belirirse:• Bir düğme sıkışmış olabilir. Kahve Makinesini fişten çekin ve her düğmeye birkaç kez basın.
• Kahve Makinesini topraklı 3 uçlu prize takın.
• Ekranda “Er 1” tekrar belirirse, bu işlemi tekrarlayın.
4. Sorun düzeltilemiyorsa:• Kahve Makinesini satıcıya iade etmeyin; perakendeciler servis sağlamazlar.

KitchenAid Pro Line KPCM100 Kahve Makinesi Sorunlarını Giderme

SorunNedeni / Çözüm
Demleme zamanlayıcısı göstergesi yanmıyorsa:Kahve makinesinin prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, kahve makinesinin fişini prizden çekin ve tekrar takın.

Demleme zamanlayıcısı ekranı karanlık kalırsa, kahve makinesinin bağlı olduğu elektrik devresindeki sigortayı veya devre kesiciyi kontrol edin ve devrenin kapalı olduğundan emin olun.

Demleme zamanlayıcısının ekranında “E1” veya “E2” belirirse:Kahve makinesinin kirecinin çözülmesi gerekiyor. Ekranı sıfırlamak için kahve makinesini 30 saniye boyunca fişten çekin, ardından tekrar takın.
Demleme zamanlayıcısının ekranında “E3” belirirse:Bir düğme veya anahtar sıkıştı. Kahve makinesini fişten çekin, her bir düğmeye ve düğmeye birkaç kez basın veya çevirin, ardından kahve makinesini tekrar yerine takın.

(Kahve makinesi soğuk bir ortamda saklanmış veya kullanılmışsa, bunu yapmadan önce üniteyi normal oda sıcaklığına ısıtın).

Ekranda tekrar “E3” belirirse, bu işlemi tekrarlayın.

• 12 fincan kahvenin demlenmesi 10 dakikadan fazla sürerse:Kahve makinesinin kirecinin çözülmesi gerekiyor.
• Kahve makinesi demleme sırasında yüksek ses çıkarırsa:Kahve makinesinin kirecinin çözülmesi gerekiyor.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22